1. 27.
    son derece yanlış ve insanları sınıflandırmaya çalışma çabasıdır. müzik bir bilim değildir. müzik sanattır. insanın ruhuna hitabeden ezgilerdir müzik. ve insanlar mutlu olmak için müzik dinlerler. müziğin katı kuralları ya da sınırları yoktur. yakın bir dostumum konservatuardaki hocası nil karaibrahimgil hayranı. yani bu adam müzik konusunda senden ve benden çok çok daha bilgili olmasına karşın nil karaibrahimgil şarkısında mutlu olabiliyorsa ne dinlediği önemli değildir. arabesk te bunun gibidir. insan mutlu olabiliyorsa sorun yoktur.
    ... bado
  2. 26.
    (bkz: donduymacı müslümcüler)
    ... ndoan
  3. 25.
    arabesk hastalığı bulaşacak diye olabilir.
    (bkz: metalciler arabesk dinleyenler ile muhattap olmaz genelde.)
    ... kamelya45
  4. 24.
    entelektüel değil de entellektüel insanların yaptığı eylem. gerzeklikte çığır açmak için yapılanlar madde bir.

ben dahil bir çok sözlük yazarının orhan gencebayla kalkıp müslüm gürsesle yattığını sanmıyorum. metal müzik sevdalısının da ne kadar bol olduğunu biliyoruz sözlükte. buna rağmen arabeske yakın dururlar. çünkü arabesktir bizi biz yapan. istanbuldur arabesk. yaşamdır arabesk. rakı ne kadar seninse arabesk de o kadar senindir.

radiohead'i severek dinleyen ya da onu bırakın bırakın duman'ı severek dinleyen adam eğer arabeske bu kadar soğuk duruyor ve hatta arabesk dinleyen insanlarla muhattap dahi olmak istemiyorsa, bu adam gece yattığında çaktırmadan kulaklıkla müslüm gürses dinliyordur.

nitekim, connie francis edith piaf sevdalısı olan benim,şu şarkıyı sevmemem için, öküzün önde gideni olmam lazım değil mi?

http://fizy.com/#s/1ai6rk
    ... oldu biz kalkalim
  5. 23.
    müziğin iyisinden anlayan insanla muhatap olmamaktır. olma kardeşim çok da umrumuzdaydı sanki.
    1 ... betamax
  6. 22.
    muhattap diyen insanı hunharca sikme isteği duyanlardanım.
    bsg diyorum artık, eşek arılarına acıyorum lan, o yüzden havale edemiyorum.
    mütevazı yerine mütevazi diyene, muhatap yerine muhattap diyene, yalnız yerine yanlız diyene kafam girsin amk.

modersayona önemli tavsiye: bu tür yazım yanlışı yapanları tdk sözlüğü eşliğinde çaylak cennetine gönderin. önemli bir hizmette bulunmuş olursunuz insanların doğrusunu öğrenmeye teşvik etme bakımından.
    ... thelma
  7. 21.
    (bkz: müslüm gürses dinlemekten utanmak)
    ... kanuni sultan sinan
  8. 20.
    Aptalca.
    ... boldpesimist
  9. 19.
    (bkz: fare dağa küsmüş dağın haberi yok)
    ... efendim efem
  10. 18.
    yıl bilmem kaç, televole kültüründe futbolculara yönelik söylenen, eski bir sevda demirel söylemidir.
    ... elissa