bugün

cesse la plui şarkısı ve klibi güzel olan bir dişi sanatçı
kendisi endonezyalı olup fransa 98 dünya kupasını kazandığında paristeki muhteşem kutlamalarda oldugu için kendisini fransaya çok yakın hissettiğini açıklamış endonezya dünya kupasında olmadığı için fransayı tutuyorum diye şeklinde konuşmuştur
a rose in the wind gibi muhteşem bir şarkıyı muhteşem yorumlamış asya güzeli.
saviour şarkısıyla gönlümü en uç noktalarına kadar fethetmiş olan şarkıcı.
1974 yılında doğan endonezya asıllı şarkıcı anggun, müzik hayatına endonezya'da başlar ve doğduğu ülkede yıldız olmayı başarır. 1995'te fransa'ya gelir. parlak bir üne sahip ses büyücüsü erick benzi ile karşılaşır. bu işbirliğinden doğan 'au nom de la lune'(1998) albümü fransa'da olduğu kadar dünyada da önemli bir başarı elde eder. 2002'de yayınlanan 'desirs contraires' ve 2005'de çıkardığı 'luminescence' adlı albümleri ile başarısını daha da pekiştirir. fransa'da, 'sanat ve edebiyat' dalında 'şövalyelik' nişanına layık görülmüştür. şubat ayında işsanat'ta konser vermek üzere istanbul'a gelmiştir.
eurovision'da fransa adına şarkısı echo - you and I'dır. şarkı ingilizce-fransızcadır.
güçlü ses, evet güçlü ama şahsi fikrim çok bağırdığı yönünde. çok bağırarak söylenen şarkılardan pek hazzetmem. (bkz: hey gidi gençlik) bu senenin favori lsmi olabilir zira erovizyona katılan dünyaca ünlü şarkıcılar hep favori olmuştur; pek azı birinci olmuştur, hatta belki de hiçbiri olmamıştır. hatta bazıları da sonradan ünlü olmuştur.

(bkz: tatu)

(bkz: celine dion)

(bkz: abba)

(bkz: ricky martin)

(bkz: şaka şaka)
şarkısını henüz dinlemedim ama diline bakarsak önce hayret diyebilir, ardından da fransanın siyasi sahnelerde sarsılan itibarına burada tekrar kavuşmak için ingilizceden medet umduğunu düşünebiliriz. aksi takdirde ingilizlerden ve kendilerini taklit ederek oluşmuş ve fakat sonradan kendilerini aşan bir dil haline gelmiş olan ingilizceden nefret eden franszların, -vovv ne cümle oldu- yarışmada fransızcanın dışına çıkması neredeyse imkansız gibi bir şeydir.

angguna başarılar dileyerek entryimi bitiriyorum.
ha bir de a rose in the wind güzeldi.

taş bir resim de ekleyelim tam olsun:

http://mobile.freewallpap...e/320x480/3312-anggun.jpg
geçenlerde eurovision denilen şamatada görünce sebepsiz heyecanlanmama neden olan hoş sesli sanatçı.
eurovision 2012'ye katılarak kendini bitirmiş şarkıcı. you and i* şarkısı gayet hoştu ama iyi bir derece yapamadı.

ayrıca televoting'ten 0 puan da cabası... demek ki jürilere göre hala bitmemiş...
Moralim bozukken saviour şarkısını dinliyorum. Hemen yerine geliyor. ilaç gibi.
vokali pokahantas ın etli kemikli canlı versiyonudur.