bugün

entry'ler (961)

instagram takipçi

(bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)

overrated yiyecekler

(bkz: toblerone)

arsene wenger in fenerbahçe ye gelmesi

gelirse bir şey olmaz da teknik direktör olursa işler değişebilir.

the departed

senaryosu saçmalıklarla dolu film. 2 tane "muhbir benim" diye bağıran karakter, buna rağmen bunlardan şüphelenmeyen salaklarla dolu bir suç çetesi ve polis teşkılatı, filmin sonunda fbi için çalıştığı ortaya çıkan ama kime veya neye hizmet ettiği anlaşılamayan bir suç lideri ve daha bir sürü mantıksızlık. o kadar oskar ödülü almasına şaşmamalı.

fenerbahçe

fenerbahçe bu sezon bariz bir şekilde 4-2-2-2 oynuyor. temeldeki hücum seti kanat atakları. savunma önündeki 2liden biri sağ iç diğeri sol iç pozisyonunda, yani çift ön liberolu bir sistem söz konusu değil. takım eğer sağdan atak yapıyorsa sağ iç oyuncusu sağ kanada yanaşıp oradaki sağ bek, sağ ön ve ileri ikiliden kırık olanı ile 4lü bir set hücumuna katılıyor. bu arada sol iç oynayan ortasaha oyuncusu ön libero mevkiisine geçip süpürücü görevi üstleniyor. kanat atağında amaç sağ bek veya sağ ön oyuncusunu çizgiye indirip orta yaptırmak veya kırık forvetin boşalttığı alana yani ceza sahasına topla dripling yaratmak. bu 4lü set hücumunu simetrik olarak diğer kanatta da yapmaya çalışıyorlar.

bunu ilk kez bu sıklıkla gençlerbirliği maçında denediler ancak takım alışık olmadığı bu seti o kadar yavaş yaptı ki gençlerbirliği savunmasının arkasına çok az sarkabildiler. bu sette belirttiğimiz kırık forvet gençlerbirliği ve başakşehir maçlarında guiliano'ydu. maç boyunca bu kanat setini oynayan fenerbahçe'de guiliano'nun pasif görünmesinin nedeni de, guiliano'nun bu set hücumunda hem sağ hem de sol kanattaki varyasyona katılmak zorunda kalması ve aşırı yorulması. başakşehir maçında oyundan çıkmasının sebebi de bu.

ayrıca kaleci volkan'ın aşırı formsuz olduğunu, isla'nın ise uyum sürecinde olduğunu ve sadece %50 kapasiteyle oynadığını da belirtmekte fayda var. takımın kritik oyuncuları neto, guiliano, soldado ve janssen ise takıma daha yeni katıldı.

bunların ötesinde fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının az olduğunu düşünmekle beraber takımın kasım ortasından itibaren göze hoş gelen futbol oynayacağını düşünüyorum.

türk futbolunda yabancı sınırlaması

Bir arabaniz oldugunu farzedin, balatalar bitmiş, enjektorler tıkalı, 300bin km olmuş yağı değişmemiş, lastikler kabak ve araba randiman vermiyor diye sikayetcisiniz. Cozum olaraksa sürekli sadece lastikleri değiştirip duruyorsunuz. Her yeni lastikte arabaya biniyor ve yine randiman alamiyor, randiman alamadikca yine sadece lastikleri degistiriyorsunuz. Iste turk futbolunun yabanci sinirina bakışı budur.

mathieu valbuena

soru işareti yaşı veya performansı değil kanımca geldiği zaman türkiye'yi ne kadar ciddiye alacağıdır. fenerbahçe'nin son yıllardaki yabancı transferleri kağıt üzerinde mükemmel görünse de, gel gör ki adamlar kafa olarak burda olmadığı için çoğundan hayır gelmedi.
(bkz: gregory van der wiel)

bir de anlamadığım fenerbahçe'nin 2000li yıllarda güzel verim aldığı brezilyalı oyunculardan son zamanlarda niye vazgeçtiği.
(bkz: marcio nobre)
(bkz: cristian oliveira baroni)
(bkz: andre clarindo dos santos)

yaya geçidini görünce hızlanan şoförler

bence yaya geçidini görmüyor, görse de ne olduğunu bilmiyor.

rıdvan dilmen in izmir marşı tepkisi

cumhurbaşkanının dibinden ayrılmayan spor adamının "spora siyaset karıştırmayın" hezeyanı.

arda turan ın milli takımı bırakması

halbuki o kadar da evet propagandası yapmıştı referandum için, ayıp oldu çocuğa.

arda turan milli takımı bıraktı

(bkz: başlık nasıl açılır)

seda sayanın annesinin ayağıyla

fotoğraf mı daha saçma yoksa açılan başlık mı daha saçma karar veremedim.

korku filmi klişeleri

garip olaylar döndüğünü farkeden başrol karaktere kimsenin inanmayıp gerizekali muamelesi yapması.

arda turan

türk futbolunun yetiştirdiği yetenek bu kadar oluyor işte. fazla şaapmamak lazım.

30 35 bin arasi 2 el araclar aileye

sanırım lassie bize birşeyler anlatmaya çalışıyor.

aykut kocaman

fenerbahce su mali tablonun içindeyken yapacağı tek şey camianın içinden bir teknik direktörle anlasmasiydi ve doğrusunu yaptı. işin bir başka tarafı da fenerbahçe'nin süper lig seviyesinde içinden çıkmış başka bir antrenörün piyasada olmaması. süper ligde sadece aykut kocaman ve ümit ozat var ki ümit ozat da henüz kendini ispat etmedi, bir kaç yıl sonra süper ligde hala takım çalıştırıyor olur mu belli değil.

ismi olan yabancı bir antrenör gelirken hedefler doğrultusunda bütçe ister ve bütçe veremediğiniz bir yabancı antrenör de advocaat'in yaptığı gibi her basın toplantısında gerçeği yüzünüze vurup şampiyonluğun zor olduğunu söyler.

fenerbahçe'nin ilk hedefi sportif başarıdan ziyade kulübe bir şekilde kaynak yaratıp şu ffp belasından kurtulmak olmalı.

aykut kocaman

aykut kocaman fenerbahçe istatistikleri,

g: %59.6
b: %20.5
m: %19.9

ersun yanal fenerbahçe istatistikleri,

g: %60
b: %25
m: %15

nihat hatipoğlu

memlekette hala "hocam denize girmek oruç bozar mı?" sorusu soran davarlar oldukça hakkında daha çok entry girilecek kişi.

ronaldo türkiye de sadece beşiktaş ta oynarım dedi

o zaman haim fresco'yu göreve davet ediyoruz.

emre belözoğlu

fenerbahçe'ye attığı golden sonra ağlaması gereken birileri varsa bu adamı fenerbahçe'den gönderenlerdir.