bugün

warcraft 3 ve frozen throneun esas oğlanı, önceleri paladindir, sonra death knight olur. (detaylı bilgi için (bkz: arthas s betrayel)) warcraft 3te undead campaignden sonra pek ortaya çıkmaz, hikayeye göre lich king onu kullanıp atmıştır, fakat frozen throneda öyle bir ortaya çıkar ki, hey aslanım be analar ne koçlar doğururmuş dedirtir. sonunda da alemin kralı olur zaten. karizmatiktir ve çokça fanı olan bir oyun kahramanıdır.
warcraft'ın efsanelerinden biridir. hırsına yenik düşmüş, azmiyle göz doldurmuştur. karizmasıyla etkileyici bir karakterdir.

(bkz: this kingdom shall fall)
arthas menethil, prince arthas, king arthas ve lich king olarak bilinir. artık demigod kendisi.
kılıcının adı frostmourne' dur.
(bkz: frostmourne hungers)
Kendisine yazılan arabeskvari şiir : )

Not:Alıntıdır

neden saçların beyazlamış arthas'ım
sana da brill gibi çektiren mi var?

görüyorum ki hergün zebanilerlesin,
orc kanına susatıp, içtiren mi var?

bir zamanlar jaina'yı deli gibi sevdin,
o sana mana sen ona, hit point verdin

yıllardır soruyorum, bu soruyu medivh'e
arthas'ım kalimdor'a, sen niye geldin?

katlanmayi bilmeyen frostmourne'u çekemez
regeneration'ı olmayan, dalarana giremez

ben de yanmışım, muradinle arkadaş
kalimdor'un derdi, böyle bitmez arkadaş

bir zamanlar jaina'yı deli gibi sevdin,
o sana mana sen ona, hit point verdin

yıllardır soruyorum, bu soruyu medivh'e,
arthas'ım kalimdor'a, sen niye geldin?
(bkz: World Of Warcraft Wrath Of The Litch King)

wow'a yüklenilen son paketin videosu.aşmış bir videodur.youtube a bir şekilde girip bakınızdakini izlerseniz ne kadar aşmış olduğunu göreceksiniz.
(bkz: the justice has come)
epicweapons.com adresinde kılıcı frostmourne'nin satışa çıkarıldığı oyun kahramanıdır.
prince kael'thas , lady vajh , illidan stormrage , dan sonra fight ı nın zevkli olabileceğini düşündüğüm warcraft karakteri. merakla bekliyoruz.
Biraz saçma bir karakterdir. Bir paladin'in bir lich king'e dönüştüğü hiç görülmemiştir. bir haindir , ihanet edendir ama seveni çoktur. lich king olduktan sonraki karizmadan olsa gerek. ayrıca lich king olduktan sonraki sesi çok şahanedir.
(bkz: you shall be king)
yogg-saron ve mimiron figtlarından sonra cidden zevk alarak wipe yediğim fight. evet hala kingslayer değilim ama haftaya cuma olucam.* *
(bkz: arthas s betrayel)
The Lich King. Blizz World of Warcraftta hunharca kestirdi sanırım. Artık WoW kullanmadığım için bilgim az.
warcraft 3 ün sağlam , içi dolu karakterlerinden biridir. wow daki duruma ise girmiyorum bile , zira wow dandik bir oyundur. ordaki arthas da arthas değil sümüklü veledin tekidir.
"my son... the day you were born, very forests of Lordaeron whispered the name... Arthas"
wrath of the lich king'in cinematic'inde geçen bu söz, beniz hazzın doruk noktalarına ulaştırmıştır. kılıcına, tahtına, helmet'ine, armor'una kurban. raid'i onun için satıp, 49 kişi tarafından bana sövülmesini sağlamış final boss karakteridir aynı zamanda. *
ezik bir paladin çırağı iken, frostmourne'u alarak dark side'a geçmiştir. anakin ile karşılaştıranlar var. anakin'in tırnağı olamaz bu velet. bir kere babasını öldürdü puşt. sinirlendim gene sözlük. Ayrıca ominous griefin yaptığı alıntıdaki şarkı sözlerini ise her dota karşılaşması öncesi okuruz. bok mu vardı lan dark side'da? Ha? cüceyi de geberttin. *
warcraft aleminin anakin skywalkerı.
(bkz: #788514)
dota'da abaddon'dur.
Olmamasi gerektigi halde maalesef (bkz: lich king)
silver hand paladin birliğinin de köküne kibrit suyu dökmüştür bu sarı kafa. Uther' öldürmüş , babasını öldürmüş üstüne de küllerinin saklandığı kaba da işemiştir. Fazla atar göte batar deyiminin somut örneğidir. Homoseksüel eğilimleri vardır Jaina'yı da yüzüstü bırakmıştır bu götlek. Ruhsuz ipne.
bundan 22 yıl önce dark side'a geçmiş süper düper paladindir.