bugün

bisiklet muhabbetleriyle artık kusturan kişi. bıktık senin bisikletinden be adam. bir de karikatür çizmeye başlamış yine, boşa yer işgali yeminle.

bir de kamil seven adam diye bir şeyi var alpay erdemin. yıllardır aynı "espri". sağlam çevresi var galiba dergide. kendisine kişisel öneri " bisikletinle dünya turu yapsana la" şeklinde olabilir.
pembe tozluklarıyla bisiklet sürerken sıkça görülebilir koşuyolu semalarında.
Sokakta görsem tanımayacağım, ama bir o kadar da kendime yakın hissettiğim, yazar, karikatürist, komedyen kişisi.
sdü'de güzel bir gece yaşatan yazar, çizer.
"öğle vakti saat dört'le beş arasında içilen üçü bir arada kahve ölümüne cırcır yapıyor, söylemedi demeyin. hele ki şehirler arası otobüs yolculuklarında ikram üçü bir arada ise tam yandınız. allah gerçekten yardımcınız olsun. bomba gibi, patlama ihtimaliniz var artık. ama zaten bunun adından da belli. üçü bir arada. karışık yani. karışık bir şey içmek hiç doğru değil. söylemedi demeyin. yaşadım. çocuklarımız yaşamasın. hayır uyarıldım da. 'üçü bir arada, emin misin' denildi. 'eminim, bana bir şey olmaz' dedim. nasıl olmaz. zor attım kendimi terminale. nasıl olmaz. ertesi güne bile sarktı. nasıl olmuyormuş. dört'le beş arası sakın içmeyin. otobüsteyseniz hiç içmeyin. bunu kendinize yapmayın. sonra insan gerçekten çok ağlıyor. yapmayın. gerek yok."

alpay erdem
Stand up showlarında cem yılmazı yazılarında vedat özdemiroğlu'nu taklit eder ben böyle itici bir adam görmedim. En rezil showlara bile sonuna kadar tahammül edilebilmiş ben hayatımda ilk ve tek defa bu adamın gösterisinden çıktım o derece yani.
(bkz: 2 teker 1 yer)
bir zamanlar güzel tespitler yapan adam. artık eskisi gibi değil. yazısını okumaya başlıyorum, çok geçmeden sıkılıp bırakıyorum. bence daha fazla zorlamasının pek bir anlamı yok. fakat yine de güzel bir sözü vardır ki: hayal kurmayana sempatim yok.
yakında ntv'de bisiklet ve yolculuğuyla ilgili programı başlayacak adam.
o da bizden biri. çevrenin abesini çok başarılı denilebilecek kadar mizahi ve iğneleyici bir üslupla yansıtan yazar-çizer.
2 teker 1 yer isimli televizyon programı yapmaya başlamış güzel insan.
kendisini ve yaptığı programı izleyenleri 'metropol insanı' olarak nitelendirmiş ve ayrıcalık katmış bünye.

tişört almaya girmişmiş beğenmemiş o tarz tişörtleri evde yalnızken bile giymezmiş stand up gösterisi yapıyormuş falan filan.

oyunum var akşam demiş böyle tişört giymezmiş derken ganyan bayiinde çalışan kız durur mu yapıştırmış hemen cevabı..

' bilader oyunum var diyip duruyosun allasen söylesene ne oynuyon sen?'

sanırsın hamlet falan..

tişörtleri alıp bisiklet bezi yapmış..

böyle bir model işte..

kamil'i arama dost..bulman gereken mütevazilik..hani soyadı kanunu çıkınca dedelerinin aldığı..
bundan 3 sene evvel stand-up gösterisine bir hevesle gittiğim adamdır kendisi. Ancak gösterisinde pek umduğumu bulamamıştım. Açıkçası çoğu esprisine gülmemiştim de. Geceden bana kalan bir kaç fotoğraf oldu o kadar.
Insanlar haklı be adam, küçült o egoyu bakalım. Büyüyeceksin daha ama yavaş yavaş. Kolay değil bu işler.
bir zamanlar aşık olduğum adamdır,mizah anlayışı anlatım gücüyle aslında bir dev olmasına rağmen hala az ünlüdür. az ünlü olmasıyla bile mizah yapacak kadar olgun bir adamdır.
az ünlüden biraz daha ünlüdür. ben köşesi pek bir güzel.
sesi çokzel lan. ntv deki programının çok güzel olmasında en büyük pay o ses.
ayrıca üslubu da çok hoş. bütünüyle alpay erdem e iyi ki varsın desem hiç pişman olmam.

alpay abi ara sıra dur lan hakkımda ne yazılmış diye burayı okuyacak olursan sana şunu söylüyorum. ersin abi , cihan c ve sen o derginin en bomba adamlarısınız. bi de umut sarıkaya tabi *
hasta ruh ismail isimli tiplemesinin kanlıca'da yoğurt yediği karikatür efsanedir. yıllardır takip ederiz. candır kelimesini literatüre sokandır.
bu perşembe old city comedy club'ta tekrar ziyaretine gideceğim adam. geçen sezon finalinde beni kırmayıp hasta ruh ismail'i imzalamıştı. çok şeker birisidir.
uykusuzdaki köşesiyle bana, otobüste, minibüste elalemin içinde şen kahkahalar attırarak acayip acayip bakışlara maruz kalmama sebep olan uykusuz yazarıdır.
komedyen olması ve kişilik zaafları bir yana, uykusuzdaki yazılarıyla muhabbetini içime sindiren güzel insan. yazıları bir çok kahkahamın sebebidir. ayrıva egosunun da beraberinde bir samimiyet getirdiğini düşünüyorum.
eskiden daha çok sevilen adam. yine de hala kalitesiz değildir. tek kişilik gösterisine gidilesi.
(bkz: sahne beşiktaş)ta çıkmaya başlayacak yüksek ihtimalle.
şu yazısı ile hayranı olduğum yazar.

Yere düşen ekmeği yerden hızla alıp telaşla üç kere alınlarına koyan o çocuklar nereye kayboldular? Güzeldi o çocuklar. insan o çocuklardan hep olsun istiyor. Ekmek öpen çocuk olsun istiyor. Çünkü ekmek öpen çocuk hala bir şeylere inanmamızı sağlıyor. Bizim buna ihtiyacımız var. Geri dönsün o çocuklar. Bizim buna ihtiyacımız var.
Yarim saat içinde if performance da sahneye cikacak kisi. Gelin de dinleyin...
old city comedy club'ta izlediğim aslında izlerken yarıda kaçtığım adam. bu kadar itici olacağını düşünmemiştim.
4 kişiydik ve kızlı erkekli hadi biraz duralım bakalım dedik. kendini çok iyi stand up yapan biri sanıyor galiba, itici bir ses tonu ve boktan espriler.
güncel Önemli Başlıklar