bugün

atletico madrid'de bizi başarı ile temsil edecek aslan parçası. üzüldük tabii ki gidişine lakin orada attığın her gol de ayağa kalkacağımızdan emin olabilirsin.
ismini unutulmazlara büyük harflerle yazdırmış kaptan. bizim için hala galatasaraylıdır ve bu taraftar onu hep bekleyecektir. şimdilik söylenecek tek şey var yolun açık olsun kaptan. ispanya'da daha da başarılı olacağına inanıyorum, takipteyiz aslan parçası!
inter maçını izledik, liverpool maçını izledik. selçuklu ardalı ortasahamızı çok beğendik. baros geri kazanılmış herşey mükemmel. bu sene fırtına gibiyiz dedik. terk ettin gemiyi. yanlış anlaşılmasın parada kazandırcaksın bize biz daha alçakça gidenleri de gördük ama biz uzun bir aradan sonra umutluyken kaptanımız dediğimiz #66 terk etti bizi. olmadi be kaptan. sana da bir sey olmaz bize de, su akar yolunu bulur da, olmadı. sana da 'bizi sevenleri üzmeyelim baba' demek yakışırdı, yapamadın.
http://www.youtube.com/watch?v=oJM97HJnYKE
en güzel yerinde bitirilmişse eğer arda gider *
fanatiklerin galatasaray' a saldırmak için seçtiği kişi. altyapıdan sıfır - 0 - bedelle yetişip kulübüne 12 milyon euro kazandırıp transfer yapmıştır. bu bile yeterlidir fanatiklerce sevilmemesi için.
bugün arda turan'ın galatasaray kariyerini fiilen başlatan mlada boleslav maçının 5.yıldönümü. beş yıllık film bugün sona erdi.üzüldük.ilerde parçalıyı üstünde görür müyüz bida hayat gösterecek. yolun açık olsun. ama bu transferi bırakıp acilen yapmamız gereken transferlere yoğunlaşmalıyız tabi bu dediğimi yönetim de eminim şuan düşünüyordur.
alakam olmayan bi takımda koşturacaktır, yapacak bir şey yoktur.
ne olursa olsun arkandayız kaptan.
önümüzdeki yıl bizim şişirdiğimiz bir balon mu, yoksa gerçekten ülkemizin yetiştirdiği en büyük yıldızlardan biri mi olacağı belli olacak futbolcu.

bir galatasaraylı olarak arda'nın çok başarılı olmasını istiyorum.

hatta daha da fantezi yapıp önümüzdeki yıl şampiyonlar liginde bir galatasaray - atletico madrid eşleşmesinde tt arena'ya rakip takım oyuncusu olarak çıkmasını istiyorum.
sinem'ide alıp gitmesini dilediğimiz futbolcu..
transferi kendisi açısından güzel olmuştur. hatta çok güzel olmuştur. hatta muhteşem olmuştur. burada kalsa sürekli sinem kobal'ın götünü memesini çekmeye çalışan paparazzilerle, arda sineme sinema salonu kapattı diyen dingillerle uğraşmak zorunda kalacaktı. şimdi sakatlığını tamamen atlattı, fatih terim ile kendine olan güvenini tekrardan fulledi, milli takımda zaten ilah durumunda, avrupa'ya gitmesinin tam zamanıydı. inşallah şu vakte kadar avrupaya gitmiş olan en başarılı türk futbolcu olursun arda. bir de iki üç sene sonra liverpool'da görsek seni işte o zaman gözüm açık gitmem galiba...

galatasaray cephesine gelince, ey benim güzel takımım... artık her zora girdiğinde ardanın bileklerine bakmak zorunda kalmadan oynamalısınız, daha fazla takım olmalısınız, daha güzel oynamalısınız. ayrıca takımda kanat babına sadece kazım'ın olduğunu düşünürsek olay pek de iç açıcı görünmüyor. en az 3 tane ağır transfer şart...

yolun açık olsun kaptan. kendin gibi oyna, ortalığı sikmene yetecektir zaten.
(bkz: ardalı atletico madrid)

ayrıca sabri'nin kaptan olma ihtimaline karşı tüm türkiye endişeyle bekliyoruz.

emenikeyle birlikte dış ticaret hacmimizin artmasına neden olacak futbolcudur. bir nevi tayyip erdoğan özelleştirmesidir. yabancıya satışş.
gitmesiyle üzmüştür. Mideme bir şey oturdu arkadaş. inşallah başarılı olur. güle güle kaptan..
türkiye'nin gelmiş geçmiş en tırt futbolcusuyken basın gazıyla şişirilip galatasaray'ın başına bela edilmiş bir medya tipi.

neyse ki ispanya'ya sepetlendi ve galatasaray kulübeden emekli etmek zorunda kalmadı bu ibişi.
atletico madrid'e gitmesiyle birlikte galatasaray'ımızın kombine satışlarını artıracak oyuncu.
türkiyede fazlasıyla değer verilen futbolcuydu. şimdi ispanyada görürüz ne olduğunu. yedeklerden çıkabilirse başarıdır. kimse sikine takmıcak bu adamı ispanyada. lan.
güle güle arda turan..

http://www.youtube.com/watch?v=bs5ZI6Z3bPM&feature=fvsr
gidişiyle içimizi bir hoş etmiş kaptandır. nereye giderse gitsin unutulmayacaktır #66 arda.
türkiye' nin en iyi oyuncusu ama artık türkiye' de oynamayacak olan futbolcu. milli takımda zaten takımı kurtaran arda değildi dimi? türkiye' de arda dan çok var diyen kişiler biz niye göremedik şimdiye kadar. bu lafı birde kuşlar söylüyorsa alın o zaman bir arda görelim. avrupada da başarılı olacaktır çünkü yeteneği ve zekası ortada. bize galatasaray taraftarı olarak arda' ya destek olmak düşer gidip ona sitem etmek değil! tabi arda gidecek diye de üzüleceğimiz yok. bu takımın başında fatih terim var ve daha gelecek adamlar var ama dediğim gibi bize sadece arda' ya destek olmak düşer.
son 2 sezondur galatasarayımıza hiçbir şey katmamış cumhuriyet tarihinin en kötü takımının kaptanıdır.gitmiş olması galatasaray için sevindiricidir para kazandırmıştır.bunda 8 sene önce aynı tartışmaları hasan şaş için yapıyorduk ne oldu elimizde patladı.
(bkz: gerçekçi olalım beyler)
2005 yılının yazıydı.galatasaray elindeki gencecik yıldız adayı franck riberyi olaylı bir şekilde elinden kaçırmış milletin dalga malzemesi olmuştu.işte o günlerde hıncal uluç doksan dakika programında aynen şunları söylemişti:
-riberynin allah belasını versin.kaçıp giden adamın arkasından ne uğraşacaksın.senin elinde arda turan diye bir genç var.yemin ediyorum 10 tane ribery eder.otur onu geliştir.
o zamanlar alt yapıdaydı arda.hagi zaman zaman hazırlık maçlarında yer veriyordu ama hiç resmi maçı yoktu.çoğu kimse gibi ben de tanımıyordum kendisini çok fazla.alt yapıdan bi genç diyordum en fazla hakkında.derken 2005-2006 sezonu başladı.ilk yarı yine adı sanı duyulmadı arda turanın.devre arası gelince de ersun yanal zafer şakarla beraber manisaspora kiraladı onu.ve o maç geldi çattı:
(bkz: 25 şubat 2006 galatasaray vestel manisaspor maçı)
öaçı babamla beraber izliyorduk. " baba şu sağda oynayan genç çocuk galatasaraylı kiralık verdik" dedim.tek başına sol kanadını sikertmişti galatasarayın arda o maçta bir de asist yapmıştı.hatta babam 1 cihan gibi kazmalar dururken ne diye yollarlar böyle gençleri.koy takıma takır takır oynasın.perişan etti tek başına bizi" demişti o genç çocuk için..gel zman git zaman arda takıma döndü.o meşhur mleda boleslav maçıyla çıkışını yaptı ve formayı bir daha kaptırmadı.2006da kiralık gittiğinden şampiyonluğu tadamamıştı ama 2008de kazanacağımız şampiyonluğun en önemli mimarlarından biri oldu.hele o 4 mayıs 2008 sivasspor galatasaray maçı yok muu...arda diyince aklıma hep o maç gelecek neden mi?
o maçtan 1 saat önce yiğenim olacağının haberini aldım.abim sordu adını ne koyalım diye.
-arda koyalım abi bu sene çok iyi oynuyor.efsane olacak o adam" abim biraz tedirgin yaklaştı olaya
-lan olum bacanak da emre koyduydu çocuğun adını ama sattı gitti beş para kazandırmadan." dedi.
-bu öyle öyle değil abi.harbi galatasaraylı bu gözlerinden belli.gitse bile kazandırmadan gitmez.satmaz cimbomu.
ve o maç oynandı arda 3 gol atıp şampiyonluğu getirmişti bize.maçtan sonra coşkuyla aradım abimi:
-vall abi arda koymak şart oldu artık yiğenin adını. ve yiğenimin adı arda oldu.arda turanın ardası...
ve bugün..ne ilginçtir ki ilk çıkışını yaptığı mleda boleslav maçının 5. yıl dönümünde takımdan ayrılıyor yeğenimin isim babası arda.seviniyorum onun için. bu kurtlar sofrasında bir sürü çakalın leş kargasının olduğu ortamdan kendisi için en uygun lige ispanyaya gidiyor.bir türlü rahat bırakmadık onu.genç yaşında omzuna ağır yükler verdik en ufak hatasını günlerce konuştuk eleştirdik.medya hiç ensaf etmedi ona.gün geldi köpek dedi yatapına girmeye kalkıştı çok sevişiyor ondan dedi.içiyor sıçıyor dediler.biz gslilerde gaza geldik sevgilisine laf attik gezmesine tozmasına laf ettik. giderken hala uğraşıyoruz yok para içindi pul içindi diye.boş ver aslanım sen en güzelini yapıyorsun.kendi adıma da üzgünüm.ilk defa bi futbolcuyu futbol ilahından bi yıldızdan farklı b arkadaş olarak görmüştüm.akran olmamızdan da kaynaklanıyor bu biraz sanırım ama sanki maçtan çıkınca birer cigara tüttürecekmişiz gibi geliyordu hep bana.bu yüzden bi arkadaşımı kaybetmiş gibi hissettim.üzgünüm garibim duyduğumdan beri.ben ki ona küfür bile edemezdim maçlarda.bir keresinde ispanya türkiye maçında.kaleciyle karşı karşıya pozisyonda topu kontrol edememişti ve ben:
-lan olm o topu bile kontrol edemiceksen siktir git oynama futbol mutbol demiştim. arkadaşlar hemen uyardı arda olum o diye
-haa tamam lan o zman pardon arda demiştim tv başında..
hoşçakal sipsi.hoşçakal koca kafa.seni ispanyadan izleyeceğiz ve eminim ki göğsümüzü kabartacaksın orada da.ve hakettiğin değeri fazlasıyla göreceksin orada.
galatasaray'la, sarı kırmızıyla özdeşleşmiş, altyapıdan yetişmiş azimli, genç kaptan.umarım bir gün yine kendisini parçalı forma ile görürüz bu topraklarda.gidişi hüzünlendirmiştir.yolun açık olsun büyük kaptan..
galatasaray'ın yetiştirdiği nadide oyunculardan biri arasına girmiş bir futbolcudur.
hem oyunu hem fanatikliğiyle galatasaray taraftarının gönlünü fethetmiştir.
biz galatasaray taraftarına düşende bundan sonraki futbol hayatında başarılar dilemek.
başarılar kaptan.*
aslında atl madrid iyi bir tercih arda için..zira liverpoola falan gitse orda kalırdı şampiyonluk yaşayamadan..burası daha iyi bir basamak olur daha büyük bir takıma geçmek için
keşke bir sonraki satıştan pay alacak sekilde anlaşsaydılar diye içlendiğim yetenekli futbolcu. bu cocuk orda patlama yapıp yüksek fiyatlara çıkabilir o potansiyel var .