1. 1.
  uyduruk bir yönetmelik çıkartarak abonelerinin yarısından çoğunu sayaç değiştirmeye zorlayan hatta utanmadan 300 ytl karşılığında kendi sayaçlarını ittiren saygıdeğer kurum..
  2 ... thoth
 2. 2.
  Üzerine herhangi bir şey asmaya yarar nesne. Pantolon veya giysilerin düşmesini önlemek için omuzdan aşırılan bağ. Artırma, eksiltme gibi resmî iş ilanlarının ilgili daire duvarında belli bir zaman süresince asılı durması.
  ... like a rolling stone
 3. 3.
  aşkı: en az aşkısı sözü kadar yapay ve bayat sevgi sözü.
  -1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  Saz şairleri arasındaki şiir yarışmalarını kazananlara verilmek üzere duvara tüfek, kılıç, heybe gibi çeşitli şeyler asılmasına verilen isimdir. askıyı kazanmaya da "askı indirmek" denir.
  ... amanbenburadakalmisim
 5. 5.
  1-askı: herhangi bir nesneyi asmaya yarayan gereç.
  2-aşkı: iyelik eki almış "aşk" sözcüğü.
  3-aski: kıs. ankara su ve kanalizasyon idaresi.
  ... thedewil
 6. 6.
  hiç bir iş yapmayan, sokakta lağım patladı ihbarı yapıldıktan 2 saat sonra olay mahhaline gelen üyleri ile sizi çıldırtan, içinde çalışanların ne halt ettiğini düşündüğünüz bir kurum, kurumumuz!
  ... kerameti kendinden menkul
 7. 7.
  hiç bir şekilde internet üzerinden ulaşılamayan sevgili başkentimin sevgili kurumu. şu ülkede bir şeyler de düzgün çalışsa!!
  ... freedean
 8. 8.
  bi tür yalanma kelimeciği.
  ... 50iki
 9. 9.
  maltepe'de bir cafe adı.
  ... felix felicis
 10. 10.
  ankara büyükşehir belediyesinin diğer kurumları gibi şeffaf olmayan bir kurumdur. kendi web sitesinden ankara'nın barajlarındaki doluluk oranlarını göstermemektedir.
  ... zitadam