bugün

Siz ne güzel insanlarsınız Mansur yavaş’ ı ödüllendirdiniz.

O Melih Gökçeki kim seçiyordu be!
türkiye ülkesinin baş şehri.
Dün itibariyle kızılcahamam, bâlâ, çubuk, akyurt, altındağ ve çamlıdere dışındaki belediyelerini chpye devretmiş olan şehrim.
defalarca kere gittim lakin kızılay, beştepe ve ankamall hariç bir yerini bilmem. belki de asıl güzel kısımları buraların dışındadır.
tren garı'ndan türk dil kurumu'na geçen yıl yürüyerek gittiğim şehir. yapay gölünü falan görmedim ama yapay gölünü de görmek isterim.
Yağmur ve simsegin esir ettiği sehir.
Kendine gel ankara. Sen çöl şehrisin bu yağmur ne..
Mustafa Kemal Ankara'nın jeopolitik, stratejik ve coğrafi durumu, demiryolunun buradan geçmesi, savaş alanlarına yakın olması, Ankara halkının ulusal hareketi gönülden desteklemesi ve oluşan Kuva-yı Milliye ruhu, istanbul'un siyasal ve toplumsal çevresine karşı duyulan güvensizlik nedenleriyle Ankara'yı başkent yaptı.
internetten alıntıdır.
Haziran-temmuz gibi bir nisan geçirmesinin ardından, mayısa soğuk bir geçiş yapmış olup geçen hafta üzerimde pardesüyle yanarken gün itibariyle üşüdüğüm, küresel ısınma ve iklim değişikliğinden muzdarip şehrim.
Kurtuluş Savaşı'nın ardından Dersaadet gibi bir mitosu yıkarak 13 Ekim 1923 tarihinde Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletine Başkent seçildiğinde 20.000 nüfuslu köy irisi bir Anadolu kasabasıydı.
Başkent olmasa yozgat.
Yüreğimde yarım kalınmışliklarin şehridir. Beni her zaman hüzünlendirir.