bugün

galatasaray spor kulübünün adını bu kulüp olarak telaffuz etmiş olan futbolcudur.

şimdi bakıyorum da kendisi galatasaray için vefasız terimini kullanmış. bülent korkmaz, hagi, hakan şükür ve niceleri. ancak şunu unutmuştur ki galatasaray'dan jübile bile yapılmadan ayrılanların hepsi şu anda bulundukları yerleri galatasaray'a borçludurlar. bülent korkmaz -ki şu anda kendisi kdç karabükspor'un teknik direktörü- galatasaray'ın başına güvenilip getirilmiş ve her türlü destek verilmiş, sahaya çıktığında büyük kaptan tezahüratları yapılmış, hagi keza aynı şekilde galatasaray'ın başına 2 kez güvenilip getirilmiş ve i love you hagi tezahüratlarıyla karşılanmıştır. son olarak hakan şükür "bu kulüp" sayesinde tanınmış ve kendisi de şu anda milletvekilidir. en son proje kapsamında tt arena'da ödülünü almış ve "kral hakan şükür" tezahüratlarıyla karşılanmıştır. ama hiç kimse de kalkıp galatasaray'ın arkasından "bu kulüp" diye bahsetmemiş, aksine "ben galatasaray'ın çocuğuyum. ne zaman ihtiyaçları olursa koşa koşa gelirim." demişlerdir.

peki arda, sen buradan giderken "ben de artık taraftarlardan birisiyim. kalbim galatasaray'da." demedin mi? şimdi kalkıp da bu lafı söylemen niye? bu taraftar seni bağrına basmadı mı? yöneticiler sana güvenip kaptanlık vermedi mi? bu taraftar sana koskoca bülent korkmaz'dan sonra "büyük kaptan" demedi mi?

ama şaşırmıyorum. ve sana metin oktay'dan bir armağan gönderiyorum.

http://yfrog.com/h80fbhj

bir taraftar olarak, ekmeğini yediğin ve bundan da öte seni arda turan yapıp bu noktalara taşıyan canım takımıma bu kulüp dediğin için, senin kırgınlığın gibi ben de sana kırgınım artık arda. gözümde bir elano kadar değerin yok. bahtın oralarda açık olsun ama elbet yollar bir gün yine kesişir diyorum.

bu arada bir edit ekliyeyim: görünen o ki senin yolun da emre abi'nin yolu. o günleri de görmek varsa bu kaderde zaten diyecek tek kelime dahi kalmamış demektir.
milli takım rezaletinden sonra kendisine laf dahi ettirmeyen bir galatasaray taraftarı olarak utanıyordum. "bu kulüp" tanımlamasını kullandıktan sonra da utanmaya devam ediyorum.

ntvspor' dan bir ricam var. la liga maç tanıtımları yaparken sadece nurili, hamitli, mesutlu real madrid ya da mehmet topallı valencia desin. a.madridli arda turan demesin. milli formayı parayla paha biçen bir adamın adını ulusal bir kanalda duymak istemiyorum.
dünya çapında değil de türkiye çapında yeteneğe sahip bir futbolcu.
Bir metin oktay değil.
"kendi" ifadesiyle "iyi galatasaraylı"dır.

bugün leftere veda ettik. "tüm futbolseverlerin" ifadesiyle "gerçek fenerbahçeli"dir.
daha önce metin oktaya veda etmiştik. "tüm futbolseverlerin" ifadesiyle "gerçek galatasaraylı"dır.
ondan önce de baba hakkı'ya veda etmiştik. "tüm futbolseverlerin" ifadesiyle "gerçek beşiktaşlı"dır.

işte aradaki fark bu.
bizlere konuşmanın değil susmanın marifet olduğunu gösteren futbolcudur kendisi aynı zamanda . ntvspor' da canlı yayına bağlanıp bağnu abla 'yla yaptığı 3 dakikalık konuşma esnasında konudan konuya atlayıp söylediği sözler pek çok insan için bardağı taşıran son damlalardan biriydi heralde. arda kusura bakmasın ama bu takımda ( kendisi öyle diyor) kendisine çok kredi verildi( asla az değil ) . evet medya, taraftarlar yeri geldi üzerine gitti ama kendisinin bu yaşananlarda pay sahibi olabileceği hiç aklında gelmedi . şimdi olayları ayrıntılı olarak tek tek analiz etmek olmaz burda ama şunu söyleyerek belirtebilirim ki tüm futbolcuların özel hayatı var onlarda sakatlanıp onlarda zaman zaman kötü performans sergiliyorlar . bunların içinde takımı için yıldız olan, sembol isim olanlarda var . peki neden tüm bu adamlar senin yaşadıklarından muzdarip değil . işte bu soruyu hiç kendine sormadı arda . hatanın bi kısmının da kendinde olabileceğini görmedi, düşünmedi bile . ve ona inanan, ona güvenen pek çok insanı yarı yolda bıraktığı gibi hayal kırıklığına uğrattı . şimdi beni bilen bilir demicem, kimsenin beni tanıdığını sanmıyorum ama fenerbahçeli biri olarak söyleyebilirim ki dünkü galatasaray-karabükspor maçını doksan dakika izledim ve emre çolak gibi bi futbolcunun formda bi arda kadar takıma katkı yaptığını gördüm . bu adam belki arda' dan daha büyük bir futbolcu olucak ve takımına daha büyük katlı yapıcak ama ben eminim bunları başarsa bile arda kadar konuşulmuyacak . peki neden ? işte arda' nın bu soruyu kendisine sorması gerekir . çünkü arda bazen susmak konuşmaktan çok şey anlatır.çünkü söz gümüşse sükut altındır.
an itibariyle telegol isimli programda kendisine linç yapılmakta futbolcu. neymiş arda gitmiş galatasaray coşmuş. arda gitmeseydi şuan ki sistemde kazım'ın keyfine bakmaz ve kalitesiyle açık ara liderdik.

yemek hakkında söyledikleri iftira olacak hali yok. adam futbolcuya verilen değerden söz etmiş. o kulüp dedi diye adamı linç ediyorlar.

beni bilen bilir galatasaraylıyım.
--spoiler--
' bir daha dönmek isterse dönemez. '
--spoiler--

(bkz: abdurrahim albayrak)
çok abartılan bir futbolcu.
boş konuşuyor.

suat kaya haklı. gölde büyük balık olmaktan, okyanusta küçük balık olmaya alışmalı artık.
medyanın kendisiyle değil , kendisinin medyayla uğraştığını belli etmeye başlayan futbolcu . ispanya ' da olmasına rağmen hala türkiye ' de gündem yaratmaktadır .
zamanında iyi karı kız götürmüştür.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/arda-turan/
şu an bulunduğu ülkede, messi, ronaldo, xavi, iniesta, benzema, reyes, fabregas vb. bir dünya yıldız futbolcu olmasından dolayı burada gördüğü medya ilgisinin zerresini dahi göremediği için ki gayet doğaldır, yeniden türk medyasına sardıran galatasaray eski kaptanı.

sıkıldıkça galatasaray ve türk futbolu hakkında yorum yapıyor.

peki canım koca kafacım, sen bu medya ilgisinden kaçmak için gitmedin mi oralara? bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu ?

ne sandın?

çağırdıkları tribüne gitmediğin halde "kal bizimle" diye haykıran, pankartlar açan büyük galatasaray taraftarı arkandan ağlayacak mıydı?

unutma ki galatasaray' da arda' lar bitmez. emre' lerin bitmediği gibi.

bak şimdi bi emre çolak var. senin kazandıramadığın kupaları muhtemelen onunla kazanıcaz.

10 numaralı forma sahada yeniden can buldu melo ile.

kaptanlık pazubandı taraftarın sana yaptığının binlerce kat fazlasını yaptığı halde gık çıkarmayan gerçek galatasaraysabri' ye daha çok yakıştı.

peki sen nerdesin?

tribünlerde adın yok.

kaçarak gittiğin takımınla ligde kalma savaşı veriyorsun.

kendine iyi bak arda. başarılı ol. bizimle uğraşma.

çünkü herkes gider biz kalırız, biz galatasaraylıyız.
madem bu kadar iyi galatasaraylısın güzel kardeşim, neden bir kere de ağzını açıp 'takımımız çok iyi gidiyor, nazar değmesin, hocamız farkını ortaya koydu' gibi güzel cümleler kurmuyorsun ? çünkü böyle sakin cümleler kurduğunda gündem olamayacağının sen de farkındasın.

galatasaray formasıyla ağlamaktan gözlerinin şiştiği günleri unutamıyorum. galatasaraylılığından da zerre kadar şüphem yok ama mesele bu işte. senin gibi iyi bir galatasaraylıya yakışıyor mu sevenleri üzmek, eski takımınla o takımın taraftarıyla papaz olmak. hiç mi duymadın taçsız kral'ın 'sevenleri üzmeyelim baba' sözünü.

sevenleri üzmemek yalnızca rakip fb'nin teklifini reddetmekle olmaz arda biraz da adam olmak gerekir. iyi galatasaraylıyım diyorsan iyi galatasaraylıya yakışır şekilde davran.

takımın harika gittiği şu günlerde, suni gündemlere sebep olup durgun suyu bulandırma.
yeter artık, gına geldi arkadaşlar atıp tutuyoruz arda hakkında. arda bu takımın çocuğu, başka bir takımın değil. o hayallerinin peşinden gitmek istedi -tıpkı bizler gibi-. hayallerinin peşinden gitti diye kimse arda'yı suçlayamaz.. bu konuda adım kadar eminim ki galatasaray'ı seviyorum diyen bir çok kişiden daha fazla galatasaraylıdır.. tek sorunu biraz fazla konuşuyor, o da onun yaşında bir futbolcu için normaldir, belki onun arkadaşları konuşmuyor olabilir ama o göz önünde olmayı seviyordur, buna kimse karışamaz..
o da bizim gibi galatasaraylı ve istediği yorumu yapmak hakkı var... neye takılıyorsunuz ? neyi garipsiyorsunuz bu kadar?

neymiş efendim bu takım demiş şu takım demiş, zart demiş zurt demiş. diye bilir, bizde sevdiğimiz şeyler için bu, şu demiyormuyuz? diyoruz.. ee neyin nesidir bu kadar uzayan? arda değil mi her fırsatta galatasaray'ı ne kadar çok sevdiğini? ve bu kadar çok sevdiği gönül verdiği ve senelerde hizmet ettiği "takımı" hakkında konuşurken bize mi soracak?

o * bu takımın * çocuğu... ve lütfen kimseyi gaza getirip, bi heyecanla içimizde kin büyütmeyelim arda'ya karşı.. daha 2 saat önce galatasaray için söylediği ve senelerce söylediği şeyleri internetten araştırıp bulabilirsiniz... bu çocuk tepeden tırnağa galatasaray 'dır... galatasarayımızın onda ki yerini görün... arda bu takımın değeridir, harcamadan önce 2 defa düşünün...
şuan takımda olsa ligte rakibimiz yoktu. ama o erman toroğlu gibi isimlerin ve ondan gaz alan dandik taraftarın linç girişimlerinden sıkıldığı için gitti. arda gitti galatasaray coştu diye saçmalayanların önünde eğilse miydi?

bu adamı harcamadan önce 2 kere düşünmek gerek. neymiş bu takım demiş. neymiş yemek verilmiyordu demiş. ve bu konuya da futbolculara değeri yaşarken vermek gerekten gelmiş. sanki iftira atmış adam. o zamanki yönetimin ayıbını belirtmiş. bu galatasaray'ı neden küçültsün?

arda, "fener'e göz kırpıyor" diyen ahmakların ülkesinde top koşturmak istemediği için gitti. keşke gitmeseydi. ama giderken yüklü bonservis bıraktı.
ama bir gerçek; az konuşsun.
son katıldığı canlı yayın bağlantısında kullandığı kelimelerle bir şeyleri toparlamak yerine daha da beter etmiş olan futbolcudur. herkes kendi işine baksın, kimseye hesap vermek zorunda değilim gibi cümleler bu yaşta bence arda'nın ağzına yakışmamıştır.

aslında üzerine çok da fazla konuşmamak gerek bence. taraftarın ne tepki vereceği zaten tt arena'da ki olacak ilk maçta belli olacaktır. o zaman da arda ne yaptığını çok iyi anlayacaktır. saygılar.
fenerbahçe'nin 105 yıllık kulüp tarihinde altyapısından çıkaramadığı bir oyuncu olduğu için, ve bu yetenekte bir futbolcu galatasaray altyapısından çıktığı için fenerbahçe taraftarları gazeteci,yorumcu,futbolcu,muhabir,sade vatandaş artık ne haltsa hazımsızlıkları yüzünden gitmiştir galatasaray'dan atletico madrid'e. her ne kadar çubuklu taraftarlar hazmedemese de bu adam doğuştan galatasaray'lıdır. emre belözoğlu gibi kanı yeşil yeşil akmamaktadır. nasıl olsa birkaç seneye fenerbahçe'ye transfer ederiz gibi rüya içerikli cümleler kurmamanızda yarar görüyorum yoksa cidden 6'lı sodalardan bir oda doldurup bittikçe içmek durumunda kalabilirsiniz. kalkıpta hala bu adamın yetiştiği kulüp olarak altıntepsispor'u gösterecek kadar aciz duruma düşmeyin şuanda takmınızda kaç tane futbolcu anne karnında fenerbahçe'ye imza atmış?
başına gelen herşey fenerbahçe taraftarı yüzündendir . fenerbahçeli basın mensupları onu gündemden düşürmemiştir .fenerbahçeli yorumcular ölesiye eleştirmiştir . fenerbahçeli taraftar maç çıkışlarında kendisine ve kız arkadaşına küfretmiştir . yine türkiye ' de canlı olarak yayınlanan programlara bağlanmasınıda fenerbahçeli bir arkadaşı tavsiye etmiştir . manyakmısınız olun neyin kafasını yaşıyonuz lan .bu adam erman toroğlu laf söyeldiğinde kendisi savunan galatasaray' dan önce aziz yıldırım olmuştur . hani o metris'e düştü diye taşşak geçmeye çalıştığınız . arda iyiyken güzelken vay tabi galatasaraylı işte , fener böyle oyuuncu yetiştirebilir mi zart zurt . kötü bişey oldu mu zati fenerliler bu hale getirdi . emre abisini örnek alıyo , fenere gitmek için yol yapıyo. arda geveze zaten konuşup duruyo savunucam derken paronayak gibi fenere saldırmayın üstünden . siz böyle yapınca ben hıncal uluça hak veriyorum . galatasaray şampiyonda olsa feneri konuşur kendini değil demişti vakti zamanında .
yazık vallahi, çocuk tüm samimiyeti ve iyi niyeti ile bir programa bağlanmış, bişeyler anlatmış. "bu kulüp" dedi diye linç edilecek, yuh be kardeşim. adam sahiplendiği için, kendinden hissettiği için, bir parçası olarak gördüğü için 'hepimizin' kullandığı gibi kullanmıştır kelimelerini. ben fenerbahçeliyim lakin; bir galatasaraylı olarak şu cümleleri hiç mi kurmadınız:

-'bu' kulüp 'bu' ülkeye uefa kupasını getirdi.
-'bu' kulüpten defolup gitse şu adnan sezgin.
-emre belözoğlu bir daha 'bu' kulübün kapısından giremez.
-'bu' kulüp lise'nin oyuncağı değil kardeşim.

biraz insaf, eğer kötü niyetli değilseniz...
taş gibi hatunu sevip sayan sarmalayan bir babayiğittir. bence yamuğun tekidir. yakışıklı değil. kanımca cüzdanı dolgun. oda bana ters
erkek gözüylen bakmıyorum. sapına kadar kadınım.
doğru söyleyen dokuz köyden kovulur sözüne örnek olan ve şu anda ispanyanın Athletico Madrid takımında oynayan Türk orta saha futbolcusu.
hakkında dava açılan futbolcu.

(bkz: arda turan hakkında hapis istemiyle dava açılması)
galatasaraylılığından gram şüphe etmediğim futbolcu.

bazı galatasaray taraftarının zoruna giden ve anlayamadığı tarafı ise, şimdiye kadar ki hiç bir türk futbolcuda görmediğimiz kadar açık sözlü ve dobra oluşudur. bülent korkmazla ilgili söylediği şeyin neresi yanlıştır. bu takımın 20 sene formasın giymiş, bilmem kaç sene kaptanlığını yapmış bülent bu takımdan nasıl ayrılmıştır hatırlayanınız var mı? aynı şekilde hakan şükür, hasan şaş, ergün penbe, hakan ünsal, suat kaya. bu adamların hepsi buruk ayrılmak zorunda bırakılmıştır.

şimdi arda bunların lafını etti diye ağırına gidiyor kimilerinin.
kendisine gerekli cevap verilerek son nokta koyulmuştur.

http://devrimderki.blogsp...12/01/vefa-yanlsamas.html