bugün

entry'ler (790)

ülkede suriyeli istemeyen akp li

Ülkeye suriyelileri gılışdaroğlu'nun doldurduğunu düşünen akplidir.

ekrem imamoğlu na oy vermeyecek yazarlar

Bu adamın sosyal medyada çok pohpohlandığını düşünüyorum. Çalışıyor veya çalışmıyor istanbul'da yaşamadığım için bir şey diyemiyorum. Belki çok çok iyi birisidir, dürüsttür falan bilemiyorum ama yok ısınamadım bir türlü. Ama bu adamda beni iten bir şeyler var.

selçuk

Doğmadığım ama ilkokul, ortaokul, lise derken 20 senemi geçirdiğim, çılgınlar gibi özlediğim canım ilçem. Ailem hala orada. Ben iş nedeniyle maalesef ki başka bir şehirdeyim. Ancak bulduğum her fırsatta giderim. Hem ailemi görür hem arkadaşlarımla görüşür hem de bol bol geçmişe olan özlemimi gideririm. Buraya dışardan gelen insanlar genelde bir daha gitmiyorlar. En azından gitmek istemiyorlar.
Efes, Meryemana, Şirince, Yedi Uyuyanlar (Yedi Uyurlar diyen de var), başlıca gezilip görülebilecek yerleri. Çarşıda yürürken su kemerleri var mesela. Resmen adım başı tarih kokan bir ilçe.
insanları gayet hoş gayet sıcakkanlıdır. Esnafa bir şey demek istemiyorum. iyisi de var kötüsü de maalesef.
Şu şehrin girişinen yapılan toki konutlarına ısınamadım nedense. Tabii ki herkesin evi barkı olsun da ne bileyim o çocukluğumda gördüğüm sarı dağın oyulup üstüne o binaların yapılması beni çok üzdü.
imkanınız varsa mutlaka gidilmesi gereken bir yer diyerek fazlaca uzattığım giri'mi tamamlamak istiyorum. Gitmişken çarşı kahvesinde ibrahim abi'den bir oralet ya da kivi içmeden şehirden ayrılmayın ama.

amazon türkiye

Uzun zamandır kullandığım ve Agt Kurye denen firmayla haricinde sorun yaşamadığım e-ticaret sitesi. Özellikle bu sözde kasım indirimlerinde fazlasıyla alışveriş yaptım. Aldığım 10 ürünün 8 tanesi kolay gelsin ile geldi en ufak sorun yaşamadım ancak 2 ürün agt denen firmayla geldi daha doğrusu gelmeye çalıştı ama çok geç geldi. Bunu müşteri temsilcisine ilettiğimde aynı sorunu sürekli yaşadıklarını gerekli aksiyonları aldıklarını söylediler ama tabii ki hikaye. Agt kurye haricinde gerçekten memnunum. Umuyorum ki bu firmadan kurtulurlar.

hepsiburada com

Artık iyice gözümden düşen alışveriş sitesidir. Yıllardır bir sebeple buradan alışveriş yaparım. Çok fazla sorun yaşamamıştım. Ta ki son üç siparişime kadar. Üçünde de aynısı oldu. Mâlum artık burada da gittigidiyor gibi satıcılar var uzun zamandır. Şimdi atıyorum bir şey alacaksınız ve acil ihtiyacınız var. Ürünü aradıktan sonra bugün teslimat ve stokta olanları seçiyorsunuz. A firması aynı ürüne 100 demiş ama teslim tarihi mesela 5 gün sonrası. B firması da 120 lira demiş teslim tarihi 3 gün sonrası. işte burada hepsiburada.com denen firma "bu ürünü alırsanız 2 saat içinde kargoda" gibi bir şey diyor ama fiyat 150 lira. Siz de ihtiyacınız olduğu için almak durumunda kalıyorsunuz. sepete ekleyip ödemeyi yaptıktan sonra heyecanla ürününüz kargoya verilmiştir mesajını beklemeye koyuluyorsunuz. Tabii mesaj gelmiyor. Sonra siteye bakıyorsunuz aha o da ne siparişlerim kısmındaki ürünün yanında parantez içinde (ürününüz tahmini teslim tarihi olan 11/11/1111'de kargoya verilememiştir) diye bir mesaj. Gel de çıldırma. Bu olayı bugün 3. kez yaşadım. ilk ikisinden ders almadığım için salaklığıma doymuyorum tabii. Ama bu sondu. Toplamak gerekirse o ürünlerin altında yazan yok dün aldım ertesi bugün geldi yok hızlı kargo gibi yorumlara inanmamak gerek. Bundan sonra hepsiburada mı aman aman. Siz güzel insanlara tavsiyem aynı ürün için farklı sitelerinde araştırın. Yorumlara çok da aldırış etmeyin. Hepinize sevgiler, selamlar.

burada böyle yürüyemezsiniz diye saldıran it

Sayıları son zamanlarda artan itlerden sadece birisidir. işsiz herif adamla arkadaşını takip edip saldırmış. Adama yemeyince kadına da saldırmış. Umarım cezasını çeker de yanına kalmaz.

dövme yaptırmak

Yaptırmak istediğim ama o lanet iğne korkusu yüzünden yaptıramadığımdır. Dini boyutunu araştırdım gusül tutmaz diyenler de var sorun olmaz diyenler de. O konu da kafamı karıştırıyor. Bakalım artık biraz daha düşünüp karar veririz

doğa için çal 8

Az önce dinlediğimdir. Aralarında bir tane yakından tanıdığım isim çıktı karşıma. hiç de söylememişti. gayet güzel olmuş. Bakalım 9 ne zaman gelecek.

anın görüntüsü

görsel

Evet işe gidiyorum. Evet cumartesi de çalışıyorum.

sabaha bir günaydın bırak

Günaydınlar olsun trafikte ışık bekleyenler, günaydınlar olsun sabahın bu saatinde ekmeğinin peşinde koşanlara.

hayırcılar nereye kaçacak sorunsalı

Evet de çıksa hayır da çıksa kimsenin bir yere kaçtığı yok. Bu vatan hepimizin geçin boş lafları.

ysk

Hayır oylarının gerçekten önde olduğunu düşünmeme neden olan kurum. Son anda alınan kararın başka açıklaması varsa buyrunuz efendim

uygularız üç beş sene baktık olmuyor değiştiririz

Yav bari geçmeden save dosyasını alalım ülkenin iyi kötü geri yükleriz.
Tanım: tanım manım yok böyle saçmalıklara.

şirket arabası

Trafikte uzak durmaya özen gösterdiğim arabalardır. Altındaki kendi malı olmayınca nedense öküz gibi kullanır geneli.

2 kelimelik en güzel hayat felsefesi olacak cümle

Kısa konuş.

metro turizm

Şuana dek bir kez kullandığım firma. Onda da muavinle tartışmıştım yaşlı bir amcaya bağırdı diye. kesinlikle uzak durulması gerek bu firmadan. Olayları bir değil iki değil. Uslanmaya da niyetleri yok belli ki.

benim de izmirli yakınlarım var

Hâlâ çenesi kapanmayan kadının yeni beyanı. Ya bunlar nasıl insanlar ben cidden anlayamıyorum. Söylediği lafın nereye gidebileceğini düşünmek bu kadar mı zor bu kadar mı düşünmekten acizsiniz. Bu kadın elbet birkaç güne unutulur yerine başka bir troll gelir. Birkaç gün de millet ona sinirler sayar söver olur biter. Ama bu seferki kadının cezasını çekmesi lazım ki bundan sonra geleceklere ders olsun.

halk otobüsünde tecavüz dehşeti

Hâlâ kadının o saatte ne işi var diyen leylekten doğmaları gördüğümüz üzücü haber. Lan kitapsızlar, lan sözde ar namus bekçileri Allah topunuzu kahreylesin. Sizi babanız mı doğurdu? Sizin anneniz kız kardeşiniz ya da arkadaşınız yok mu. Allah göstermesin bu olay onların başına gelse o zaman ne diyeceksiniz? Böyle insanların nefes alması bile suç sayılmalı ki nefes alamadan gebersinler. Allah bu millete sabır, böyle karaktersizlere de az da olsa vicdan, karakter versin inşallah.

elif şirin

yazıyı ben yazmadım diye çark eden şahıs. Buna inanan hakikaten saftır. Yok hesabı 5 6 kişi kullanıyormuş da yok vatanına milletine bağlıymış da. Yersen. Allah bu tipleri ıslah etsin. Adalet de tabii. Umarım hak ettiği cezayı çeker.

24 aralık 2016 internetin yavaşlaması

Sadece bende olduğunu düşündüğüm yavaşlamadır. Oysa ki herkeste varmış. Kaç kez modeme reset attım açtım kapattım falan. Gerçekleşen olayların çözümü bu mu yani? He oldu internet yavaşladı her şeyi unuttuk her şey silindi kafamızdan. Yapmayın. Sorunu çözmek yerine interneti yavaşlatmak işin kolayına kaçmak.