bugün

sabahın köründe olunan sakal traşının tüm buglarını gösteren imdat çekici. göt kadar asansöre ferahlık vermesi de yadsınamaz.
katları yavaş yavaş inerken * kat düğmeleri dışında bakılabilecek diğer asansör eşyasıdır.
evden çıktıktan sonra görünümde bir yamuk var mı diye son kez kontrol etme şansı bulunan aynadır.
eğer asansör tavanında tek lamba yanıyorsa, loş ışıkta insanın yüzündeki bazı hatlar karanlıkta kalır, insan o aynada kendisini feci karizmatik görür. sırf bu yüzden tavanını söküp lambasını aşırmışlığım vardır.
asansörde birden fazla kisi varsa anlamsiz bakişmalara neden olan ayna.
fikir babasının endüstri mühendisleri olduğu kabul edilir.
asansör korkusu olanlar için kendini oyalama yoludur. zira aynasız asansörlere binilmez.**
evdeki aynalardan farkı , yüzdeki bütün sivilceleri,siyah noktaları,kılları tüyleri * gaaayet net bir şekilde göstermesidir.
arkasına bir adet kamera koyulmasıyla, pek çok komik görüntü elde edilebilecek olan ayna.
asansörün aynaları bakılmaktan eskimiş idir.her binen ordan,şurdan,burdan gözucuyla kendisini kesme fırsatına sahiptir.evden alelacele çıkıldığında o kadar hazırlanmana rağmen maymun gibi gözüküyorsundur ve bunu asansörün aynasında farkedersin.kilo aldığını,dişinin arasına maydonoz kaçtığını,ve bu kadar teferruata dalmışken arkandaki insanların garip garip "napıyo ki bu acep" numaralı bakışlarını farkedersin.
herkesi yakışıklı gösterir ,sihirlidir.
hasta ruhlu bayanların, dudaklarındaki fazladan ruju bıraktıkları cisimdir.
acaba arkasında gizli kamera var mıdır? ulan dinleme cihazı da vardır şimdi bunda. * * * *
maksat apartmandaki bir daireye ulaşmak değildir her zaman. bir yere yetişmeniz gerektiğinde de makyaj odası olarak kullanabilirsiniz asansörü. yapmanız gereken tek şey çantanızdan ufak bir makyaj çantası bulundurmak sonrası tıkır tıkır işler planda. evden apar topar çıkılır ve gideceğiniz yere en yakın olan bir apartmana normal bir misafir modunda girersiniz; sinsice..
velasıl kelam girmişinizdir o aynalı kulubeye yani asansöre. en son katın düğmesine basarsınız deli bir gülüşle. teker teker rütuşları işlersiniz yüzünüze.****
en son olarak alt kata hazır ve de nazır bir biçimde inmek için 0 ''sıfır'' a basarsınız... sonrası malum üst baş bir çekilir ve aynaya bakılarak bir göz kırpılır, dudağınızı da '' işte bu kadar'' dercesine oynatırsınız. hiç birşey olmamış gibi olay yerinden ayrılırsınız.**
bu deneyimler güzel olmakla beraber eğlence katar hayatınıza.
makyaj tazeleme amacıyla da kullanılan ayna.
dili olsa da konussa denen aynadır.
bir keresinde kizin biri ile asansore bindik. kapi kapanir kapanmaz sanki emir almis gibi hizla dondu aynaya basladi sacini basini duzeltmeye. ben sanki orada hic yokmusum gibi davranmasi ise beni ayrica duygulandirmisti tabi...
- asansörü çağırsana
- çağırdım abi geliyor
- lanet olsun sana. sattın beni. aynasızları çağırmayacaktın dostum*
asansörden çıkamama sebebidir.
bazılarının tükrüklerime kurban gittiği aynalardır.
insanı bir level daha yakışıklı/güzel gösteren aynadır.
boy aynasi boyutunda olani nadirdir.
kendini görmediğinde girme ama girdiğinde saçını başını düzeltme.
Hep korku yaşatmıştır bana. Girdiğimde aynaya bakarken arkamda hayalet görünecek diye beni heyecana düşüren aynadır.
(bkz: fantezi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar