bugün

entry'ler (37)

cevizlibağ durağındaki çikolata kokusu

şu saat olmuş acıkmışım, işlerim yolunda gitmemiş, sinirliyim. bir de pencereden rüzgar estikçe çikolata kokusu geliyor. midem koşarak ülker fabrikasına gidecek.

tadı yok

günlerin tadı yok. ama üzülmek verilen kararın yanlış olduğu anlamına gelmez. tatsız devam edelim yaşamaya. ne var yani.

uludağ sözlük dedikodu veritabanı

dedikodusu yapılan kişileri tanımayınca çok yavan oluyormuş. dedikodunun tadını alamadım.

pera

bu gece, "biri vardı, sever gibi yapıp kandırdı. biri vardı ateşi yüreğimde yangındı. biri vardı kalbinde güzü bahar sandırdı. ona sorsam ben yokum ama bende biri vardı." sözleriyle bir aydınlanma yaşatmış gruptur.

şuan dinlediğin şarkı

https://open.spotify.com/...si=LjVcqokjRcCT38uPYiKGXQ
hata mıydın, sevap mıydın?

kokuların anıları yaşatma gücü

hatıralar zoruma gidiyor. tekrarı mümkün olmayan hatıraları tek bir kokuyla kafanın içinde yaşamak nasıl acı verici.

yılbaşına damsız girilir mi

yılbaşına gingerbread'siz girilmez. tarifi veriyorum.
malzemeler:
200g tereyağı
160g esmer şeker
1 çay bardağı keçiboynuzu pekmezi
1tatlı kaşığı tarçın
1 tatlı kaşığı taze zencefil rendesi
1çay kaşığı ucuyla dövülmüş karanfil
1/2 çay kaşığı karabiiber-yenibahar
1 yumurta
Kabartmatozu
500gram un
Yapılışı:
-Oda sıcaklığındaki tereyağı şeker ve pekmez ile karıştırılır yumurta ve baharatlar eklenir karıştırılır tüm malzemeler sevgi eklenerek yorulur dolapta 10 dakika bekletilip iki yağlı kağıt arasında merdaneyle açılır şekil verilir 200°’de on 12 dakika arasında pişirilir.
bonappetit ahali

thirteen reasons why

https://www.instagram.com...PZ/?igshid=ZWI2YzEzYmMxYg==
ama cidden yeter. üzülüyorum.

avukat olmak

kendi hakkımı da savunabiliyorum ama neden meslektaşıma vekalet ücreti çıkmasın??

yeni bir başlangıç yapmaya karar vermek

1.erken uyunup erken uyanılacak.
2.sabah aç karna vitaminleri alınacak, kahvaltı yapılacak, besmele çekilip evden çıkılacak.
3.terapiye başlanılacak.
4.umut her zaman vardır denip yolumuzu aydın tutmaya çalışılacak.
5.en çok kendimizi seveceğiz.

günaydın sözlük

günaydın sözlük. kırlangıç kolyeme kavuştum. küçük bir hediye. hep boynumda kalması temennileri, sanki acılarıma umut sürülmüş gibi, artık gün hep aydın olacak der gibi..
o not, ekmek ve sütle başlanmış kahvaltıların sıcaklığı gibi, omzuma bırakılmış bir hırka gibi. ilelebet hafızamda saklamak istediğim..
bugün cümlelerimi tamamlayamıyorum. bitiremiyorum.

kötü anıları silmenin en güzel yolu

yoktur. bazen yoktur.

radyodan şarkı istemek

ya bunu neden gömdünüz ki şimdi? ben radyoda sevdiğim şarkıya denk gelince hâlâ mutlu oluyorum. biri benim için radyoya bağlanıp sevdiğim şarkıyı istese aşırılar aşırısı sevinir özel hissederdim.
hem nostaljik hem romantik. her şeyi böyle ezmeyin.

bir erkek yalanı söyle

ilk defa böyle hissediyorum.

queen ravenna nın kedisi

sözlüğe yeni geldim. kim bu queen ravenna demekten kendimi alamazken bir de queen ravenna'nın kedisi çıktı karşıma. hayır yarın sabah 6.30 da uyanmayacak olsam stalk'un dibine vurayım. ama ne uyuyabiliyorum ne de stalk a gücüm var. anca bu entry yi girerim. o kadar. sevgiler.

diyetteyiz uludağ sözlük

diyet boş bir beslenme biçimidir arkadaşlar. başarılı olanını görmedi bu gözler. mühim olan beslenme biçimi haline getirmek.
bir de tatlı krizlerini az kalorili meyvelerle vs geçiştirmeye çalışmayın. canınız neyi çekiyorsa kararında yiyin ve pişmanlık duymayın, aman diyeti bozdum bundan sonra ucu kaçtı deyip de salmayın. ege mutfağı (otlu börekler -gözlemeler hariç) en sağlıklı beslenme şeklidir. 27 yıllık egeliyim bir gün bile zeytinyağlı yemekler beni pişman etmedi.
yaşasın ege otları yaşasın zeytinyağlı yemekler ve yaşasın yoğurtlu mezeler.

sevgiliye alınabilecek en güzel yeni yıl hediyesi

https://artucky.com/produ...pucuk-tablo-tasarim-kolye
bu tablo beni eritiyor arkadaşlar.

kızınız olsa ne isim verirdiniz

yağmur güzel olurdu.
yetişkin bir kız olduğunda rüzgârını bulup ona karışır güzel kokularıyla salınırdı toprağa.

vazgeçtim

"kaçtıkça sana geri dönüyorum" cümlesiyle dağıtan yıldız tilbe şarkısıdır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sabah uyandığı için üzülür mü insan? üzülürmüş. keşke ölmüş olsaydım bu yatakta. dünyanın acı yol ayrımlarına, ayrılık tercihlerine maruz kalmaz her şey benim için bitmiş olurdu. yaşamsal faaliyetlerimi yerine getirdiğim her an sadece biraz daha batıyorum yerin dibine. nasıl bu kadar iradesiz bir insan haline geldim. gözüm nasıl bu kadar kör oldu, nasıl bu kadar duyarsızlaştım, bencilleştim. yaşadığım her andan utanç duyuyorum. yaşadığım dakikalardan hiç bu kadar pişmanlık duymamıştım. içimdeki sesleri susturamıyorum, yanlışlarımı yüzüme yüzüme vuruyor. acıması, merhameti yok o seslerin. düşüncelerim başka yaptıklarım bambaşka.
tek çıkış yolu var. nasıl yapacağım allahım nolur biraz güç ver.