bugün

(bkz: ak47)
(bkz: EuroBasket 2007)
(bkz: Utah jazz)
Basketbolculuk döneminde pek sevemediğim basketbolcu. Bundan sonra da sevmem sanırım ama hayırlı olsundur
basketbolu bırakıyormuş.

http://www.ntvspor.net/ha.../kirilenkodan-veda-karari
Basketbolu bırakmış 34 yaşındaki basketbolcu. Haberi aldığım an sevinçten zıpladım ve başımı kapıya çarptım, sağlık olsun. Güle güle andrei.
brooklyn nets tarafından philadelphia 76ers'e takas edilmiştir.
oyuncu opsiyonunu kullanarak brooklyn nets ile 1 sene daha oynayacaktır kendisi.
brooklyn nets ile 1 yıllık 3.1 milyon dolar karşılığında anlaşmış olan oyuncu. uzun rotasyonuna özellikle savunma yönünde iyi bir takviye yapıldığına inanıyorum. kevin garnett ile birlikte devasa işler yapabilirler...
nets ile imzaladı diyolla ama tam bilmiyorum. efes başını alır büyük ihtimalle.
anadolu efes'in ilgilendiği bir oyuncu, takıma çok yararlı olacağı düşüncesindeyim.
kontratının son senesindeki opsiyonu kullanıp serbest kalmıştır.
ricky rubio ile alley oop'larını izlemeyi umduğum ak47.
minnesota timberwolves ile sözleşme imzalamıştır. takım tarafından sözleşmenin detayları açıklanmasa da sözleşmenin 2 yıllık olduğu tahmin ediliyor. bu sürede ise 18 milyon dolar civarında bir para kazanacak.
tanrı gibi adam.. " o dövmeli uzun kollarını rakibine karşı açtığında benim ödüm bokuma karışıyor amk rakibi allah bilir neler hissediyordur.." dediğim avrupa'nın bir numarası.
cska moskova ile sözleşme imzalamıştır. cska moskova geçen yıl hayal kırıklığı yaratmıştı. bu sene başında ise nenad krstic ve milos teodosic'e ek olarak andrei kirilenko'yu da kadroya katarak turkish airlines euroleague'nin iddialı takımlarından birisi oldu.
eurobasket 2011'in en iyi beşine seçilmiştir. turnuvada 14.9 sayı, 6.1 ribaund, 2.3 asist ve 2.6 top çalma ile oynadı. bu performansı ile rusya'nın yarı finale kadar gelmesinde çok önemli bir rol oynadı. turnuvanın en iyi beşi:

bo mccalebb (makedonya)
tony parker (fransa)
juan carlos navarro (ispanya)
andrei kirilenko (rusya)
pau gasol (ispanya)
Saç tipiyle bana sanayici çıraklarını andıran ergen.
kol gibi kontratı bulunan utah jazz lı small forward.lakabı ak47 dir, aman dikkat .
polonya'da yapılacak avrupa şampiyonası'na katılamayacak yıldız. ne anladım lan ben bu şampiyonadan?
Utah Jazz'da yaşadığı şanssızlıklar ve sakatlıkların yanı sıra, son yıllardaki isteksiz oyunu nedeniyle eleştiri oklarına hedef olan, adı bu sebeplerden dolayı son zamanlarda sürekli takas dedikoduları arasında yer alan, önümüzdeki 3 sezon için 45 milyon dolar civarında bir para kazanacak olması nedeniyle de takas edilmesi neredeyse olanaksız hale gelen rus basketbolcu. bugünlerde adı cska moskova ile de anılmakta. nba'den avrupa'ya tasinan basketbolcular kervanına katılırsa büyük bir iş gerçekleştirmiş olur cska. tabi utah ile nasıl anlaşırlar orasını bilemiyorum.
şu sıralar takımında daha farklı misyon üstlenen oyuncudur.savunmada aynı kalan özellikleri yanında hücumunda belirgin değişiklikler olmuştur.özellikle eskiye nazaran düzelttiği şutları bunda etkili olmuştur.artık hücumlarda içeriye fazla gömülmüyor boş şut fırsatı arıyor ve bulduğunda da yüksek yüzdeyle atıyor.ve daha bir avrupalı zihniyetiyle oynamaktadır bu da hem kendine hem de takımına set hücumlarda kolay sayı kazandırmaktadır...
Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA'nın uzmanlar, antrenörler ve halk oylamasıyla belirlediği Avrupa'da 2007 yılının basketbolcusu ödülünü kazanan basketbolcudur. 2.09 boyundaki forvet, basketbol otoritelerin listesinde birinci sırayı alırken, taraftar oylamasında da dördüncü olmuştur. Yıldız oyuncu Eurobasket 2007'yi 18 sayı - 8.6 ribaunt - 2.2 top çalma ve 2 blok ortalamalarıyla kapatırken, yarı finalde Litvanya karşısında 29, finalde ispanya karşısında da 17 sayıya imza atmıştı. söz konusu değerlendirmede Alman Dirk Nowitzki ikinci, ispanyol Jose Calderon ise üçüncü sırayı almıştır.
fotoğraflarına az önce ulaştığım, tüm utah jazz oyuncularının katıldığı bir yılbaşı partisi vermiş şahıs. buraya kadar herşey normal. lakin geceye dair öyle bir fotoğraf var ki neresinden baksan paradox.

http://img258.imageshack....=object91199981599xo9.jpg

efendim bu fotoda andrei'in doggystyle partneri, diğer fotoğraflardan matt harpring'in eşi olduğu çıkarımına vardığım esmer hatun. ulan matt hadi pek zeki sayılmayacak bir basketbolcusun anladık da adam ayaküstü hatununu yemiş lan sen anca seyret.. tamam hadi buna da normal diyelim. fotoğrafa ulaştığım yer ise andrei'in eşi masha kirilenko'nun blogu. hiç mi kıskançlık geni yok siz ruslarda be bacım ? ben bu işi anlamadım gitti lan. bir de utah sıkıcı yer derler, adamlar ayaküstü yalan rüzgarı dizisi çevirmişler mına koyim.
tipiyle rocky'nin eski serilerinden birinde (şu an tam hatırlamıyorum üstüme gelmeyin) karşılaştığı rus boksörü andıran, euro basket 2007'de mvp olmayı sonuna kadar haketmiş aşmış oyuncu...
son maçta los angeles lakers'ı 20 sayı 11 ribaund 11 asist 6 top çalma ve 4 blokla dağıtmış oyuncu. 1 blokla 5x5 i kaçırması üzücü tabi...
seattle maçındaki 10 sayı, 8 ribaund, 11 asist, 4 top çalma ve 4 blokluk performansın ardından bu sabah da memphis'e karşı 15 sayı, 12 ribaund, 9 asisit, 4 top çalma ve 1 blokluk performans sergilemiş ve insan olmadığını kanıtlamış basketbolcu.

edit: buradan ahmet çakar vari bir biçimde sesleniyorum. "eyyy jerry sloan, sen bu adamın 2 maçtır triple double'ını piç ediyorsun. benim gözümde artık koçu geçtim adam bile değilsin."
güncel Önemli Başlıklar