bugün

Hayatımdan çalınmış 6 ay, sivil hayatta görsem yolumu değiştireceğim ego patlaması yaşayan tiplere hizmet etmek neymis vatan borcuymus. Yazik o kapanmayan elektriklere akitilan sulara, harcanan benzinlere.
Bölükte nöbet tutmamak için deli ayağı yapan biri olması,hiç yıkanmaması. O kadar yer varken gidip erimiş asfalta oturması. Üsteğmenin içtimada "yıkan öyle gel,pis gelme buraya" emri vermesi, bu elemanın inatla yıkanmadan içtimaya çıkması, komutanın sadizm krizleri geçirnesi, çıkarın şunun kamuflajı demesi, erlerin üstüne çullanıp donu kalana kadar soyması, komutanın kanalizasyondan arıtılan su ve kamyonların sabunlandığı sabun ve sopalı fırça ile herifi zorla yıkaması gibi eğlenceli bir ortamdır orası.
6 ay yapılan ama manas destanı gibi anlata anlata bitirilemeyen eylem hödüsü şüphesiz.. sanırsın kanuni gibi ömrünü seferlerde geçirmiş aq sjsj..
21 ocak 2013,
Burdur 58. Alay komutanlığı, 3. Tabur, 7. Bölük 2. Takım komutanıyım, karargah çavuşuyum ama askeri geçmişim sebebiyle bölüğü komple bana emanet ediyorlardı belki, bilmiyorum, celp yeni gelmiş, bölükte 700 adet yeni acemi asker var, sabah kalkı verdim, 5 dakika içinde bölük önünde traşlı, manga sırasında, botları boyalı, nizami manga sırasında olmayan adamı görürsem burda ona o askerlik bitmez diye emir verdim, merdivenleri 8'li inen asker gördüm.

Her adamın harcı değildir 3 kişiyle 700 kişiye hükmetmek.
Herkesin de götü yemez.
Yaptık mı yaptık.
He asker bizi Allah zannediyordu o ayrı.
Ama başka yolu da yoktu..
“Lüzumsuzsa söndür!”
Bir kere yapılır o da zorunluluktan.

Mantıkta aranmaz.
Harici kıyafetler cok zevkli biri tarafından tasarlanmış.
"Güven kontrole mani değildir". Askerlikten bana kalan tek şey. Ama bunu kendilerine uygularsan hoşlarına gitmiyor. Hemen "kahraman türk ordusu"lafının altına sığınıyorlar. Denetlenmeyen hiç bir kuruluş başta hazine, şu an varlık fonu vs. Güvenilir değildir.
(bkz: kadın olduğunu belli eden entryler)

ahah.
Askerlik.
Erkeklerin ömür boyu bitmeyen destanı biz kadınlar için bunu ifade ediyor sanırım.
Gürleeeer zaferin teranesiyle..
mantık aradığınızda kendinizi suçlu hissettiğiniz zorunlu katılım topluluğu.
Barışta ter dökmeyen, savaşta kan döker.
Hayatından çalınan süre.
istikamet cepheniz koşar adım marş marş.
neyi neden dolayı yaptığını bilmediğin, bilemediğin bir durum...
bununla alakalı müthiş bir yakıştırma biliyorum, şanlı kumandan'a ait.
tüm gönüldaşlar bilir... detay gereksiz.
Gereklidir, disipline eder.
sağdan say.
Mantığın olmadığı yer...

Kısa ve net...
Askeriyenin içinde biri olarak söylüyorum.

Aşırı derece laçkalaşmış.
Eskiden mantığın bittiği yerdi, şimdi nasıl bilmiyorum.
peygamber ocağı.
Devlete, millete yük olmak.

Gerçekçi olun bir cogumuz askerlik yaptık, bu görev süresince vatana millete ne hayrımız dokundu masraf açmaktan başka?

Sabah kalk kahvaltı et* spor yap, mıntıka temizliği yap (ki sen ve senin gibiler orda olmasa etrafı kirletecek kimsede olmayacak) öğle yemeği ye* gazinoda televizyon izle* aksam yemek ye* nöbet tut 2 saat, sanki tutmasan sivil halk "lan nöbet tutan yok, gireyim içeriye de tanka bineyim, uçakla 2 tur atayım" diyecek. Aksam yat, yattığın ranza bile vergilerle alındığı için yine masraf. Tuvalete gitmen bile millete masraf açmaktan başka bir işe yaramıyor.
"bu saatten sonra ben mi yapiyim ak"

net olarak, tartışmasız şekilde bu triptir.
351. kd bildirdi