bugün

Potasla yapılan, yumuşak, esmer bir sabun.
annelerimizin halı yıkamak için kullandıkları vıcık vıcık deterjan
kahverengi - sarı arasındaki rengi ve jöle kıvamı ile halıların üzerinde hayat bulan, halı yıkama sabunu.
yapılan araştırmalara göre (ben yapanın yalancısıyım) en zararsız temizlik malzemesi.
doğal ve oldukça az kimyasal içeren temizlik maddesi.araçların lastiklerini temizlemede bire birdir.
otomobil tekerlerinin parlatılması için kullanılan temizlik aracı.
apartman temizliğinde de kullanılan bir tür sabun-deterjan.
aygazı iyi temizleyen deterjandır.
uyuz kasintisi bir sekilde erteyelen bileşik.
baris manco'nun sazlarini yikadigi sabun. 7 den 77 ye'de demisti.
çamaşır, bulaşık ve hertürlü temizlikte kullanılır. sağlığa zararlı madde içermez.doğal gliserin ihtiva ettiğinden cildinizi ve ellerinizi yıpratmaz. normal göz ve cilde tesiri yoktur.
terkibi:
nebati yağ, su, koh ve esans.

-5 derecenin altında donar,
+25 derecenin üzerinde terler.
oda sıcaklığında muhafaza ediniz.
bite, pireye birebir olan sabun. vıcık vıcık olması insanı iğrendirmemeli, şaşırtmamalıdır.

biz saçımızı arap sabunuyla yıkardık ben küçükken. zira herkesin sirkelendiği 80'li yıllarda bizim ailenin gürül gürül, tertemiz saçları varmış. bizimkiler bu durumdan arap sabunuyla kurtulmuş. bu sayede arap sabunu bir geleneğe dönüşmüş bizim için. ayrıca birinci sınıflarda genelde yaşanan bit salgınından ben hiçbir şekilde etkilenmedim.
tabi o zaman çok küçük düşürücü bir şeydi arap sabunuyla saç yıkamak. utanırdım filan. şimdi ne kadar saçma olduğunu görüyorum ama saçlar şampuana alıştı bi kere.
tahta talaşıyla karıştırılıp tamırhanelerde yağlı ellerin ovalanarak temizlenmesine yarayan bilinen en zararsız temizlik maddesi..
manuel takılan şeriat yanlılarının tek geçtiği temizlik ürünü.
roaccutane dan daha etkili ve zararsız olduğu kesin olan sabun.
hala niye arabın sabunu olduğunu çözemediğim,bir tür sabun.
rahmetli barış mançonun saçları için tercih ettiği sabun.
araba lastikleri parlatmaya birebir sabun.
halı yıkama kurtarıcısı. bir nevi halı kutsalı.
bütün deterjan ve yüzey temizleyicisi türlerinin ana maddelerini içeren, en zararsız, en ucuz, en faydalı temizlik maddesi.
en zararsız ve kimyevi katkısı olmayan natural sabundur.
saçlar için idealdir.
kokulu sabun.

yıllar önce gençtim daha
otuzunda bile değil
bir çocuk babası
babasız çocuk.
osmanağa cami.
öğle namazı
rekatı bilmez idim kıldım namazı.
seslendiler.
bir oda
bir masa
masada babam.
bir adam, elinde sünger
yanı başında kaynayan kazan.
maşrapaya dolduruyor suyu babama döküyor.
babam buhar, babam arap sabunu kokuyor.
adam diyor dua oku.
baba diyorum içimden yakmaz merak etme bu su,
arap sabunu kokuyor bak.
babam bakmıyor,
babam upuzun yatıyor.
arap sabunu hala kokuyor.
muhteviyatında zararlı kimyasallar bulunmadığı için, sağlığa ve doğaya dost olan temizlik malzemesidir.
bol köpürür kötü kokar.
kullanılmış, atık yağlardan üretileni kötü kokar. bazı firmalar kokuyu maskelemek için sabuna parfüm de ekler. doğal olanını bulmak da mümkündür.