bugün

entry'ler (327)

erkekolmak blogspot com

internette pek de alışık olmadığımız bir şeyi yapan blog.

blogun sahibi sinema öğrencisi. 2000 liraya ihtiyacı var film çekmek için ve 1200 lirasını biriktirmiş. anladığım kadarıyla 800 tl'ye daha ihtiyacı var. maddi olarak yardım yapan insanlara ise kitap hediye ediyor.

denize fettullah mı düşse kurtarırsın tayyip mi

(bkz: denize hançer düştü)

sinema

okulunu okuyanın kendini bir bok sandığı sanattır.

19 yaşında daha önce hiç sevgilisi olmayan erkek

normal bir gençtir. gayet olası bir durumdur. eğer okuyorsan bu satırları, takma sen onlara, dinleme sen doğru bildiğin yoldan geç git. siktir et. sakın da üzülme.

polisin pkk korkusu

(bkz: kurdun ceylan korkusu)

5 aralık 2010 beşiktaş bursaspor maçı

birilerinin susturmuş bir gole sahip maçtır. ulan holosko gibi bir adamı iki haftadır takıma kazandıran galatasaray ve bursa'ya teşekkürler.

bursasipor'un isminin değiştiği maç.

(bkz: kasapsipor)

bursasipor'un formasını giyen şoparların inönü stadyumu'nda kazı çalışması yaptığı bir maç da oluyor. olum adamlar koltuklara tekme falan atıyor. bak bursalılar demiyorum o kazı yapan şoparlara. bir ton bursasipor'lu kıyak arkadaşımız var. bu kazı çalışması yapanlar tam şopar.

21 yüzyılda hala otobüse binen fakirler

(bkz: jacklin kulema)

bıçaklamaları ya da yaralamaları kimseye mal edemeyeceğimiz olay. belli ki iki taraf da kaşınıyor; bir taraf bıçaklayınca diğer taraf olum ananızı mikicez diyor.
beşiktaşımın kazanacağını hissettiğim karşılaşma.

karı

sinemacıların "kadın" kelimesi yerine kullandığı sözcük.

sinema zirzopların sanatıdır

sinemanın zengin ve köklü bir gelenekten geldiğini unutmadan söylenen söz.

kültürel açıdan sinemanın aradığı, istediği üzerine kendini kurduğu temelin olmadığı toplumlarda sinema gereksizliktir. ne olsa iş yapabilir. üstelik bu sinema dediğim şey öyle büyülüdür ki, uçak pilotu olmadan uçağı kullanana "öyle olmaz böyle olur" dedirtir.

oba çay

tam ortasındayız hayatın sloganıyla ne anlatmaya çalıştığını anlamadığımız ürün. ömür uzatan hap mı bu? ya da cinsel gücü arttırıcı ilaç mı bu? bir çaya göre çok ağır bir sunuş olmuş.

istanbul ile ankara arasındaki farklar

istanbul tanrı'dır; ankara peygamber'den öte bir adım bile atamaz.

çok güzel hareketler bunlar

bir an önce kavak yelleri ile aynı hafta bitmesini istediğim salak televizyon programı. her hafta dizilerle, filmlerle dalga geçen, kulaktan dolma aptal kelime oyunlarıyla ortaokulluları güldüren düşük seviye bir program.

üstelik bu yaptıklarını cek güzeeeeel hareketleeee diyenleeee diye onaylıyorlar. sahnede oyun esnasında gülüyorlar, şakalaşıyorlar, oyunun dramatik yapısı dışında aptal aptal hareketler yapıyorlar; her alkışlandıklarında daha bir şişiyorlar. bir nesil bunları tiyatrocu olarak bilecek. oysa tiyatro öyle cıvık bir iş değildir.

insanların zayıflıklarıyla dalga geçen insanlar

(bkz: jacklin kulema)

29 eylül 2010 glasgow rangers bursaspor maçı

bursa'nın yenmesi için dua edeceğim maç. ben beşiktaş'lıyım kendimi bildim bileli. ama en çok fener'in elenmesine bir türk olarak sevindim. bursa'yı bunun için destekliyorum. koçum bursa.. sonuna kadar bursa diyorum. nabev aziz?

lets write

gadasını aldığım sinemacı dostumdur. saçları uzunken çok severim. kısayken de severim. bursa çocuğudur. ulan bursa da ne güzel bir şehirdir, sayesinde gördüm ettim. varlığı hiç azalmasın adamıdır.

atatürk yahudi miydi

atatürk yahudiydi. aynı anda budist ve taocuydu. bir zamanlar sabetaycıydı. iki dönem kurucu mecliste ortodoks oldu, sonra katoliklik, brahma putracılık'a da inandı. en son hak dini islam'ı seçti.

türk ırkı dünyanın en güzel ırkıdır

iskandinav ırkı dünyanın en mükemmel en gadasını aldığım ırkıdır şeklinde bir cümleyle karşılık verilinebilinebilecek bir cümleciktir.