bugün

Her şeyi bulabileceğiniz alışveriş sitesi.
her şeyi bulup, hayvani fiyatları ile alamayıp, içinizde dert olacak alışveriş sitesi
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
ülkemizde bulunmayan yabancı rock albümlerini rahatlıkla bulacağamız bir alış veriş sitesi.
kitap satislariyla ünlü internet alisveris sitesi. almanyadan alisveris yapanlar 20 euro yu gecen bir alisveris bedeli ile kargo ücreti ödemekten kurtulur ve genelde 24 saat icinde hayallerinin ürünlerine kavusabilirler. cok makul fiyatlara neredeyse her istediginiz ürünü kolaylikla bulabilir, piyasadan kalkmis bir cok kitabi vs ikinci el pazarindan alabilirsiniz.

(bkz: kalbimde yerin ayri)
gönül rahatlığı ile birşeyler satın alınabilecek güvenilir site.

yaklaşk 1 hafta içinde adrese gönderiliyor ve maille size sürekli bilgi veriyorlar.

bir kitap için kargo ücreti olarak 5 euro alıyorlar. gayet makul. yurtiçinde de bir kitap için ücretler bu civarda.

kargo ücretleri, alınacak malın hangi ülkede olduğuna göre değişebiliyor. aldığım kitap ingiltere'de olduğu için ücret bu dolaylarda idi. zaten sitede satın alma koşulları, kargo ücretleri vs. konusunda ayrıntılı bilgi veriliyor.
artık piyasada bulunmayan yada baskısı tükenmiş kitapları dijital kopyalarını basarak satış yapılabilecek bir yer açmış. ve basım işinde de hp'nin yazıcıları kullanılıyormuş.
sabah sabah ingiltere'den sipariş edilen iki parça kitap için 20 poundluk kargo ücreti keserek krizlere girmeme sebep olmuş alışveriş sitesi. aynı sipariş okyanus ötesinden verildiğinde 18 dolar iken ingiltere'den gelen kargo için iki katından fazlasını talep etmenin sebebi nedir, anlayan varsa beri gelsin. yoksa ingiltere ile amerika yer değiştirdi de henüz benim mi haberim yok..
fiyat farklilastirmasi uygulamasi yapan bir firma.
internetten bir albüm yada bir film indirmek için google'a yazdığınızda ilk sırada çıkan, ilk başta alış veriş sitesi olduğu farkedilmiyen ve farkedildiğinde depresyona iticek bir üzüntü yaşatan envayi çeşit şeyin bulunduğu alış veriş sitesi.
siparis verdigim kitaplari kargoladiktan 3 gun sonra elime ulastiran ve bundan boyle kitap alimlarim icin tercih edecegim guzide olusumdur. elbette boyle bir hizmet alabilmek icin kesenin agzini hafiften acmak gerekmekte zira amerikadan siparis ettiginiz kitabi toplamda 3 gun icerisinde ankaraya yollatabilmek ancak dhl firmasinin en hizli servisini kullanmak ile gerceklesebiliyor. bu da size biraz pahaliya malolabilir. ancak birden cok kitap siparislerinizi birlestirip ayni pakette yollatabilirseniz etkisi cok fazla hissedilmiyor. bununla beraber pakedim elime gectiginde farkettim ki gumrukte acilmamis. bilenler bilir, yurtdisindan 100 dolar ve fazlasi ticari faaliyetler icin sizden gumruk ucreti talep ediliyor. ancak amazon.com kitap kutumun uzerine doc. ifadesi koymus. yani dosya vb. gibi bir sekilde yollamis. benim pakedim 100 dolari gecmiyordu ancak saniyorum ki gecse dahi kitap siparisi oldugundan gumruge takilmayacakti, ya da ben hayal kuruyorum. neyse efendim uzun lafin kisasi amazon.com iyidir, hostur, tercih edilesidir. tek beni rahatsiz eden sey ise yurtdisi siparislerde kullanilmis kitabi buraya yollamamalaridir. bunun icin ise abebooks adli internet sitesi bu istege cevap vermekte, ancak bu durumda da dunyanin dort bir yanindan, avustralya, hindistan vb. gibi buldugunuz ucuz kitaplar hayvani kargo bedelleri ile size gonderilmekte ve astari yuzunden pahaliya cikmaktadir. dolayisiyla cok yasa amazon, iyi ki varsin amazon.
gezdikçe ağlamama sebeb olan sitedir. ulan bu mallar niye türkiyede yok.

--spoiler--

http://www.amazon.com/Fam...id=1264427324&sr=8-35

--spoiler--
sanırım bazı gönderilerde international shipping'de Türkiye'nin adı olmayan site, o yüzden an itibariyle ebayde 30 burada 8 dolar olan kitabı sipariş edemiyorum. mecbur ebay e kaldık...
http://www.amazon.com/Nok...qid=1306510122&sr=1-2
özellikle elektronik eşyaların ve saatlerin fiyatlarını görüpte isyan ettiğim usa alış veriş sitesidir.

Amerikadaki arkadaşlarım sayesinde senede 3-4 kez ihya oluyorum..

ulan 80 dolarlık saatin türkiye de 450 euro olmasının bir açıklaması var mıdır? biz keriz miyiz,bu fiyat farkıda ne a.q.

http://www.amazon.com/Inv...qid=1318517599&sr=1-2
müşteri memnuniyeti politikaları ile gurur duyan şirkettir. ve haklılardır da, adamlar baya baya ilgileniyolar ama malesef biraz gerizekalılar; bu da amerikalı oldukları için olabilir*. mesela diyosunuz ki, "benim amerikada bi arkadaşım var ama yakında ayrılacak ve benim böyle siparişim var. o ayrıldıktan sonra kaldığı yere ulaşırsa ne olur?", onlar da diyolar ki: "size yardım etmekten çok mutlu olurum, siparişiniz nasıl olsa yola çıkmamış iptal ediyorum ve sorun çözülüyor.". siparişinize sahip olmak istediğinizi, yanlış anlaşıldığınızı söylediğiniz zaman verdikleri zahmet için en hızlı kargo tipini seçip ücreti kendileri ödeyeceklerini söylüyolar ve ihya ediyolar.
yine başka bi sipariş için, nasolsa önceki sefer kargoyu onlar ödemişti para cepte kalmıştı diyip, bu sefer paraya kıyıp en hızlı seçeneği seçiyosunuz yine. ve gerizekalılar öyle talimat vermediğiniz halde sipariş ettiğiniz malzemeleri ayrı ayrı yolluyolar, içlerinden bi tanesi de taahhüt ettikleri vakitten geç geliyo ve yolladığınız kişiye ulaşamıyo. onlar ne diyo, "siparişiniz yerine ulaşsın bi bakın bakalım arkadaşınız alabilecek mi?", doğal olarak alamıyor arkadaşınız. soruyosunuz amazon.com müşteri hizmetlerine, "e bu sipariş yerine ulaştı ama bunu karşılayacak kimse yok, iade de yapamıycam çünkü orada değilim, nolacak?", amazon ne dese beğenirsiniz? "siz hiç üzülmeyin, malzeme ve kargo bedelini geri ödüyoruz, iadeye de gerek yok.".

çok yaşayasın amazon.com! he bu arada beni de gülmekten kırıp geçiriyosun olaylara verdiğin tepkiler sayesinde, allah da seni güldürsün dicem ama eşek yüküyle para kazanıyosun kesin benden çok gülüyosundur.
Stephen King'in yeni romanını sipariş verdiğim tarihten itibaren 3 (yazıyla üç) gün içerisinde ingiltere'den bana teslim etmeyi başarmış, eşek yüküyle para kazanmayı pek çok satıcıdan daha çok hak eden olağanüstü firma.

Şimdi Remzi Kitabevi var biliyorsunuz, en son Akmerkez'de devasa iki katı satın alarak merkez ofis yaptı. Kaynaklar gırla yani. Ağları çok geniş. Dünya Dağıtımcılar Derneği Türkiye ve Ortadoğu Şubesi. Dedim ki Amazon kazanmasın bizim Türkler kazansın sordum kendilerine ne zaman gelir kitap? Dediler ki 17-18 gün içerisinde. Ya Amazon daha erken teslim ediyor? Yanıt: Hiç sanmıyoruz, biz kaydını bile yeni açtık kitabın onlar nasıl gönderecek?

işte yanıt: Amazon UK, 3 gün içinde hem de Standart Shipping'le kapıma kadar teslim etmeyi başardı. Yasal yollardan, kata kulle olmadan. Tüm vergiler vs ödenerek. Üstelik yanında bir de film aldığım halde daha ucuza gelerek.

Remzi hantal hantal kitabı getirip raflarına koyduğunda ben ve eşim çoktan yutmuş olacağız kitabı.

Niçin Türkiye'den bir halt olmaz anlayın işte.

Büyüksün Amazon. Putlara tapsaydım seni listeme alırdım.
kurucusu jeff bezos time dergisi tarafından 1999 yılının en etkili insanı seçilen site.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/amazon-com/
dünyanın en değerli markalarından biri. sipariş ettiğiniz kitaplar için "shipped" deyip en az 1 ay teslimat süresi veren ama genellikle verdiği süreden daha önce siparişinizi teslim eden site.
bilgisayar oyunu satışlarında steam'e ciddi rakip olacaktır. inanılmaz indirimler yapmaya devam etmektedir.
Telif hakları ıvır zıvır nedeniyle devasa indirimli mp3 parçaları, filmleri, videolarından , bedavaya dağıttığı kitaplardan, gümrük vergisi nedeniyle ise dörtte birine fiyata satılan kameralardan, laptoplardan, ayakkabılardan yararlanamadığımız site.

Adamlar göndermiyor işte, çareniz yok.
yüzyılın icadı olarak nitelendirilebilecek sitelerden birisidir. elektronik, tekstil, teknolojinin her türlüsü, ev eşyaları ve saçma sapan her alet burada bulunur.

ayrıca;
1) fiyatları çok uygundur.
2) gereğinden fazla güvenlidir.
3) müşteri haklarını asla çiğnemezler.
4) üyelerin değerlendirmeleri profesyoneldir ve güvenilirdir.
5) kargo süreleri kısadır.
6) stokta yoksa yok der, sizi bizi uğraştırmaz.

ek: şuana kadar bir tane yamuğu yok bana. seviyorum seni amazon. sen adamsın, dibisin.
sonunda .uk vardır.
kütüphanenin bir kitabını kaybettiğim için muhatap olduğum site.
başlarda sinirimi çok bozdular ama şimdi aramız gayet iyi.

kitap teslim tarihi 17 ocak olarak görünüyordu ama o tarihte gelmedi. ben de adamlara mail attım, onlar da paranızı iade ederiz dediler. o maili okumadan önce kitabı buldum, adamlara gerek yok dedim, sizle ilgili değilmiş sanırım dedim. onlar da bana şunu yazdılar, canlarım yaa...

Hello,

Thanks so much for your feedback! Your comments are greatly appreciated, and I thank you for choosing Amazon.com.

I appreciate your loyalty towards Amazon.com, we really need loyal customers like you. You can keep the refund as goodwill gesture, it will reflect in your credit card within 2-3 business days.

It is our privilege to have you as our valued customer & would like to thank you for your continued support. We look forward to a very warm and fruitful association with you.

We appreciate your business and hope that we'll see you again soon at Amazon.com.

Thank you for your inquiry.

meali: dürüstlüğünüzden ötürü teşekkürler....... paranızı bir iyi niyet göstergesi olarak geri almıyoruz, sizde kalabilir.
türkiye'ye gireceği söylenen şirket. gerçekleşirse türkiye'de e-kitap alanında patlama yaşanacağı kesin.
http://ekonomi.haberturk....-amazon-turkiyeye-geliyor
Bir de şu shipping işini hallletseler on numara alış-veriş sitesidir. Hurts'ın Exile albümü ön siparişi verdiğim ve albüm çıkışından 2 hafta sonra elime ulaştırabilmiş olan alış-veriş sitesidir ayrıca.