bugün

atatürk'ün özel isim olduğunu bilmeyenlerin bile atatürk'e dil uzattığı, seviye bile aranmayan, tespit boşalmasıdır.

çay ocağı ilerde güzelim, demli olsun.
madem neden atatürk'ün ülkesinde yaşıyorsun evladım denilesi önermedir.
nurospu çocuklarına batandır.
atatürke laf etmenin müslümanlıkla alakası yoktur. her müslüman atatürkün arkasından hayır duası etmelidir. o olmasaydı eğer ezanı duyamayacaktık. saçma bir tespittir.
atatürk'e laf etmeye hiçbir insanın gücü yetmez, hakkı olmaz.
adamın aleyhinde konuşulacak malzameyi sağlığında vermemiş olmasından ileri gelir. iyi bir asker, kalite bir devlet adamıydı. özel hayatı da kimseyi alakadar etmez. özel hayatındaki davranışlarını kendi hayat doğrularına göre yorumlayana da 'birader sana giren çıkan mı var? adamın amel defterini öbür dünyada sen mi inceleyeceksin haddini bilmez göt' demek lazımdır.

elbette hatasız değildi ancak bizim için yaptığı faydalı işler okyanussa hatalar yalnızca birkaç damladır.
kendisini ondan daha zeki görüyorsa, ve onun bu memleket için yaptıklarını yapmışsa saygı duyarız.

ama var mı öyle bir insan evladı? yok. kapatın çenenizi.
--spoiler--
"allah'ın emrini boşverin ya siz şu şu benim dediklerime uyun çok daha iyi, *ben allahtan daha iyi bilirim* zaten o ne bilir ki"
--spoiler--*
evrimi tamamlayamış bünyelerde #9207737 tarzı etkiler yaratacak kadar zeki bir adamdı mustafa kemal atatürk. bunca düşmanı ve onu anlayamayan şahısların olması normaldir. islami bir devleti yıkmış olduğu iddia ediliyor bir de. tbmm ordularının veyahut kuvay-i milliye güçlerinin ne zaman osmanlıya karşı yıkıcı bir eylemi olmuş? madem ortaya bir laf atıyorsun belgelerle konuş. islami devletin vatanı karış karış satıp kendi götünü kurtarmaya çalışırken, bok sürmeye çalıştığın adam canı pahasına onu savunuyordu.
kişinin kan grubuyla yakından alakalı yobaz anarşist serzenişi. atatürke laf etmek bir yana dursun, bir insan evladının (bak insan evladı diyorum) atatürkü sevmemesi akli dengesi yerinde olduğu sürece mümkün değildir. Lakin devir onların devridir. Sapık beyinlerinin içindekileri dışarıya vurup yılların sapkınlığını, zehrini kusacaklar tabi. Bir kere atadan dededen yobaz, atatürk düşmanı. Şimdi ne yapsın..

Not: az kaldı azizim. bu devir de geçecek. O zaman bu entryler de göte girecek.
onun nazarında türkan saylan'a, ismet inönü'ye laf etmektir. içindeki nefreti yemediği için başkaları vasıtasıyla dökmektir.
atatürk'te insan ve hataları olabilir. tanrı değil ya. amma ve lakin adam değil demekte şerefsizlik ve ihanet olur.atatürk'te adam değilse kim adam bu memlekette?
türkiye de yaşayan gayritürkler için geçerli durumdur.

türkler atatürk ü herkoşulda sever.
fikren uymasalar bile asla hakaret etmezler.
bende müslümanım laf edemiyorum değil laf etmiyorum. kimse mükemmel olamaz hz. muhammed dışında.
--spoiler--
atatürkün islami bir devleti yıkıp yerine ateist eğilimli bir ülke kurmasından gıcık kapan bir müslümanın rahat rahat onun aleyhinde konuşamamasıdır. neden konuşamaz biliyor musunuz? çünkü ahmet konuşursa muhammed de konuşacaktır muhammed konuşursa hüseyin de konuşur bu böyle gider sonra atatürkün nasıl bir insan olduğu bütün insanlar tarafından bilinir bu da bazı ateist yetkililer tarafından vatan hainleri tarafından istenmeyen bir şeydir. belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz bunları, ama ben şunu biliyorum ki bu atatürk adam değildir kardeşim. adam olsa laiklik diye bir şeyi oluşturup millete laik olacaksınız diyemezdi. laiklik nedir yahu? laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demektir, yani atatürk "allah'ın emrini boşverin ya siz şu şu benim dediklerime uyun çok daha iyi, *ben allahtan daha iyi bilirim* zaten o ne bilir ki" diyor.
--spoiler--
Bir gün göte girecek olan şemsiyenin açılmadığının ispatı olarak torunlarıma göstermek için alıntılıyorum metni...
Bu atatürk düşmanı zihniyetin de ülkemden aynı diğer saçma sapan oluşumlar gibi s.ktirolup gideceğini bildiğim için sadece gülüyorum. Vatan hainliği ile müslümanlığı bir tutmamak lazımdır. Müslümanlığı kullanıp vatan hainliği yapmak en büyük şerefsizliktir. Müslümanlığı kirletmeyin denilesi yazar sıçışıdır.
edememekten yakınıyorsan etme zaten...
ayrıca nasıl atatürke laf edemiyorsunuz? paradaki atatürk resmine dinci bıyığı koyan siz değil misiniz?
devlet dairelerinden onun resimlerini kaldırmaya çalışan?
lideri atatürke hakaret eden siz değil misiniz?

bir müslümanın atatürke laf edememesinden yakınıyorsun ama unutma o olmasa verdiğin örneklerde muhammedi hüseyini ahmeti değil; michealı johnu harryi kullanırdın...

sizin gibilerin tek ihtiyacı biraz zeka...
laf edememek derken bile laf eden kişinin saçmalamanın doruklarına çıktığı başlık sıçmasıdır.

atatürk'e her türlü eleştiride bulunabilir her insan evladı; ancak hiçbir insan evladının saygısızlık etmeye hakkı ve haddi yoktur.
adam gibi bir lafınız varsa buyrun ediniz ancak saçmalamalarınız bıktırmış ve gına getirmiştir.
Bu yazıyı yazmasını bile atatürk'e borçlu olan ve atatürk'ün getirdiği özgürlükten yararlanıp,geçmişine bilgisizce saldıran cumhuriyet düşmanının yazısıdır.
bazı göt oğlanlarının en büyük kabusu.
ulan iyi ki atatürk'e laf edilemiyor.
adamın ne dinsizliği, ne ingiliz ajanlığı, ne sarhoşluğu kaldı. yaptığı devrimler eleştirildi kazandığı zaferler küçümsendi.
evet evet haklısınız atatürk'e laf edilemiyor bu ülkede!
anca buralarda sümkürülen iç boşaltımıdır. nasıl olsa kimse suratını görmüyo, kimse seni bulamaz değil mi?..

(bkz: boş işler bunlar)
çoğunlukla askeriyeden olanların yaptığı eylem. sanki ata hata yapamaz.
--spoiler--
hangi müslüman ülkeyi yıkıp hangi ateist ülkeden bahsettiği anlaşılmayan zekiler! var oldukça istediğim kadar yırtsam herkesin eleştirilebileceğini, fakat saygı kuralları çerçevesinde bu işin gerçekleşmesi gerektiğini anlatamayacağım konu.
--spoiler--
alıntıladım çünkü torunlarımı seviyorum dimi sevgili torunum;)
atatürk bu devleti kurarken halkın inançlarını ayaklar altına alıp da türkiye Cumhuriyeti'ni kurmamıştır. atatürk yönetim şeklini dinsizleştirmiştir, dinsizleştirmiştir ki bu topraklarda ayrımcılık olmasın, dinsizleştirmiştir ki bu topraklarda insanlar hür, eşit, bağımsız yaşayabilsin. osmanlı'dan utanmamıştır atatürk, atatürk osmanlı'nın yanlışlarını düzelterek yeni bir devlet kurmuştur. türkiye'de hangi müslüman diyebilir ki benim dinimi yaşamamı atatürk kısıtlamıştır. atatürk'ü yeseniz doymıyacaksınız yani... yapmayın gözünüzü seveyim, atatürk olmasaydı da elin hristiyan devletlerinin (hristiyanlığı küçümsemiyorum) himayesinde yaşasaydınız daha mı rahat edecektiniz, daha mı müslüman olacaktınız, daha mı özgür yaşayacaktınız dininizi...
şu laftan oldum olası gıcık kapmışımdır? neymiş efendim "atatürk'ün memleketinde yaşıyorsan seveceksin, seve seve olmasa da ss..." bir kere bu çok ayıp birşey! var mı böyle bir şey abi? her başa gelenin bu ülkenin sahibi olması da nerden çıktı? tamam o cumhuriyeti getirdi vs... ama ülkenin tapusu mu var da anıtkabirde gömüldü onunla?

atatürk'e sorsalar benim değil milletin der. atatürk o zamanlar bir liderdi. askeri dehasına laf etmiyoruz. ama sonradan getirdiği uygulamalara karşı çıkılıyor. dersimi, ayasofyası, türkçe ezanı... vs. tamam da bu tür şeyleri eleştirmeyecek miyiz? oturduğun yerde otur mu?

gammaz arkadaşlar için bir de tanım yazalım:

atatürk'e laf edememek göt korkusuyla oturmaktır. bu ülke bunu haketmiyor. laf et dediysek hakaret et demedik kardeşim, politikalarına olgunca eleştiri getir. hem geçmiş geçmişte kaldı bugüne bakalım...