bugün

entry'ler (849)

seninle şöyle olabilirdik

görsel

tarık tufan

"Sınanmadığınız bir acı üzerine konuşmak, her zaman kolaydır.."

kedi

görsel
Bu saatte eve mi gelinir tribi yiyoruz hanfendiden. Yalnız kalmak hoşuna gitmiyormuş da bilmem ne. Eve kim ekmek getirecek bacım ? Nerden geliyor bu mamaların suyu ?

gecenin şiiri

Malum saat gelmiş, üstadı analım ;

" Arkadaşlar saat 2 buçuk oldu ayıptır artık, gelin birbirimizin yüzüne tükürelim gidip yatalım. Bizden hiç bir bok olmaz. Tezgahı kapatıyoruz arkadaşlar yarına kadar, kendinize dikkat edin. "

saç dökülmesi

Mevlâm ayrılık vermesin,
Kafada duran saça leylam.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yine bir sıkkınlık ve ardından gelen bıkkınlık hissi geldi. Tam her şeyi düzene koyup, düzenli bir hayatım oluveriyor ama yine kaçasım geliyor. Bir işe, bir ortama, bir çevreye bağlı kalmak, bir düzen kurmayı çok istiyorum ama bu yolda ne zaman ilerlemeye başlasam gerilip sıkılıyorum. Mutlu olmak neden bu kadar zor ve bu dünyada her şey niye yarım kalıyor bilmiyorum. Burası dünya, burası bu kadar işte deyip devam edelim o zaman

ismet özel

ismet Özel hem boş yapması hemi de harika şiirler yazması ile ünlü düşünür,şair ve yazardır.
Sevdiğim şiirinden, en bi sevdiğim mısraları ;

Güzel; ama bir pürüz var.
Güzel; ama kim bilir başıma ne belâ açar.

- ismet özel

anın görüntüsü

görsel

anın görüntüsü

görsel
Uyuyoz biz.

ben uyuyorum sözlük bir şey diyor musun

Hadi iyi sözlükler.

gecenin sözü

"Mecnun olup çöle düşmeyeceksen,
ne leyla'yı çağır, ne çölü incit."

yazarlar şu an ne dinliyor

iyice çıkamadım şu müzik türünden, ulan Soner hep senin yüzünden.

https://youtu.be/bGXN_M-TdkI

alttaki yazarın eline vermek istediğiniz şey

görsel
Aafiyet.

evlenince noluyor

imanın yarısı tamamlanmış oluyor.

sözlüğü terk etmek

Sözlüğü terk etmeyi düşünecek kadar ciddiye almamak lâzım, evet.

günün sözü

" Dürüst ve düzgün insanların üzgün olduğu bir dünyanın içindeyiz. Ölenle ölemiyor, gidenle gidemiyor, kalanla kalamıyoruz.. "

- ibrahim tenekeci

serum damla ayarı

Ayarıyla oynamamanız gerekir. Bazı ilaçlar veya bazı serumlar damara yavaş gitmelidir, gereğinden fazla hızlı gitmesi sizi anında öldürebilir. Ve hatta biz veteriner hekimler ötenazi yapmak için bazı ilaçları damar yolundan hızlıca göndeririz.

bir sözlük kızına ilk mesajda ne yazılır

Merhaba hanımefendi, artık entry girmeyi bırakıp hayatıma entrylenmeye ne dersiniz ?

Düğününüze beni davet etmeyi unutmayın.

hayatınız nasıl geçiyor

Sanki böyle biraz yalpaladı gibi, ayaklarımıza da dikenler batıp durdu. Hamd olsun ki kaybımız çok olmadı, düzlüğe çıkıyor gibiyiz. Kalan sağlar bizimdir diyelim, devam edelim. Malum dünya yol vermiyor, son sürat dönmeye ve hayat akmaya devam ediyor.

kurtlar vadisi ilk 97 bölüm

Daha iyisi yapılmamıştır, evet.