bugün

Barcelona'dan nba'e gelmis ispanyol oyuncudur.Memphis Grizzlies de forma giymektedir. PF ve C pozisyonlarında rahatlıkla oynar,atletiktir,bu sene yumuşak oyununu da geliştirmiştir,bi de üstüne sakal bırakmıştır. Lakin elin oglunun paramparça ettigi sixers potaaltına uzatmaya giden maçta sadece 12 sayı bırakarak, beni kendini bilmezlerin (bkz: cartman) diline düşürmüştür.
nba de uzun olup bir de üstüne üstlük allstar olmayı başaran nadir yabancı oyunculardandır.temastan kaçarak oynaması en büyük eksiğidir.
all star oldu ama olması iyi oldu mu bilinmez.zira ben wallace isimli insan üstü savunmacıdan 2 kere beynine yemistir.bunları bir kenara bırakıp iyi ozelliklerine gelelim takımına liderlik eden ve uzerine setler yapılabilen bir oyuncu.gizli favorilerden ispanya nın favoriliginin gizli olmadıgını kanıtlamıstır.nowitzki ile bol bol cekisir.nba de daha cok nowitzki gülerken milli forma altında gasol daha basarılıdır.memphis grizzlies takımından ayrıldıgı anda memphiste buyuk bosluk olacagı kesindir.zira boyle istikrarlı ve az takım degistiren hatta hic degistirmeyen oyuncularda hep akıl kalır.ivy gittiginde philadelphia kobe gittigine lal garnett gittiginde minnesota ve duncan gittiiginde sas ın duyacagı bosluk gibi.
an itibariyle esp vs scg macında sac sakal birbine karısmıs ispanyol eleman.
2006 japonya dünya basketbol şampiyonası mvp si.
arjantin macinda tek double double yapan ispanyayi finale tasiyan mvp.
uzun kollari,boyuna ragmen ikinci sicrayistaki cevikligi ve hirsiyla hem savunmada hem hucumda rakibe korku salan ispanyol pivot..4 ve 5 numaralarda oynayabiliyor ve sutu da var,daha ne isteyebilirsiniz ki?
sakatligi sebebiyle 2006 dunya basketbol sampiyonasi finalinde oynama sansi bulamamis ama ulkesinin sampiyonlugunda en buyuk paylardan birine sahip basketbolcu.
Dünya basketbol şampiyonasında bileğinden geçirdiği sakatlık sonrası ameliyat olması gereken ve bunun sonucunda 3 ay sahalardan uzak kalacak olan ispanyol mvp.
nazar degmis basketbolcu ama sakatlansada bu turnuva onun lehine oldu.gerek memphis gerek ispanya buyuk turnuvalarda bir yere kadar gidip ileriye gecemiyorlardı.boylece buna son verildi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.