bugün

uyku ve halsizlik yapan ilaçlardır.
bu ilaçlar kişiye özeldir ve mahreminizdir. sadece psikiyatrinize bahsedebilirsiniz. ve onun önerisiyle alabilirsiniz.
Doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığımdır. Bazen cidden dibin dibini görüp oradan tek başına çıkmanız mümkün olmuyor... bazı insanlar oradan sizi çıkartmaya çalışırken bazıları daha derine itmeye çalışıyor. Tabi benim uyuyabilmemi ve stres düzeyini azaltmama yardımcı oldu ama fiziksel aktivitenin daha çok faydası var gibi.
Beyniniz sizi uyardığı zaman doktora gidip kullanmanız tavsiyedir.
yasal uyuşturucu olarak da adlandırabileceğimiz ilaç.
Geciktirici olarak da kullanılabilir.
Bu ilaca ben de doktor kontrolünde başladım 1.5 yıl önce kadar. O günden bu zamana gerçekten çok daha iyi duruma geldim.
Fakat ben biraz ağır durumda olduğum için epey yüksek dozda verdiler. Haliyle bu durum bende bağımlılık benzeri bir şeye sebep oldu. Yoksunluk diyorlar sanırım. Mesela sadece bugün birkaç saatliğine içmem gecikti ve ta başımın en tepesine kadar çınlamalar oldu ani olarak hep.
Ciddi anlamda odaklanma sorunu yaşadım ve yürürken baş dönmesine benzer yalpalamalar oldu. Üstüne bir de ağır bir baş ağrısı.
ilacı içtim ve 30 dk kadar sonra rahatladım. Şu an gayet iyiyim.
Hiç bir benim bünyeye bi bok yapmamaktadır. O kadar etkili olduğu söylenen ativan bile bende sadece bi yarım saat küçük uyku modu yaptı . Onda da uyutmadı bile .
ilaç yorumlarını okumaktan kaçının.

çoğu yorumlar: ‘bende hiç işe yaramadı, kullanmaya başlayacak varsa kullanmasın daha kötü oluyor’ ya da; ‘hiçbir şeyi takmıyorsunuz bence atın bir tane her gün’ şeklinde.

gerçekten iyileşmek niyetindeyseniz gidin doktora, dediklerini dinleyin ve uygulayın. bünyenizdeki etkiyi en iyi kendiniz algılarsınız. başkalarına iyi/kötü etki eden size de aynı şekilde etki edecek diye bir şey yok.

umarım iyileşmek isteyen herkes dertlerine deva bulur, gerçekten zor.
Sevgili mi antidepresan mı?
Cevap basit.
Antidepresan..
https://youtu.be/5YXVMCHG-Nk

--

and so it is, colder water.

--
bir süre sonra bağışıklık kazanılan, dozunun arttırılmasıyla bitkisel hayata bağladığın ilaç türü. bir süre severek kullandım ilk başlarda kafası iyiydi. bir süre sonra etki etmemeye başladı o gün bıraktım. Bence gerek yok ama yine de siz bilirsiniz.
Düzenli, doktor talimatlarınca belirtilen doz ve sürede kullanılması gereken ilaç türü.
mutlaka psikiyatrist kontrolunda alınmalıdır, çünkü antidepresanların içerdiği kimyasallar farklıdır.
Genelde ilk 6 gün yarım yarım almanızı onerirler. Ardından ilacın dozu yavaş yavaş artar.

"Kendimi mutsuz hissediyorum, hiçbir şey yapasim gelmiyor, çok yalnızım" gibi sikayetleriniz varsa spor yapmaya başlayın. Antidepresan bu sorunlarinizi çözücü herhangi bir adım attirmiyor çünkü.

Yine de siz bilirsiniz.
ilaç kataloğunda olanları dener doktor. En uygununu bulana kadar akla karayı seçersiniz. Ama artık kolaya kaçan efendiler popüler olanlarla başlar. Hasta ilaca teşne ise doktor parmağında oynatır ama eğer hasta ilaç sevmez ise doktor zorlanır. Çünkü aylar süren sorunların oluşumu mucize ile geçmez.
insan tasarımı gereği hareket etmeli sağlık beslenmeli güneş altında zaman geçirmelidir.

Modern zamanların mucizesi olarak satılan kimyasallara anti depresan denir.
Ne olduğu bilinmeden en çok konuşulan konulardan biri.
iki grup insan var gerçekten sevmediğim:

1. "Antidepresanlar uyuşturucu gibi bir şey yeeaa" diyen mallar
2. "ben kullandım ama işe yaramadı" diyenler.

Ilk grup zaten salak, hatta gerizekalı. Çünkü ne insanların bu ilaçlara neden ihtiyacı olduğunu bilirler, ne de ilaçların çalışma mekanizmasından haberdardırlar.

Ikinci grup ise tam anlamıyla sabırsız ve sorumsuzdur bence. Bunların çoğu ilaçları 1 ya da 6 aydan az süre kullanmıştır. ilk 2-3 ay içerisinde hafif bir iyileşme gözlenmesi gerekir. Eğer böyle bir durum yoksa demek ki ya ilacın dozu yeterli değil, ya da farklı bir ilaca geçiş yapmak gerekiyor.
Öte yandan bu gruptaki çoğu kişi Doktora düzenli gitmiyor. Kişi 3-5 ay boyunca ya yeterli doz almıyor ya da doğru ilaca sahip olamıyor. Neden? Çünkü doktorun bu durumdan haberi yok.

Ben 2 sene boyunca hem de devlet hastanesinde ayda 3 kere kontrole gittim. 1.5 yıldır da aynı Doktor tarafından muayene oluyorum. Benim sıkıntım depresyon değil ama onu da içine alan lanet bir hastalık. Onlarca ilaç kullandım ve her şeyi (sertleşme sorunlarımı dahi) doktora anlattım. Deneye deneye en sonunda doğru ilaç kombinasyonuna sahip oldum ve çok uzun süreden sonra hayattan zevk alıp geleceğe dair planlar yapmaya başladım. Tüm bunların hepsi düzenli doktor ziyareti ve düzenli ilaç kullanımı ile oldu.

Şimdi bilip bilmeden yine konuşacaklar ama olsun. En azından birkaç kişinin kafası çalışmaya başlar belki.
Tam suda nefessiz kaldığınızda nefes alma kapsülü gibi giriveriyor hayatınıza ama o kadar işte. Çok ütopik bir müthişlik beklemeyin ölmek istemiyorsunuz artık ama yaşadığınızda da kafanıza taktığınız hiçbir şey çözüme kavuşmuyor yani o klişe sözle her şey yine yine sizin elinizde. Iste o kadar.
Bunun verdiği etkiyi sigara, kahve ve çikolata üçlüsünde çok kolay bulabilirsiniz.

gerek yok boşverin.
Çikolatayla kıyaslayan cahilin önde gidenidir.

Dışarı çıkıp çikolata bile almaya gücü ve isteği olmayan insanı şarj eder, güç verir, depresifliğini alır. Ama elbette sorunlarınızı çözecek olan sizsiniz, hap değil.
Ne kadar içmek istemesem de sabah 1 akşam 1 içtiğim ilaç türü. Bu tür ilaçlarla derin geçmişim var. içenlere de ruh hastası gözüyle bakıp kimsenin tedavi süresini uzatmayın. Unutmayın ki bu ilaçlara muhtaç kalan kişi kötü şeyler atlatmıştır. Sizin de başınıza gelebilir.

Reçetesiz alıp içip ben anridepresan içiyorum kafam güzel geziyorum dünya sikime minare götüme havalarıyla gezen geri zekalılara lafım yok...
intihar ettiren ilaçtır.
Bazıları gece uyurken fena terletiyor. Sabaha sırılsıklam uyanıp, mecburen duşa sokuyor. Elimde birden fazla olduğu için hangisi yapıyor bilmiyorum ama bulursam canını yakacağım meretin.
Öksürtüp öğürtmesi berbat bide sürekli biri beyninizi sıkıyor gibi hissedersiniz.

Faydasi varmi var.doktora gidin dayanamiyorsaniz birseylere.
bu konu hakkında sadece psikiyatristler bilgi verebilir.
insan psikolojisine iyi gelip gelmediğini yönündeki tartışmalar günümüzde de devam etmektedir. bunun cevabını tam olarak keşfetmek hiç de kolay olmamakla birlikte her zaman piyasası olan ve birçok insanı en çaresiz oldukları noktada kaçınılmaz olarak kullanmaya iten bir el frenidir.