bugün

rahmetli barış manço abimize ithafen; dudağımda son bir türkü gülpembe,hala hep seni söyler,seni çağırır gülpembeee...* *
bir yerdeki herkesi belirtmek icin kullanılan soz
baris manco´nun cocuk programi..
dünya gezileri falan da vardi..
sinir etgeç matematik sorularını hatırlatan ifade.
barıs manco nun trt de hazırlayıp sundugu programdır. ıcınde devrı alem, adam olacak cocuk ve muzık klıplerı yer almıstır. zamanının en ıyı tv programıdır.
eee şeyyy biz ne gördüysek barış abimiz sayesinde gördük...ekvatordan,afrikaya ,kutuplara,dünyanın her yerini gösterdi bize...eee şeyy bi de ... coğrafya bilgimiz artı.. çok kültürlü toplumlar gördük..kabileler vs..medeni şehirler.. mısır..yeni gine..vs. 7 kıta da ne var ne yok biliyoruz gördük....anneeeee yaaaa ben konuşmuycamm bi de şeyyy..
-acun senden önce barış abi gitti oralara tamam mı?...
hatta adam olucak çocuklarız biz...
-şimdi mini mini bir kuşu söyliyiycem ben...
mini mini bir kuş konmuştu
la la laa........
-aferiiiin .....10 puan 10 puan 10 puan 100 puan....alkışşşşşş
yahu nasıl unuturuz...barış abimizin bu programını.
trt 1'de tekrarlarına başlanan, ilk yayınını 08.10.1988 cumartesi günü yapan program.
"baris manco moda 81300 istanbul" adresini hicbir zaman unutamayacagimiz egitici ve eglendirici programdi.
barış manço'nun efsane programı
(bkz: 7 den 77 ye)
81300 mecidiyeköy-istanbul adresine postalarımıza yollama hevesinde olduğumuz program.*
jenerik müziği, 1988'de çıkan sahibinden ihtiyaçtan albümündeki anahtar şarkısının enstrümantal hali olan efsanevi barış manço programı.
şu andaki televizyonda olan tüm gezi programlarını toplasak barış manço üstadımızın 7 den 77'ye programının yanına yaklaşamaz. bir nesil bu programda, ekvator üzerinde yapılan deneyde, güney yarımkürede ve kuzey yarımkürede suyun nasıl farklı aktığını öğrenmiştir.
BIR ZAMANLAR ADAM OLACAK COCUKLARIN IZLEDIGI BARIS ABI PROGRAMI..
barış manço'nun 80'li yılların sonunda hazırladığı trt'de yayınlanan, içeriğinde adam olacak çocuk gibi çocuk yarışmalarının olduğu; barış manço'nun dünyanın her farklı bir yerinde değişik şeyler öğrettiği efsane program.

bir nesil bu programda, ekvator üzerinde yapılan deneyde, güney yarımkürede ve kuzey yarımkürede suyun nasıl farklı aktığını öğrenmiştir.