bugün

ing. ok

ayni zamanda bir giyim markasi.
tıbbi katater markası.
smallville' de ki malikanenin aynısını görebileceğimiz dizi. izliyoruz bakalım nasıl birşeymiş...

ekleme: ben beğenmedim...
cw'nin çizgi romandan uyarlama yeni dizisi. kopyala-yapıştır yöntemiyle şöyle bir özet verelim.

"Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler.

Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Arrow kişiliğini yaratır.

Ancak Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Detektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır... Oliver'ın annesi Moira'nın oğlunun geçirdiği deniz kazasıyla ilgili daha çok şey biliyordur... "

imdb puanı 9.1.

ilk bölüm itibariyle güzeldi, aksiyon sahneleri "oyyşşş" dedirtti. yalnız başroldeki stephen amell abimiz gereğinden fazla yakışıklı, bu tiplerin kahraman olacağına beynim inanmıyor maalesef, keşke biraz daha az yakışıklı olsaymış. oyunculuk ortalama ve altında seyrediyor. gelecek bölümlerde dizinin ne ve nasıl olduğunu daha iyi anlayacağız; ancak şu haliyle bile seyirciden artı puan almış gibi görünüyor.
green arrow çizgiromanının dizi versiyonudur. dizi fena değil izlenebilir.
Pilot bölümü az önce izledim de harika bir dizi. Bunu ilk bölümden rahatlıkla söyleyebilirim. Başrol oyuncusuna kanım ısındı birden. Senaryo, kurgu ve aksiyon çok iyi oturtulmuş diziye. Şehir ortamı da çok güzel. Hadi bakalım ikinci bölümü bekliyoruz.

--spoiler--

Twilight muhabbeti çok gerçekçiydi ve güldürdü.

--spoiler--
1x02

iyi bir şekilde tam gaz devam ediyor.

--spoiler--

• herkes alcatraz konusunu açıyorda ulan ne alaka? alcatraz'da her hafta bir suçlunun peşinden gidilip, bölüm sonu tamamlanıyordu. ana konu buydu. başka bir konu yoktu ki zaten. bu dizide öyle değil.. oliver karakterinin öldürdüğü adamlar dışında adada yaşadıkları ve annesinin bildiği daimi gizliliklerde mevcut. sen gel bu diziyi alcatraz ile kıyasla. gerçekten yuh.
• bu bölümde adada bir başka kapşonlu kahraman bulduk. bakalım nasıl oldu bu geçiş süreci.
• spider-man tarzı bir öpüşme beklemiyorum değil. laurel'i kapşonlu kahramanımız bir şeyden kurtarıp kendisine aşık ettirebilir.

--spoiler--
Stephen Amell'in göz doldurduğu aksiyon dizisi. yalnız bir şey diziden soğumama sebep oldu;

--spoiler--
hatırlarsanız adadan eve dönerken oklarını bir ahşap bavula koymuştu ilk bölümde. hadi diyelim bavulu adada yaptı. o asma kilit ne iş? bu adam beş senede demir işler hale mi geldi?
--spoiler--böyle minicik bir ayrıntı ama işte bütün iştahımı süpürdü gitti...
tutması muhtemel sürükleyici bir konusu olan dizi.
dc comics'in green arrow isimli cizgi romanindan uyarlama televizyon dizisi. ilk bolumunden beri takip eden birisi olarak diziyi cok seviyorum, cogu kisinin soyledigi uzere biraz batman havasi var, bunun sebebi de ikisinin de cizgi romandan cevirilmis olmasi. ayrica kanal tarafindan birinci sezonun tamaminin cekilecegi duyuruldu, yani iptal edilmeyecek.

--spoiler--

3. bolum itibariyle kendini dig'e ifsa etti. o adama benim de kanim isinmisti zaten *
--spoiler--
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.