bugün

güney amerikada bir nehir.
tropikal ormanların yılan gibi kıvrılarak akan geniş bir akarsu.
memesiz kadın savaşçıdır.
ok atarken memeleri engel oldukları için sağ memelerini keserler.
(bkz: amazon com)
yıllar önce yayınlanan zeyna herkül gibilerde gördüğüm ve aa ne güzel ormanlar yemyeşil dediğim yer
dünyada debisi en yüksek olan nehirdir.
sevdiğim kadın modeli. olmadı bu, formata uygun değil. amazon deyince aklıma ilk düşen erkeğe ihtiyaç duymadan da yaşayabilen güçlü kadınlardır. sex and the city kadınları gibi değil, onlar sürekli erkeklerin arkasından ağlıyorlar. erkekler üzerine teoriler üretiyorlar. o nedenle carrie bradshaw ile karıştırılmamalı.

bir başka amazon da divanın şarkısı. ajda'nın o güçlü kadın imajına cuk oturan bir albümde adına yaraşır bir şarkı. arkanı dön ve çık diye ünlenen ve bu şarkıyla imlenen bir kadına yakıştığı gibi...

böyle ilişki olmaz
gözyaşı kaçınılmaz
merak etme sevgilim
amazonlar asla ağlamaz

kalbini geri verdim
bir daha işim olmaz
merak etme sevgilim
amazonlar asla ağlamaz

romantik komedi filminde değiliz
anladım nihayet
bir savaş sahnesi bu, ister cesaret
sevişmek olmuyorsa
savaşırız elbet gülüm
güllerin savaşında
gözyaşı değil çözüm

güldüğüme hiç bakma sen
içimden ağlıyorum
bir savaşçı yarattın
çok tebrik ediyorum

böyle ilişki olmaz
gözyaşı kaçınılmaz
merak etme sevgilim
amazonlar asla ağlamaz

kalbini geri verdim
bir daha işim olmaz
merak etme sevgilim
amazonlar asla ağlamaz

sözleri tuna kiremitçi değil de hande yener yazmış sanki. bir savaşçı yarattın çok tebrik ediyorum kısmı, kendimi çok takdir edicem ayrılığı kutlayarak'lı şarkıyı çağrıştırıyor bana. çağrışımda engel tanımadığımdan da olabilir. üstüme gelmeyin
national geographic'e göre, karadeniz'in kuzeyinde ve orta asya'da yaşadıkları kesinleşmiş, savaşçı, türk kadın grupları.
amazon nehri de ismini buradan almaktadır. çünkü nehre ismini verenler, o bölgede de benzer ana erkil topluluklarla karşılaşmışlardır.
amazonlar'ın torunları günümüzde genelde kuşum aydın izleyerek çekirdek yer, veya balkondan bakar. komşuya falan gider.
sağ memelerini rahat ok atabilmek için, yayı yaslayabilmek için kestikleri söylenen efsaneye göre eros ile afrodit in çocukları olan anaerkil düzenin anadoludaki kuşağıdır. bir kaynağa göre de a'mason olan adları da memesiz anlamına gelmektedir.
Dünyanın uzunluk bakımından ikinci,okyanusa bıraktığı su miktarı ve yayıldığı bölge bakımındansa ,en büyük akarsu sistemi.Brezilya,Peru,Bolivya,Kolombiya ve Ekvador'dan geçen suları,yaklaşık 6.400 km sonra Atlas Okyanusu'na dökülür.100'den fazla koluyla Güney Amerika'nın % 40'ına yayılır.Yağmur mevsimleri'nde ortalama derinliği 40 metreye,genişliğiyse 6-10 km'ye ulaşır.Kaynağı,Peru'da And Dağları'nda yer alan Nevado Mismi Dağı'ndadır.Dünyanın en büyük yağmur ormanları bu bölgededir.
diablo 2de ok ve mızrak kullanma yeteneği iyi olan savaşçı bayan karakter.
ajda'nın yeni hitlerinden biri olmaya aday güzel bir şarkısı; murat boz'un da oynadığı güzel bir video da çekildi bu şarkıya.
güneş dil teorisine göre; "amma uzun" sözünden türetildiği iddia edilmiştir...
(bkz: ohannesburg)
ajda pekkan yorumunun süper olduğu; murat boz' un da klibinde yer aldığı güzel şarkı.
kökleri eski iskit türklerine dayandığı söylenen,erkekleri sadece soylarının devamı için kullanan kadın barbar savaşçı toplulukları
en uzun nehir olduğu bilim dünyasında tartışılan nehir...

http://www.milliyet.com.t...07/06/17/son/sonyas06.asp
sözleri sıradan pop şarkılarını andırsa da ajda için dinlenesi şarkı.
internet üzerinden alışverişi keyifli kılan, bu işi bilerek ve profesyonelce yapan uluslararası bir şirket. Gözü kapalı güvenli alışverişin hemen hemen tek adresi. Normal bir mağazadan bile fazlaca güvenilebilir web satış sitesi.
http://www.youtube.com/watch?v=5rowPMPFrPY
sağ memelerini kesmek değilde rahat ok kullanabilmek adına daha bebekken dağlatan kadınlar.
(bkz: #1604659)
diablonun en sağlam combat karakteridir.
cinsel ilişki sırasında kadının üstte olduğu pozisyonların tümüne verilen genel isim.
ayrıca http://www.amazon.fr/ .
guyana'nın, pomeroon supenaam coğrafi bölgesinde bir yerleşim birimi.

bölgenin tüm yerleşim alanları için:

(bkz: pomeroon supenaam/#8478106)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar