bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 632.
  Ne kadar içmek istemesem de sabah 1 akşam 1 içtiğim ilaç türü. Bu tür ilaçlarla derin geçmişim var. içenlere de ruh hastası gözüyle bakıp kimsenin tedavi süresini uzatmayın. Unutmayın ki bu ilaçlara muhtaç kalan kişi kötü şeyler atlatmıştır. Sizin de başınıza gelebilir.

  Reçetesiz alıp içip ben anridepresan içiyorum kafam güzel geziyorum dünya sikime minare götüme havalarıyla gezen geri zekalılara lafım yok...
  4 ... ya feridun abi
 2. 631.
  Çikolatayla kıyaslayan cahilin önde gidenidir.

  Dışarı çıkıp çikolata bile almaya gücü ve isteği olmayan insanı şarj eder, güç verir, depresifliğini alır. Ama elbette sorunlarınızı çözecek olan sizsiniz, hap değil.
  3 ... bendekalanlar
 3. 630.
  bir boka yaramayan hap türü.
  1 ... uhudda ok atan okcu
 4. 629.
  Endorfin lazımsa
  Damak alıp yiyin. Antidepresan ne amk...
  1 -3 ... tabip yarbay
 5. 628.
  Bunun verdiği etkiyi sigara, kahve ve çikolata üçlüsünde çok kolay bulabilirsiniz.

  gerek yok boşverin.
  4 -3 ... birkisaksami
 6. 627.
  Tam suda nefessiz kaldığınızda nefes alma kapsülü gibi giriveriyor hayatınıza ama o kadar işte. Çok ütopik bir müthişlik beklemeyin ölmek istemiyorsunuz artık ama yaşadığınızda da kafanıza taktığınız hiçbir şey çözüme kavuşmuyor yani o klişe sözle her şey yine yine sizin elinizde. Iste o kadar.
  ... bonfires
 7. 626.
  şeker gibi tüketilen ilaç. kimse zararlarını düşünmüyor. yaptıkları tek şey alıp kullanmak. her dayanamadıkları acıya ilaçla çözüm aramak antidepresanlardan daha büyük bir sorun. insana iyi gelen birçok şey var. gezmek, sosyalleşmek, yemek içmek, okumak gibi.
  ... vicivici
 8. 625.
  Ne olduğu bilinmeden en çok konuşulan konulardan biri.
  iki grup insan var gerçekten sevmediğim:

  1. "Antidepresanlar uyuşturucu gibi bir şey yeeaa" diyen mallar
  2. "ben kullandım ama işe yaramadı" diyenler.

  Ilk grup zaten salak, hatta gerizekalı. Çünkü ne insanların bu ilaçlara neden ihtiyacı olduğunu bilirler, ne de ilaçların çalışma mekanizmasından haberdardırlar.

  Ikinci grup ise tam anlamıyla sabırsız ve sorumsuzdur bence. Bunların çoğu ilaçları 1 ya da 6 aydan az süre kullanmıştır. ilk 2-3 ay içerisinde hafif bir iyileşme gözlenmesi gerekir. Eğer böyle bir durum yoksa demek ki ya ilacın dozu yeterli değil, ya da farklı bir ilaca geçiş yapmak gerekiyor.
  Öte yandan bu gruptaki çoğu kişi Doktora düzenli gitmiyor. Kişi 3-5 ay boyunca ya yeterli doz almıyor ya da doğru ilaca sahip olamıyor. Neden? Çünkü doktorun bu durumdan haberi yok.

  Ben 2 sene boyunca hem de devlet hastanesinde ayda 3 kere kontrole gittim. 1.5 yıldır da aynı Doktor tarafından muayene oluyorum. Benim sıkıntım depresyon değil ama onu da içine alan lanet bir hastalık. Onlarca ilaç kullandım ve her şeyi (sertleşme sorunlarımı dahi) doktora anlattım. Deneye deneye en sonunda doğru ilaç kombinasyonuna sahip oldum ve çok uzun süreden sonra hayattan zevk alıp geleceğe dair planlar yapmaya başladım. Tüm bunların hepsi düzenli doktor ziyareti ve düzenli ilaç kullanımı ile oldu.

  Şimdi bilip bilmeden yine konuşacaklar ama olsun. En azından birkaç kişinin kafası çalışmaya başlar belki.
  4 -1 ... ytterbium
 9. 624.
  ilaç kataloğunda olanları dener doktor. En uygununu bulana kadar akla karayı seçersiniz. Ama artık kolaya kaçan efendiler popüler olanlarla başlar. Hasta ilaca teşne ise doktor parmağında oynatır ama eğer hasta ilaç sevmez ise doktor zorlanır. Çünkü aylar süren sorunların oluşumu mucize ile geçmez.
  insan tasarımı gereği hareket etmeli sağlık beslenmeli güneş altında zaman geçirmelidir.

  Modern zamanların mucizesi olarak satılan kimyasallara anti depresan denir.
  1 ... thomisus
 10. 623.
  Genelde ilk 6 gün yarım yarım almanızı onerirler. Ardından ilacın dozu yavaş yavaş artar.

  "Kendimi mutsuz hissediyorum, hiçbir şey yapasim gelmiyor, çok yalnızım" gibi sikayetleriniz varsa spor yapmaya başlayın. Antidepresan bu sorunlarinizi çözücü herhangi bir adım attirmiyor çünkü.

  Yine de siz bilirsiniz.
  1 ... susturulamayan avrat ll