1. 1.
  Zodyakta yer alan burçlardan biri. Aslan takım yıldızının 21 Temmuz-21 Ağustos arasında doğan insanları etkilediğine inanılır. Batıda yengeç ve doğuda başak takım yıldızlarının arasındadır. Aslan burcu takım yıldızı M65, M66 ve M95, M96 gibi ikiz ve parlak galaksileri içinde barındırır.

  ormanların kralı olduğu gibi burcların da kralı olan burc.
  9 ... trda
 2. 2.
  Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir. Doğallığı, neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur. Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten krallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet hırsı, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları artarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. ideal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.

  Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.

  Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları "hatasızdır."

  Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.

  Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Bu da onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.

  Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvene bilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.

  insanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekâr işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları "hayatını sanat gibi yaşayanlara" hayrandırlar. Ama sanatla basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymayan şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenilebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. .Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bit pazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğal çocukçuluğu

  yeni insanlarla tanışmasını kolaylaştırır. insanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. iyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru, kendine güveni ve gücünden kaynaklanır.

  Sakinlik kaynağı olan kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar, seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.

  Hırsına bağlı olan bitmek bilmez enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiçbir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve "her şey iyi gitmeli" fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.

  Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.

  Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse beceremez. Uzun uzun "keyifli tembellik" yapmaları olasıdır.

  Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.

  Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.

  Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst, iyi kalpli ve sevgi dolu bir koca ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. iş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde gerçek bir despot olabilirler. Ama bu istisnadır. Aile üyeleri; özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. ilgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece, çok uyumludurlar.
  2 ... nirvana
 3. 3.
  Künyesi

  En önemli özellikleri : Sadakat, cesaret ve hoşgörü
  En zayıf noktaları : Egoizm, gurur, hakimiyet hırsı
  Toplumda tercih ettiği rol : Kral
  Yeteneksiz olduğu konu : Casusluk
  Tarihi örnekler : Napolyon
  Tercih ettiği araç : Fayton
  Sevdiği yemek : Havyar
  Sevdiği içki : Şampanya
  Sevdiği renk : Sarı
  Sevdiği spor : Güç gerektiren sporlar
  Tercih ettiği giysi : Frak
  Başucu kitabı : Muhteşem Gatsby
  Sevdiği film : 10 Emir
  Vazgeçemediği mobilya : Taht
  Metali : Altın
  Uğurlu taşı : Elmas
  Tehlike altındaki organı : Kalp
  Tercih ettiği besteci : Handel
  En severek konakladığı yer : Salon
  1 -3 ... nirvana
 4. 4.
  ismini dişisi ile ünlü olan bir etobur hayvandan alan fakat tam tersine erkeklerinden çekinilen keyifli mukemmel bir burç
  2 ... myway
 5. 5.
  Zodyak'ın beşinci burcudur. Güneş, 24 Temmuz - 23 Ağustos devresinde bu burçta kalır.
  3 ... lilith
 6. 6.
  kibirli insanların mensup oldugu burctur.
  4 -1 ... karpuzkabugu
 7. 7.
  erkekleri anlaşılması zor olan,girdiği ortamlarda parlayan kişilerin burcudur.*
  ayrıca mitolojide aslan burcunu atalanta temsil eder. atalanta'nın babası bir oğlu olmadığı için büyük bir düşkırıklığına kapılarak küçük kızını ölsün diye bir dağın tepesine bırakır.neyse ki dişi bir ayı bebeği bulur ve besler.küçük kızın avcılık ve atletizm yetenekleri hiçbir ölümlü kadının ya da erkeğin ulaşamayacağı boyutlara varır.kendi başına yaşamaktan memnundur ve asla kendini hem kafa hem beden açısından tatmin edecek bir koca bulamayacağına inanmaktadır.kendisiyle evlenmek isteyen adayları geri çevirmek zorunda kalmadan evlilikten kaçınabilmek için yarışta onu geçecek ilk erkekle evleneceğini duyurur.yarışa melanion katılır.melanion atalanta'ya tutkuyla aşıktır ama diğer yarışçıların şimdiye dek rezil olup yenildiklerini bilmektedir.bu nedenle genç kızı evliliğe razı edebilmek için bir oyun oynamaya karar verir. aşk tanrıçası afrodit melaniona yarışa başlamadan önce parkura yerleştirmesi için üç tane büyülü elma verir.atalanta onu kolayca geçer ama yarışın ortasında bu harika merveyi yemek için durur ve sonuçta yarışı kaybeder.aşkta ve savaşta her şey mübah olduğundan atalanta sonunda aşık olacağı melanionla evlenir ve ondan çocuk doğurur.ancak mutlulukları uzun sürmez.afrodit bu çiftin kendisine yeteri kadar minnet duymadığını düşünür. aşıkları aslana dönüştürür.çünkü bu hayvan ikisininde kibrini,kendini beğenmişliğini ve küstahlığını en iyi gösteren hayvandır.
  5 ... delilah
 8. 8.
  yönetici ruha sahip, tatli ukala, yardimsever, paylasimci, kin tutamayan insan özelliklerine sahip burc
  3 ... kopush
 9. 9.
  Uğurlu sayıları : 1, 4, 34, 653, 6743 imiş.
  Enteresan tabi
  2 ... bartimaeus
 10. 10.
  -burcu , bağla şu arkadaşını bana ya, çok güzel hatun
  + tamam oğlum, konuşacağım ,hem senden iyisini mi bulacak?
  - aslan burcu!
  7 -1 ... pafküf