"Yağmur dönerken kara, şarkılar var falımda
Hepsi sana, bu gece Ankara
Yağmur dönerken kara, yine yol var falımda
ister özle...
Yok, istersen hiç hatırlama"
"yine de ışıklar bu kenti güzelmiş gibi gösteriyor geceleri".
'öyle yakışırdı ki kar' şehri...
güneşli ve sıcacık bir günün ertesi günü soğuk ve yağmurlu rüzgarlı olabilen şehir.
bazı züppe istenbul bebelerinin laflarından sonra akıllara güzel bir tespit getiren şehrim.

"Alemlerin Kralı istanbul'daysa, Alemcinin Kralı Ankara'da". *
Televizyoncuların inadına istanbul'u başken değerinde göstermesine rağmen Ankara başkentidir ve Türkiye'nin en gelişmiş şehridir. Türkiye'de Avrupa kent ödülü alan tek ülkedir.
insanı cenabet dolaştırabilen şehirdir.
kim ne derse desin türkiyenin en güzel ve en düzgün şehridir.
kavuşulandır.
propaganda filmindenki yaşlıların söylediği marşı akla getiren şehir.
(bkz: özlem)... kesinlikle yaşanılası yer.
hapis hayatı gibidir.
denizinin olmaması ve hayatın akşam 10dan sonra bittiği yönünde sürekli eleştirilen alan şehirdir.lakin en özlenesi şehirdir kanımca.
düzgün ev kızı gibi durup içinde fahişe bir ruh barındıran kadınlar gibi bir şehir. istanbul'un adı çıkmış.

(bkz: bir şehirden nefret etmek)
yedi aydır bulunduğum, lakin hiç sevemediğim şehir.
manzara arıyor insan arkadaş. alışmışız bi güzel dağ manzarasına, bi deniz manzarasına. her taraf beton, doğru dürüst yeşil alan yok. arada desen zilyon tane, insanları desen soğuk, taş suratlı.
yiğit özgürün dediği gibi istanbulda yaşamak bir hatunla heyecanla sevişmek gibi. ankara ise ev hanımıyla karşılıklı kahve içmek gibi. ha bir de bunun izmit boyutu var ki ona hiç girmeyeyim.*
ismini orta asya'Daki angarsk* şehrinden alan başkent. ismini türkmenler vermiştir.
şimdi arkadaşım ben bu şehirde yaşayan insanları anlayabilirim bi nebze.
kimisi bu şehirde doğmuş,
kimisi bu şehirde doyuyor,
kimisi burada okuyor,
kimisi de bilmem ne...

ama şu zilyonlarca kuşun bu şehirde yaşama amacı ne?

hiç istanbul'u görmemiş mi bu kuşlar, izmir'e gitmemişler mi?

biri şu hayvanlara doğru yolu göstersin, yazık ömürleri bu şehirde sebepsizce çürüyor.

olmadı ben bir gün izmit'e giderken tutucam kanadından üç beş güvercinin getiricem fethiye caddesine bırakıcam.

fethiye caddesi'nde kafama sıçsınlar ama sakarya caddesi'nde karşıma çıkmasınlar.

üzülüyorum sonra.

istanbul, izmir olmasa da bi izmit görmüş olurlar.
bi kaç gündür insanın içini ısıtan havasıyla tadından yenmez.(farkındayım denizi yok)
bu şehirde gerçekleşen futbol müsabakalarında içeriye karton dahil üzerinde slogan yazan hiç bir pankart alınmaz.
en işlek yerine kocaman bir şişme goril konulmuş olan şehirdir.
OROSPU GiBi HAVASI OLAN MEMLEKET.
trafiğiyle 2 gün önce beni benden almış şehir.
odtüden kızılaya 1.5 saatte giderek bir rekor kırdım sanırım.
6 yıldır okuduğum şehir olmasının değil lanet bir yer olmasıyla tanıtıyım. yazın güneşte yanarsın gölgede üşürsün, çok sıcak olur gömlekle çıkarsın kafana dolu yağar ne diyim ömrümü yedin be ankara.
başakanı i.melih olunca burnu boktan çıkmayan şehir.
izmiri mumla aradğım şehirdir.