bugün

su içilerek yenildiğinde motoru bozmaya neden olabilen meyve. bir de nedendir bilinmez ayıyla özdeşleşmiştir.
nedense komik bir meyvedir...
iyisini anlayanın "ayı" olarak nitelendirildiği meyve.
(bkz: armut dibine duser) * *
(bkz: gitar vücutlu kadın) sembolünün (bkz: göğüs) kısmının biraz daha insani vasıflara çekilmesi suretiyle oluşturulan bir başka kadın vücut şeklidir, en sevdiğim şekildir.
Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eden, yüksek tansiyonu düşürüren, kanı temizleyen, sinirleri yatıştırıran, Zihni yorgunluğu gideren, susuzluğu kesen meyve. kozmetik dünyasında sıkça kullanılmaya başlamıştır.
hakaret olarak kullanılabilen kelime:
-armut seniii.*
resmi bir ortamda: sarmal olarak soyularak ya da dört parçaya ayrıldıktan sonra ayıklanarak elle ya da meyve çatalıyla,
samimi bir ortamda: ısırarak yenen meyve.
türkiye nin her yerinde bol bol yetişen bir meyve olduğu için, konsantresi yapılarak yurt dışına ihraç edilmektedir.
dayak yiyen insanların elinin toplamakla meşgul olduğu meyve.
isi bilen ayilara hitap eden meyve.
süper meyve. iyisini yerim.
ilk ısırıldığında dilin üzerinde yayılan suyu ile insanı deliye çeviren, daha sonraki ısırıklarda tekrar normal bir hal almanızı sağlayan meyvelerin kralı
sekil itibariyle ampulü andiran meyve.
gaziantepte bir kafe.
(bkz: hanzo)
şu anda elimde sıkıca kavradığım, yeşil renkte olan, yeryüzündeki eşsiz lezzetleriden biri, armut ağacının güzide meyvesi. nasılda çıkarsın o küçücük çekirdeğin içinden, toprakta nasıl hayat bulursun, sana kim su verdi bilmek isterim. bir ısırık alayım senden. (...) "umm çok da lezzetliymiş." içi hafif pütürlü olur. şekli armutu(!) andır. nasıl da yenir bu güzel meyve. bır ısırk daha sonra bir ısırık daha...

ekmek istiyorum çekirdeklerini toprağa, çocukların olsun istiyorum aynı senin gibi, armut gibi. sulamak istiyorum hergün toprağını koklamak istiyorum. sevgimi de garnitür yapmak istiyorum sofrana. elma'yı soruyorum ona. "tanımam" diyor. "kankan olduğunu söylüyorlar" diyorum başını öne eğiyor, hüzünleniyor. ses çıkarmıyorum. ama bilsin istiyorum ona ne kadar değer verdiğimi. dertlerini öğrenmek istiyorum. arkadaşlarını tanımak istiyorum.
her yediğim armut ayrı bir dünyası var. her yediğim armut sanki ruhumda eriyen sıcak bir kar tanesi. hayallerini bir bir soğurmak istiyorum..

dün sol yanı çürümüş bir armut gördüm dolapta. anneme sordum, "haberim yok" dedi. nasıl da kahverengiye dönmüştü sol yanın.. sanki başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. birden geçen yıl ağaçtan koparıp yediğim o yaşlı armut geldi aklıma. eğer koparmasaydım, eğer o yükseklikten yere düşseydi o'da.

son ısırıklarımı alıyorum senden armut, dur bir saniye. sana bir isim buldum; kamuran. evet kamuran.. sende bittin sonunda. çekirdeklerini çıkarmak istiyorum..
matraxdaki ayten teyzenin kendini tanımlama şekli.(dün gece kendisi söyledi bizzat)
yenmesi genellikle hiç akla gelmeyen meyvedir. bir çekiciliği yoktur, klası yoktur.
kuş armudu denilen cinsi en makbul olan meyve.birde hacıhamza armudu vardır.
genellikle yeteneksiz kalecilere verilen addır.
saklanılan bir yerden çıkılmaması gerektiğinin simgesidir.
(bkz: elma dersem çık armut dersem çıkma)
henüz tam olgunlaşmamış, az biraz ham olanını yemesi pek bir zevkli olan meyve.
fırında yapılan tatlısı da süper olur.
kimi bulmacalarda soldan sağa beş harfli bir meyve olarak geçer. halbuki yeri daha mühim olmalıdır. sadece üç kuruşluk bulmacalarda değil, kim beşyüzküsürmilyar ister tadında programlarda da geçmelidir soru olarak. gereken önemin verildiğini düşünmüyorum ben bu meyveye.
en iyisi sulusu ve tatlisi olan meyve.
çok çeşitli türleri olan yararlı, lezzetli bir meyve'dir.