• ben sevgiden, üzüntüden, tehlikelerden ve acılardan ne çok ağladım. senin göğsünde. bazen sen de benimle. sonra göğsünde ağladığım her şeyin ortasına beni bıraktın. verilen sözler değerler sıfırdı bir gün. kimseye anlatılmayacak kimse duymayacak ama. bedenin, dudakların benim izlerimle dolu üzerine hangi iz gelirse gelsin geçmeyecek şekilde bıraktım. silinenler diğerleri olmuş çoktan. istediğinle uyu, istediğinle uyan. onlarla siliniksin. onların gerçeği, benim zihnimdekinden bile daha gerçek değiller. ama anlamayacaksın. seversin hep iyi düşünmeyi. önemli olan da bu. düşündüklerinle iyi olman.

  ama yine de senin tenine değen seninle uyanan kadın kadar harcayamaz kimse kimseyi. onun ağzına bile sıçılmaz bu yüzden. anlayamayan yerlerinden öpersin bolca, okursan. o da biraz mutlu olur görünemeyeni göremeyecektir çünkü.
  1 0 ...
 • şırdan

  277.
 • ön yargı ile gitmeyin yemeye. cidden çok güzel birşey. alkol sonrası daha güzel. ama alkolsüz bile efsane. yani tadını anlatmak imkansız. yemeniz lazım. yedikten sonra bağımlılık yapar. hani sık sık canınız yemek ister. her koyundan, kuzudan 1 tane çıkıyor. midenin kalın bağırsağa birleştiği bölümdür. yani mide diyebiliriz. tadı kesinlikle mumbara göre daha güzeldir. baharat seviyorsanız çok hoşunuza gider.

  tanesi 10-12 lira civarı değişiyor şu an. her hayvandan 1 adet çıktığı için haliyle temini zor olduğu için değerli bir yemek oluyor. üzerine bolca kimyon ve tuz atarak yiyorsunuz. pul biber ve limon tercihe bağlıdır.

  denemenizi tavsiye ediyorum. doymak için değil keyfine yenen birşey. hani 2-3 tane gider yersiniz canınız çekince öyle yani. açken gitseniz ve doymak için yeseniz 5-6 tane yemeniz lazım normal ölçülerde yiyen birisi iseniz.

  önyargılı olmayın youtube'da birçok ilk kez yiyen kişi videosu mevcut %90'ının beğenmiş olduğunu göreceksiniz izleyince. sonuçta bizim kültürümüz bizim yemeğimiz.
  2 1 ...
 • Bir gece,
  Gecede bir uyku..
  Uykunun içinde ben..
  Uyuyorum,
  Uykudayım,
  Yanımda sen.
  Uykumun içinde bir rüya,
  Rüyamda bir gece,
  Gecede ben..
  Bir yere gidiyorum,
  Delice..
  Aklımda sen.
  Ben seni seviyorum,
  Gizlice..
  El-pençe duruyorum,
  Yüzüne bakıyorum,
  Söylemeden,
  Tek hece.
  Seni yitiriyorum
  Çok karanlık bir anda..
  Birden uyanıyorum,
  Bakıyorum aydınlık; 
  Uyuyorsun yanımda.
  Güzelce..
  (bkz: özdemir asaf) tan (bkz: özlem) şiiridir. bu gecenin en güzel tarafına ithafen.
  3 0 ...
 • bok içinde yaşayan haşerelerin "eğhghonomi çok iyi yeğenim" demesinden anlayabileceğiniz durum.
  3 1 ...
 • "birlikte milyon yıl geçirsek bile senden sıkılmam."

  --spoiler--
  7 aylık sükuttan sonra konuştuğumuz üçüncü günde "beni çok bunaltıyorsun, bu her gün konuşmalıyız fikrine katılmıyorum, daha açık nasıl söyleyebilirim bilmiyorum." diyerek gerçeklik hissini yeniden yerli yerine koymuştur.
  --spoiler--

  edit: ek olarak da "benim olan her şey senindir" demiş ama sevdiği şarkıları söylemekten dahi sakınmıştır.

  itiraf etmek gerekirse böyle durumlarda insanın canını yakan sevgilinin çelişkileri değil, sizin hislerinizle onunkiler arasındaki uçurumdur. mesela şarkıya muhtaç değilsinizdir ama siz komik hapşıran bebek görünce bile "keşke o da görseydi" diye düşünürken onun kendince güzel bulduğu bir şeye sizi layık bulmaması anlaşılmaz görünür.
  8 0 ...
 • Köydeki arkidişleğ(şive yapamamak!). Sağdaki sansar selim, soldaki pezevenk malik.

  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  12 1 ...
 • insanın dengesini allak bullak eden durumdur.

  Kendimi bildim bileli depresyondayım bunda sıkıntı yok. 9 yaşında tuttuğum günlük atanamamış tutunamayanlar onu da biliyoruz. iki yıl önce 2 ay kadar odamdan hiç çıkmadım, depresyon şalımla kalorifer dibinde oturdum bütün gün, durumlar bildiğimiz gibi. 1.5 ay önce iki hafta anksiyete atakları yüzünden saç baş yoldum, gerçi sonra biraz rahatlar gibi oldum ama dün gece o kadar üzgündüm ki başıma öyle bir ağrıyla saplandı ki bu durum. Kafamı giyotinin altına yatırıp ağrısından kurtulmak istedim. Gece defalarca kez uyanıp allak bullak şekilde uyumaya çalıştım. Hatta bir ara menenjit ya da ensefalit geçiriyorum sanıp kendi çapımda kendimi muayene bile ettim. Sonra baktım fizyolojik bir sorun yok tamamen psikolojik depresyonun çıkışını aradım ama bulamadım.

  Bulamamak bizim sorunumuz. Çıkış var, bir sürü zorlukları depresyona bile girmeden atlatanlar varsa bizim "çıkış yok" Diye ağlıyor olmamız tamamen kişisel güçsüzlüğümüz. Aşılabileceğine inanmıyorum, aşılabileceğini biliyorum.
  8 1 ...
 • Oysa O mutlu pozu atarlar. 5 dk. Sonra kavga ederler.. Keşke o pozuda koysalar. Kocişimle birbirimizi yedik bakın saç baş dağıldı diye..

  Mutluysan mutlusun yanındakiyle. ikiniz bilin yeter. Bunu neden ispata kalkışırsın ey insanoğlu!
  9 0 ...
 • ilaç şirketleri...
  Bence genetik miras dışındaki hastalıkların %50'ye yakını, iyileşeyim diyerek alınan ilaçların vücudun başka yerlerine hasar vermesi sebebiyledir. Verilen hasarı onarmak için de mecburen yine ilaç alınır ve kısır döngüye girilir.
  6 0 ...
 • youngun çift yarık deneyinden bildiğimiz üzere, parçacıkların konumunu bilmediğimizde olasılıklar dalgası şeklinde yayılırlar. deneyde önünde çift yarıklı bir engel bulunan bir elektron tabancasından elektronlar tek tek ateşlenmiş, ve yarığın arkasında bulunan ekranda düştüğü yerler not edilmiş, sonuçta sanki tek tek fırlatılan elektronlar iki delikten de aynı anda geçmiş ve kendisiyle bir girişim dalgası oluşturmuş gibi ekranda bir girişim deseni elde edilmiş. yani şu:

  https://i.hizliresim.com/76X9ov.png+

  Bu elbette bilim adamlarına garip gelince yarığın arkasına gelen elektronun enerjisini emip yarı enerjili 2 elektron yayan bir düzenek yapıyorlar. bu şekilde bu 2 elektron birbirine dolanık hale getiriliyor. 1. elektron yine ekrana giderken 2. elektron bir sensöre gidiyor. dolayısıyla artık elektronun hangi delikten geçtiği bilgisine sahibiz. bu bilgiye sahip olduğumuz anda ise ekranda girişim deseni yerine sedece yarıkta olduğu gibi bir çift desen elde ediyoruz. işin garip tarafı ise sensör çok çok uzakta olsa bile yani sensöre çok daha sonra gelse bile dolanık eşi ekranda çift desen oluştaracak şekilde hareket ediyor. dolayısıyla yaptığımız gözlem elektronun geçmişini etkiliyor diyebiliriz. buna dolanıklık deniyor.

  bir ekleme yapmakta fayda var. acaba kullanılan malzemeler mi dalga fonksiyonunun çökmesine neden oluyor diye düşünmüş bilim adamları ve aynı deney düzeneğine kuantum karıştırıcı adlı bir düzenek ekleniyor. burada kısaca yine sensörler kullanılıyor ama bu sefer sensörlere çarpan elektronun hangi yarıktan çıktığı bilgisini bozacak şekilde bir düzenek kuruluyor. bu defa sensörlere çarpan elektronun dolanık eşi ekranda bir girişim deseni oluştaracak şekilde hareket ediyor. yani elektronun hangi yarıktan çıktığı bilgisini kaybettiğimiz anda diğer dolanık eşi dalga gibi davranıyor.
  5 1 ...