bugün

ilerde olmak istediğim meslektir karizması da vardır parası da vardır ama sevilmeden yapılacak meslek değildir insanı çok yorar. Gözü sağlam olan adamı kör edecek derece de kitap okutur ezberletir Allah okuyana Okutana okumuş olana sabır versin Avukar olan arkadaşlarım da bana bilgi verbilirler kazanmak için veya suan o sektörde olup nasıl bi hal içinde oldugunu anlatmak için çok minnettar kalırım teşekkürler.
Yoğun stres içinde yaşamaktır. Yaklaşık 9 yıla yakın avukatım. Hergün ayrı bir stres. Bugün dedim ki biraz Sözlükte takılayım. işleri birgün için siktir ettim.

Avukat olmak isteyen kardeşlerim varsa tavsiye şudur.

Stresli olmak , milletle telefonda dalaşmak hoşuma gider derseniz gelin. Beklerim.
Stresli olmayan bir iş düşünemiyorum. Her işin kendine göre sorumlulukları dolayısıyla da stresli tarafları var.

Akçeli işlerle uğraşanlar daha az stresli değil. Avukat olunca sizi tehdit eden insanlar illa ki olacaktır zira burası Türkiye ve burada devlet sade vatandaşın korktuğu bir kurum. Yani sadece hukuk biliyorum hallederiz diye bir niyetle bu mesleği yapacaklar avukatlara neden taşıma ruhsatlı silah verildiğini değerlendirmeli sonra biz nereye düştük allahım demesinler.
Baba isteğiyle olmaya çalışılan "olmak"tır.
Benim için olmak için olmaktır, kesinlikle diplomalı butik sahibi olacağım.
bana kalırsa çocuk istismarına savaş açmak için ideal meslek değildir, savcılık daha makuldür bunun için.

tanim : stajdan sonra başıma gelecek olandır, ama staj yapsam mi yapmasam mi kararsizim.
Herhalde olamayacağım şey. Verilmiyor amına kodumun dersleri. Geçirmiyor pezevenkler.
adaletin siyasallaştığı böyle bir dünyaya adalet getirmek istemektir.
zor durumda olan mağdur vatandaştan para koparmaya çalışmaktır.
şimdi iddianameyi almaya gidiyorum, savcının yanından şimdi çıktım diye yalan söylemektir.
ben elimden geleni yapıp paramı hakettim, demektir.
yerini internetteki forumlar almasın diye sokaklara baro reklamları verip, internete değil avukatına danış diye reklam vermektir.
ctrl f in bulduğu kanunu kitap ve beyninin içinde bulamamaktır.
yeryüzünde en çok yalan konuşan iki sınıf insan vardır. avukatlar ve politikacılar.
Zor meslektir. Ideallerinle cakisan isler yapmani gerektirebilir. Yine de her isin kendine gore zorlugi var.
Stresli bir meslek yapmak. Şimdi bana her meslek stresli demeyin. Avukatlık belki de en stresli meslek.

Her arayana bir uygun cevap vermek zorunda olmak, durumu idare etmek zor iş.

Olumlu olunca, ooo avukat bey ne güzel diyorlar. Kötü bir sonuç çıkınca, avukat davayı kaybetti diyorlar. Gel de sinir olma aq.
en buyuk dusmanı kendi muvekkil ya da muvekkileleri olan bir meslegi icra etmektir. zordur streslidir yine de sevilir.
Bir ayrıcalık durumudur. Avukat olduğum için kadınlarla aram gayet güzel. Bir de yakışıklı olunca, herkes size ilgi gösteriyor. Ne kadın kızlarla yattım bu meslek sayesinde. Bu yüzden seviniyorum.

Edit: tengir sen sus la. Avukatım diyorum sana. Sen benimle muhatap olacak kadar elit değilsin. Döverim bak seni.
Hacı dikkat et bir gün aids kapacan.
Düşünsene avukat olmuşsun ve pisliğin birisinin daha az ceza alması için uğraşıyorsun. Tam olarak bir yıkım. Istemezdim, yapamazdım da zaten.
28 yasinda gec kaldim diyorsaniz suna bakin

https://www.haberler.com/...de-avukat-2633845-haberi/
Çoğu memurun hayalidir. Aslında avukat olmak mesele değildir. Maddi getirisi de tatmin edici sayılabilir. Büyükşehirlerde sadece CMK dosyalarının getirisi bile ortalama bir memur maaşı seviyelerindedir. Üstelik mesainin esnekliği ve amir/müdür stresinin olmaması da cabası. Gerisi sizin sosyal çevrenize ve iletişim kabiliyetinize kalmış.
görsel
Ah ah keşke öyle bir yeteneğim ve isteğim olsaydı. bence avukatlar çok havalı oluyorlar.
görsel
007 buradaysa ve başıma bir iş gelmeyecekse;

Zordur.

Evet.
Kocanız telefonuna av.rat diye kaydeder.
kendi hakkımı da savunabiliyorum ama neden meslektaşıma vekalet ücreti çıkmasın??
eksikliklerini görmeyelim, önlerine düşmeyelim.