bugün

dostça kendisine uzatılan kadehi iten şahsın mağrur açıklaması. sebepleri yerindelik açısından makul ise saygı duyulasıdır, ancak içelim güzelleşelim be abi denip ilk sarhoşluk hali izlenilesicedir.
evlenilecek kıza söylenen beyaz yalandır
(bkz: sigara kullanmıyorum)
sınırın çok üstünde alkollü çıkan bir sürücü söylediğince çok daha fazla anlam ifade eden cümledir.
polis : alkol var mı?
genc : alkol kullanmıyorum, çünkü araba kullanıyorum.
polis : bi siktir git
arpadan, tahıl tanelerinden maksimum verimi almayı reddeden sıkıcı kişi beyanıdır.
- yok, şu an alkol kullanmıyorum. bir büyükten sonra genellikle o beni kullanıyor. böyle bir işbölümü yaptık aramızda. hadi iyi geceler..
(bkz: kein alkohol)
- alkol ne abi, şimdi aniden çıkaramadım da.
- alkolll kullannmıyorum been..

- sen sarhoş musun ditty !?
yok abi şiir yazıyom ben, bozmasın bizi, şairimde afedersin...
-alkol kullanmıyorum ben.
- aman ne güzel...
- sadece sıvılastırılmış ekmek * üzüm suyu * , ve damıtılmış patates * içerim.
-ay ne güzel vejeteryansın yani.
- öyle de denebilir...
- bak uçuğun çıkmış biraz alkol bas oraya pamukla.
- alkol kullanmıyorum!!
- yok sen onu yanlış anlamışsın bak,..
- kullllanmıyorum dedim!!!
- tamam lan kes!. ben beni skim zaten.
kullanmak fiilinin içmek ötesine geçmediğini işaret eden toplum kaynaklı itiraf ve günah(!) dolu bireysel anlık ve sözdiszimsel ve kullanılagele melodikleşmiş damalı bayrakı. kullanmak kelimesi araba bazında sıfır promil gerektirirken alkolü kullanmak sosyal bir promil seviyesini işaret etmektedir.
kullanılan bi araç ise..alkol niye kullanılmaktadır ve ...alkollü olarak benlik direksiyonuna niye geçmektesiniz..
(bkz: alkol kullanmıyorum eksikliğini hissetmiyorum)
-alkol kullanmıyom
--neden
-kullanışlı değel.
--bir kere denesen
-denedim yamıldım.
--yani; denedin ve yanıldın?
-hayır. denedim ve yamuldum.
--az içsen olmaz mı?
-az içiyom zaten. bardakla değel, gapağıyla içiyom ama 70'lik bitince yamılıyom.
--bira içsen?
-bi ara içtim zaten. bi daha da içmem.
--şarap iç. kalbe iyi gelir.
-yo. ben içince lanet meret kalbe uğramadan direk mideye varıyo. ordan sıçrıyo teee beyne.
(bkz: çok sık içmem anca akşamdan akşama)
+alkol kullanmıyorum.

+ne güzel...

+ama alkol beni kullanıyo.

+kullandırtma kendini evladım.

+ocağına düştüm abi.kurtarın beni bu illetten.
ben alkol kullanmıyorum! kullansamda burcuvalar gibi lüks mekanlarda kullanmam! giderim bi inşaata orada içerim, en damarından girerim mevzuya. ben alkol kullanmıyorum! sarhoş olmak istersem, bakarım yarin buğulu bakışlarına, orada sarhoş olurum. en duygusalından girerim konuya! ben alkol kullanmıyorum! kastım varsa kendime, gider bi arabanın altına atarım kendimi, en temizinden getiririm sonumu, rezil rüsva olmadan! ben alkol kullanmıyorum.
hiç kullanılmamışsa, denenmeden karşı çıkılmışsa köktendinci birine ait sözdür. ayrıca alkole eroin muamelesi yapmaktır, kınanmalıdır.
içki içmeyen birinin söylediği söz.
insanın kendisine olan aşırı sevgisinden kaynaklanan durum.
keşke herkes söyleyebilsedir...
(bkz: alkolik değilim düzenli içiciyim).
(bkz: araba içmiyorum)
güncel Önemli Başlıklar