bugün

aslında saçma bi önyargı ve sınıflandırma olarak görünse de,altını araştırdığınız zaman gayet mantıklı bi davranıştır.arabesk dinleyen her insan x kişi olmayabilir ama hayatımızda onlar olmasa da gayet mutlu yaşayabiliriz.
bu fikre sahip olanları babaları büyük ihtimal vivaldi veya mozart dinlediği için böyle bir önyargı içinde olabilirler. babası arabesk dinlediği için muhattap olmayan çocuk şeklinde bir başlığa konu olabilir.
muhtemelen schubert in sonatlarını ya da mozart ın konçertolarını ezbere bilen asilzadelerin davranış biçimi.
Kişisel ezikliklerini müzik dinleyerek atlatma derdinde olan insanların repliği. sadece metal dinleyen biri olarak görüyorum bu tipleri. insanları ayırt edeyim ki beni ayırt edenlere cephe alayım mantığı. metal dinleyennlerle hiç muhattap olunmasın o zaman, ne ala. ekmek almak için 20 km ötede olan marketteki tanıdığıma gideyim.
(bkz: muhatap)
(bkz: onlarda sana deli oluyorlardı)
bir tercih meselesidir. tabi şöyle ferdi tayfur dinleyen entelektuel insanlar da mevcut yerküremizde.
-lan ne büyük paradoks oldu di mi şakir?
+ %100 abi...
öncelikle (bkz: muhatap)
esasında arabesk, bizim öz müziğimizin sadece modernleşmiş hali diyebiliriz. işlediği konular açısından görülebilir bu. tek fark müziktir ve namelerdir zannediyorum ki.

elbetteki bu aptallıktır. kişinin karakteri arabesk dinlemesiyle ölçülmez, hatta bana kalıyorsa arabesk dinleyen hakikaten dertlidir ve çoğu zaman masumdur.
orhan gencebayı, birçok entellektüel insan dinlemektedir.
çoğu kişinin yaptığı şey. fakat yazılan gibi arabesk dinleyenler masum değildir. en azından benim (bir zamanlar) çevremdeki arabeskseverler zina yapan, uyuşturucu kullanan ve adam yaralayan tipler oldukları için, bu yargıyı yalanlıyorum.
değişik davranış biçimi. liberal ekonomiye, kapital düzene sınıf ayrımına sebep oluyo diye kızıyoruz ama insanların hayat seçimlerine göre sınıflanmasını hiç yadırgamıyoruz. ayrıca ben seviyorum arabeski, hem alelade olanı, hem pis, ağır damar olanı, hem de özcan denizvari olanını. üniversitede vize final çalışırken sadece kral fm dinleyebilirdim, başka türlü anlamıyodum mesela. annem evde temizlik yaparken arabesk dinler, ben rakı içerken, mangalda tavuk pişirirken, sabahlamalı trakya gecelerinde ilerleyen saatlerde arabeske dalarız. güzel şeydir ya, bazen insanın içini acıtır.
yanlış bir önermedir, onlarda insan lan.
--spoiler--
"kulağıma hoş gelen her tarzı dinlerim" diyen insanlardan bile daha zavvalı konumdadır arabesk dinleyenler.
--spoiler--

ne olacağıdı ya o zaman insanları hadi sınıflandıralım sadece pop dinleyebilrsin sadece metal yada sadece klasik halk v.s. böyle saçmalıkmı olur ya isteyen istediğini dinler bikaç tarzı birarada dinlemek niye zavallılık olsun. bu çıkarma anca lise çağında özenti bi ergenin ürünüdür diye düşündüm.

bu önermeyi çıkaran insanoğlu kendisi tek tarz mı dinliyor. eğer dinlemiyorsa da tek tarza geçiş yapsın ki tükürdüğünü yalamasın. tam bir faşizan yaklaşım örneği. tek tip ol diye dayatma . elitist bi tutum.
orhan gencebay'ın nasıl büyük bir sanatçı olduğunu bilmeyen ve müzik kulağı olmayan popçu ya da rapçi insanın kuruntusudur.
(bkz: arabeks) *
topuklara sıkılma, 10 kişi dalınma nedeni.
yıl bilmem kaç, televole kültüründe futbolculara yönelik söylenen, eski bir sevda demirel söylemidir.
(bkz: fare dağa küsmüş dağın haberi yok)
Aptalca.
(bkz: müslüm gürses dinlemekten utanmak)
muhattap diyen insanı hunharca sikme isteği duyanlardanım.
bsg diyorum artık, eşek arılarına acıyorum lan, o yüzden havale edemiyorum.
mütevazı yerine mütevazi diyene, muhatap yerine muhattap diyene, yalnız yerine yanlız diyene kafam girsin amk.

modersayona önemli tavsiye: bu tür yazım yanlışı yapanları tdk sözlüğü eşliğinde çaylak cennetine gönderin. önemli bir hizmette bulunmuş olursunuz insanların doğrusunu öğrenmeye teşvik etme bakımından.
müziğin iyisinden anlayan insanla muhatap olmamaktır. olma kardeşim çok da umrumuzdaydı sanki.
entelektüel değil de entellektüel insanların yaptığı eylem. gerzeklikte çığır açmak için yapılanlar madde bir.

ben dahil bir çok sözlük yazarının orhan gencebayla kalkıp müslüm gürsesle yattığını sanmıyorum. metal müzik sevdalısının da ne kadar bol olduğunu biliyoruz sözlükte. buna rağmen arabeske yakın dururlar. çünkü arabesktir bizi biz yapan. istanbuldur arabesk. yaşamdır arabesk. rakı ne kadar seninse arabesk de o kadar senindir.

radiohead'i severek dinleyen ya da onu bırakın bırakın duman'ı severek dinleyen adam eğer arabeske bu kadar soğuk duruyor ve hatta arabesk dinleyen insanlarla muhattap dahi olmak istemiyorsa, bu adam gece yattığında çaktırmadan kulaklıkla müslüm gürses dinliyordur.

nitekim, connie francis edith piaf sevdalısı olan benim,şu şarkıyı sevmemem için, öküzün önde gideni olmam lazım değil mi?

http://fizy.com/#s/1ai6rk
arabesk hastalığı bulaşacak diye olabilir.
(bkz: metalciler arabesk dinleyenler ile muhattap olmaz genelde.)
(bkz: donduymacı müslümcüler)