Advertisement

 1. 1.
  ilk dört harfiyle genç bünyeleri ürküttüğü olur.
  (bkz: isminin hakkını vermek)
  3 -1 ... indoor rain
 2. 2.
  belirli bir maddenin kimyasal bileşenlerinin ya da bileşenlerden bir bölümünün niteliğinin ve niceliğinin belirlenmesini inceleyen bilim dalı...
  ... sinnocence
 3. 3.
  bir materyalin içeriğinin nitel ve nicel analizinin elektrokimyasal, spektrofotometrik, kromatografik titrimetril ve diğer analitik yöntemlerin yardimi ile yapildiği bir anabilim dali
  1 ... hengame
 4. 4.
  bir zamanlar en sevdiğim dersti
  ... hengame
 5. 5.
  kimyada hayran olduğum süper ötesi, mükemmel, laboratuvarıyla hiç çıkılmak istenmeyen ders.
  1 ... atomkarinca
 6. 6.
  fen edebiyat fakültesi kimya bölümü ogrencilerinin ikinci sinifta gordukleri ve ellerinden hesap makinelerini dusurmedikleri derstir. Kimyanin en zevkli derslerinden biridir. * * *
  3 -1 ... melankolik
 7. 7.
  kısaca kimyanın analiz bilimidir. bir maddenin kimyasal içeriğinin quantitative (bkz: nitelik) ve qualitative (bkz: nicelik) özelliklerini spektroskopi yardımıyla analiz ederek elde etmemize olanak sağlayan kimyanın bir dalı.
  ... delismen
 8. 8.
  45 yasında hala diplomayı alamama sebebim olacak,kürsünün her sınavda çeşitli kombinasyonlarla farklı soru sormayı başarıp,yakında sınavlarının hukuk fakültesinde yapılacağı.uykularımı kaçıran,bir hafta sonra tekrar çalışmak zorunda olduğum ders.
  ... mayisbocegi
 9. 9.
  malzeme mühendisliği öğrencilerinin başının belası derslerden biridir. seramik mühendisleri açısından derste işlenen en önemli konu titrasyondur. ph ve poh değerlerine göre tozun partikül boyutları hesaplanır.
  ... sipidiksipidikyuzenbalik
 10. 10.
  kimya ilminin 5 temel uzvundan birisidir. olmazsa olmazıdır. kimya denince akla gelen "kimyasal analizlerin" yapılış metotlarının öğretildiği, uygulandığı ve pekiştirildiği derstir. sırf bu sebepten dolayı gıda muhendisliği, maden mühendisliği, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerin ortak alan dersidir.

  temel olarak ilgilendiği konular genel kimyayı da içine aldığı için laboratuvar çalışmaları çok önemlidir. bir bilim insanı olmanın temeli olan istatistik kavramını da içine aldığı için bilimsel verilerin istatistiki değerlendirmesi de bu derste öğretilir. bunun haricinde bilinen tüm spektrofotometrik cihazların kullanımı da analiz mantığı çerçevesinde analitik kimya'nın konuları arasındadır.

  kimyanın ana derslerinden olduğu için ağır bir derstir. çok fazla hesap-kitap gerektirdiği için hata kabul etmez. zaten bilimin geneli hata kabul etmediği için bu konuda hariçten artistlik yapmaya gerek yoktur! zira analizi yaptıktan sonra 1 bulacagın sonucu 10 bulursan analizin etkileyeceği şartlarda korkunç felaketlere ve iş kayıplarına sebep olabilirsin.
  2 -1 ... melankolik