bugün

öfkelendiginde kendini kaybeden cok bilgili ve değerli müslüman kürt siyasetci.
(bkz: kepir tosbağası)
beyin yoksunu kişilik boşuna oksijen tüketen bi canlı türü.
her ne sorarsanız sorun ucunu atatürk e baglayan adam süsü verilmiş organizma.
yazık la kimin çocuğuysa demek istediğim ancak acıyamadığım zavallı.
hangi siyasal bilgiyle, görüşle, bilinçle ben ve benim gibi insanları parlamentoda bu adam temsil ediyor bilmiyorum ama çok büyük bir hata var çok!
üÇ beş zerdüştÇünün yanında ne işi olduğu merak edilen muhafazakar sanılan kürt siyasetÇi.
pkk`nın silahları bırakması gerektiği söylemine karşılık olarak
-pkk ne yapsın silahları, tamam silahları bıraksın, nasıl, kime bıraksın, neye bıraksın.... diyen ileri zekalı milletvekili.
(bkz: vatan haini).
tipik şeriatçidir. bütün sorunların şeriat gelirse çözüleceğini söylemektedir.
Öcalan, Altan Tan’a karşı şu ifadeleri kullanmış:

“Sen babanın ruhunu incitiyorsun. Senin baban böyle bir adam mıydı? Senin baban, kalbi Allah Allah, peygamber peygamber diye çarpan bir adamdı. Sen ne yapıyorsun? Sen para ve siyaset uğruna babanın ruhuna ters düşecek işler yapıyorsun. Sana yakışıyor mu bu?”

Biz Kanal a yayın yönetmeni Alper Tan'ın yalancısıyız:
http://www.gelawej.net/in...-2013-02-26-02-03-52.html
akpnin bdp içinde ki truva atıdır çok net.
"ben çocuğuma istediğim fiziği öğretebilmeliyim" diyen bir insan. görmeyeli fizik kişiye göre ayarlanabilir olmuş sanırım.
http://www.youtube.com/watch?v=g_XIaVPEHPA

sinan oğan tarafından ayarı verilmiş bölücüdür.
hüseyin üzmez'in kürt milliyetçisi versiyonudur.
ya da kürtlerin muhsin yazıcıoğlu'su mu demek lazım? bdp kendini sosyalist yani sol olarak tanımlıyorsa bu adamın içlerinde işi ne?
üniversitelerde Kürt öğrencilere karşı belli kesimler tarafından saldırılar düzenlediğini belirterek, "Bu ülke bir avuç çeteye teslim edilmemeli" demiş.

bence de bu ülke çapulcuya bırakılmamalı.

sinirden kal gelmesi şu anki halim olsa gerek diyorum ve ecdadına selam yolluyorum...
" ben şeriatçıyım " demiş vekil kişisi. kemalizmi gericilikle suçlayıp, şeriatçılıkla ileriye gitmeyi planlıyor. devrimden, tarihten bir haber bu adam. bdp'nin nasıl bir parti, grup olduğunun da özetidir kendisi.
bırakın vatandaş molotof atsın deşarj olsun beyanatına sahip eski islamcı yeni kürtçü. (ya da hep kürtçüydü de bir zamanlar insanları islamcı olduğuna inandırmıştı)
eskiden hiç sevmezdim ama tanıdıktan sonra sevmeye başladığım seçim bölgemde olmadıgı halde mitinglerine katıldıgım halkın dilinden anlayan halk dilinden konuşan adamdır.
ben çok seviyorum bu tip adamları. zira kürtçüler, islamcılar ve kürt-islamcılar açısından ışıklı bir gösterge kendisi. putlarına bakıp bir kavmi anlayıvermek gibi. önderin, akilin, ileri gelenin, fikir baban böyle tipler olunca önderi, fikir babası atatürk olan insanlar karşısında acziyetin, naçarlığın ve dahi tüm vaziyetin ortaya dökülüyor. öyle uzun uzun düşünmeye gerek yok. yan yana koyup izle yeter.

bir şeriatçı olarak en iyi ihtimalle çoklu hukuku, bir kürtçü olarak en iyi ihtimalle çift toplumlu yapıyı arzuladığı göz önüne alınırsa değiştirilebilir anayasa ile değiştirilemez kuruluş ilkeleri, kurumlar ve ülküler olmak üzere tüm cumhuriyet kurum ve esaslarının karşısındadır diyebiliriz. aynı zamanda bu kurumların bir milletvekilidir. fıtratta ironiklik olsa gerek.

ha ben karşı olma demiyorum sayın altan ta, sen yine hobi olarak karşı ol ama bir ülkenin tüm değerlerinin karşısındaysan "kusura bakma"* masabaşından sana toprak, hukuk, at koşturup bin yıl geride yaşayacağın alanı verecek değil kimse. bu zihniyetin müritleri dağa mı çıkar, kendini mi patlatır bilmiyorum ancak bir şeyi yıkmak istiyorlarsa inşa edenlerden ricacı olarak başarmayı beklemesinler.

hah unutmadan bir zamanlar başbakanımız da pek severdi kendisini, tesadüf işte, ayran içtiler ayrı düştüler sonra, yazık. oysa bak metiner'e.
kürt - islam koalisyonunun önemli bir figürü olmak isteyen kişi.
ulus devlete savaş açmışlar, kemalistliğin yıkılması, laikliğin olmadığı bir sistem olacakmış, olması lazımmış.
https://www.youtube.com/w...mbedded&v=5qyyVCocO2U#!
*
Altan Tan, Türklerin 'öncülüğünde' kurulacak bir çok uluslu Ortadoğu entegrasyonu hayaline inanıyor.

Bu hayale inanıyor diye, onu kınayacak mıyız? Ben, bunu hayal etmenin 'gerekliliğine' inananlardanım: http://www.ntvmsnbc.com/id/25437404
kürtçü, bölücü, gerici, yobaz ve antipatik bir herif. ülkeyle ne kadar sorunlu ideoloji varsa hepsini bünyesinde barındıyor. tez zamanda kendi yanındakilerini de alıp suudi arabistana ya da ırağın kuzeyine gitse de rahatlasak.
altan tan; sevimsiz insan tanımına cuk oturan içimizdeki irlandalıdır.