bugün

türkiye' nin başkenti olmakla beraber, doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm şehirlere ortalama olarak en yakın şehrimizdir. karasal iklimi sebebiyle kışın yaşanılası bir yer olmasa da, yazın en azından akşamları insan gibi bir hava soluyabileceğiniz, karadeniz den sonraki tek ilimiz olsa gerek.
"içlik giymeden dışarı çıktığınız hergün bana küfredeceksiniz."(ankara)
soğuktur, kahve molası iyi gelecektir.

hiç olmadı, *
hiç soğuk değildir.

götüm hiç donmadı benim.
garip bir şehirdir.
iliklerime kadar sevmem.

ya beni/bizi buraya getiren sebeplerden ya da tüm keşkelerimi yüklemem yüzünden midir bilinmez anakara bana, ben ankara'ya eğreti dururuz.

ben ilk bu şehirde aşık oldum, ilk hayal kırıklığımı bu şehirde yaşadım. burda okudum, aile kurdum...

ama diyin ki bu cadde, şu sokak hiçbirinin önemi yok mu? vereceğim cevap hayır olur. güzel hatırladığım anlar lisede ki kuğulu kaçışlarımız, etlik-incirli arası eve yürümelerimize ait.

içinde barındırdığı dostlarım, mecburiyetlerim olmasa beş dakika durmam bu her semti birbirine benzeyen kimliksiz şehirde.

benim ankara'm böyle. kötü, karanlık, yalnızlık büyüten...
Denizi olmayan soğuk cansız tatsız memleket.
Basit, gri, sıradan ve ayazıyla hasta eden şehir.
Hakkında birçok tanım yapılan şehirdir. Olumsuzlukları aksine çok da güzellik barındırır içinde. Sevilesi bir yerdir Anıtkabiri ile, Kızılayi ile...
çok merak ettiğim şehir, gitmeyi çok istemişimdir, ankara hukukta okumayı çok istemişimdir, ankara da yalnız yaşamayı istemişimdir.

ama olmadı, tamam subjektif, tamam sadece yazarı ilgilendiriyor ama içinde deniz olmayıp bu kadar çeker mi bir şehir?
Basit olmayan, rengini hayata gri bakmayanların görebildiği sıkı giyinince hasta etmeyen ve g konusunda hassas şehir.
Nasıl özledimmmm.
ilginç bir şekilde hakkında ekşi sözlük'te de uludağ sözlük'te de itü sözlük'te de istanbul'dan çok daha fazla entry girilmiş canım memleketim, güzel ve yalnız şehrim. ülke de sonbaharın yaşanacağı en şairane en masalsı yer.
şehrim, güzel şehrim.
griliğine rağmen içindekilerle güzel olan şehrim.
seni görmek ister her bahtı kara..
nedenini anlayamadigim bir seyden dolayi sevdigim sehir.
Ankara basitçe bürokrasi piçi bir şehir. Fakat Köylü yanım saygı duyuyor.
kendisi suni bir metropoldür. hakkında sözlüklerde istanbul'dan daha fazla entry girilmiş olması iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. ben de ankara hakkında uludağ sözlük'te kaç tane entry girdiğimi hatırlamıyorum. girdiğim entrylere bakın ve olumlu bir şey bulmaya çalışın.
havasız, insanın içini karartan memleketim.
viyaduk dolu sehir. arabayi yolun karsi seridine sokmak icin bile kilometrelerce yol dolasip gelmeniz gerekiyor.
martılara simit atılan şehir değildir, simit saraylarına martı atılan şehirdir..

her on metrede en az bir adet simit sarayı görürsünüz.
iç anadolunun en kalabalık , türkiyenin ise en kalabalık ikinci şehridir. Futbol takımıkupa beyi lakaplıdır.
(bkz: ankaragücü)
bir an önce kurtulmak istiyorum senden. ebediyen...
an itibari ile sağlam bir yağmurun yağdığı şehir.
Kup kuru ölü gibi şehirdir fakat manevi değeri yüksek bir yer.
En büyük ikinci ilçesi olan yenimahalle'ye toplu taşıma araçlarının 11 de bittiği şehir. Melih kere senin var ya ben!