bugün

Sağanak yağış başlamıştır hayırlı olsun.

Güzel kızları çaresizce koştururken görmek gerçekten üzücü.
istanbul'dan yola çıkıp sıkılarak gittiğim şehir. Şu an yoldayım ve adım adım yaklaşıyorum.

Ankara ile ilgili tanımlayamadığım problemlerim var. Oradayken bazen mutlu bazen mutsuz oluyorum ama istanbul'u, arkadaşlarımı, kardeşimi burada bırakıp tekrar Ankara'ya dönmek her seferinde zor geliyor. Bunun için Ankara'yı mı suçlamalıyım, bilemiyorum.

Neyse, umuyorum ki bir gün alışırım.
pek de kavuşulmak için gün sayılacak havalarında olmayan şehir. bir şehir regl olabilir mi? oluyor. başka türlü böyle tutarsız olamaz.
şimdiki gibi, sadece toprak kokulu halini sevdiğim şehir.
Taşına toprağına kurban olunacak Memkeket, memleketim. 81 ilin 81 inide gezmiş biri olarak bunu rahatlıkla söylüyorum.
(bkz: ankara yı sevmeyen japon teyze)
Bu şehirde o kadar çirkin insan var ki sokağa cıktıgımda insanları utandırmamak için göz teması kurmuyorum.
Ulus bölgesi başta olmak üzere nasıl bir araya toplanabildiler?
nereden geldiler de boyle bi populasyon yarattilar?
yazları hiç çekilmeyen şehir. ama yine de memleketim.
Bu ay sonu kavuşacağım canım memleketim.
bir ara birisi bu şehir için 'her yere kızılay'dan gidersiniz' demişti de inanmamıştım.

uzun zaman oldu bu şehre gelmeyeli, ankamol daydım ve aştiye gitmem gerekiyordu. 10 kişiye sordum , hatta ankaralı bir arkadaşı bile aradım.cevaplar aynıydı:

-metroyla kızılay'a git, oradan ankaray ile dönersin geri.

gerçekten de ankara'da nereye gidecekseneniz gidin kızılay'a çıkıyor yolunuz.

ülke olsa başkenti kızılay olacak şehirdir.

Edit: tabii ki dolmuşla gittim Aştiye. Metroyla uğraşmak uzun iş.
Ankara'ya yeni taşındım. Şehir gerçekten sıkıcı geliyor, özellikle sarhoşken. Şehirdeki yazarlar pm gelsin, beraber sıkılalım.*
18 19 20 mayıs da havasının güzel olmasını istediğim şehir.

inşallah günlük güneşlik sıcacık bir şehir olur.
görsel
özlenen başkent. zaman geçirmeyi özlediğim ender yerlerden.
tipini siktiğimin şehridir.
geliyorum birkaç güne.

edit: ankarada olup dayak yemek isteyenler özel mesajla ulaşsın, deniz manzaralı yere götürüp kafanızı suya sokup öyle dövebilirim.
nefret ediyorum ankaradan da ankaralılardan da.
Benim için Sakarya caddesinin Sakarya caddesi, ssk işhanının gölge, zakkum'un raindog olduğu, sabahlara kadar soğuk biraları içtiğimiz dönemlerdir ankara.

Nihayet'in yanında çirkin adamların doluştuğu metal bar'ın adı neydi ki...
Kara kışın geri geldiği efsanevi eğlence diyarı.
Acaba kutuplarda mı yaşıyorum? diye kendimden tereddüt etmeme sebep olan ilginç şehir.
Bu nedir ya? Mayısın ortasına gelmişiz kışlık kabanla bile üşüyoruz. Sanırım bu şehre yaz gelmeyecek.
mayısın bilmem kaçında utanmasa palto giydirecek sikimsonik şehir. sevmiyorum artık burayı. yozgata ya da bayburta yerleşeceğim.
mevsim fark etmeksizin, içkini içmişsin ve çankaya'dan aşağılara doğru yürüyorsun gecenin 4 veya 5'inde. bu tadı başka şehirde alamazsın.
Kimse dememiş ama ben diyeyim.

Memur kenti*
Başkent olmasaydı konyaya bağlı köy olurdu .
Balkonda çay sigara sezonu bi türlü gelmeyen masallar şehri.
Gri şehir.
hayatımın aşkını tanıdığım şehir.

grisiyle ruhuma işlemiştir gökyüzü.