bugün

besin kaynağı kedi olan, tüylü dizi kahramanı yaratık.
fizik hocası ali fikret'e verilen isim (bkz: cmpal)
oyuncagını hala arayıp da bulamadıgım, dizisini izlemek için can attıgım uzaylı
(bkz: alien life form)
uzaylılar tarafından dünyadaki artan kedi popülasyonunu dengelemek için gönderilmiş satanist...
Türk Yapımı alf için (bkz: idaş şadi).
kadıköy'de bulunan bir eğlence * merkezi'nin ismi.

düzeltme: sanırım sadece ps'ye dönmüş.
küçükken ah keşke abim olsa dediğim uzaylı tv karakteri.

(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
küçüklüğümün süper kahramanıdır. boğumlu hortum'a benzeyen burnuyla gönüllere taht kurmuştur.
anne kate gece yarısı mutfaga gelip, alf'in masada yemek yediğini görünce:
- yine mi yemek yiyorsun alf ?
- hayır, hala!
türkiye ye gelmiş olsa hayvanat bahçesine atılması muhtemel uzaylı.
Müşfik Kenter gibi bir ustanın seslendirdiği (bir zamanlar), çocukluğumun unutulmaz dizisi.
burun deliklerine hamam böceği yapışmış gibi görünen ayrıca çok havalı bir saç modeline sahip olan, şahsen gökhan özenden daha yakışıklı bulduğum dizi karakteri.
şu anda tv de yayınlanan dizilerin çoğundan daha kaliteli olan dizinin başkahramanıdır. yıllarca mahalledeki çocuklar tarafından acaba alf karakterinin içinde insan var mı yok mu şeklinde tartışılmıştır.
bir zamanlar severek izlemis oldugum baska dünyadan gelen kahraman. espiri anlayısı mükemmel, kedi sever:)
(bkz: eski meşhur)
şerefsiz bu afedersin. bi akşam mangalda kedi yapıyoruz bu sigara almaya diye çıktı sona bi baktık. şovmen olmuş dünyada. alf diyorum, yap bi güzellik, al bizi de amerikaya, ayarla bi yeşil kart diyorum. şerefsiz tamam diyo ses seda yok. ha tamam bi kere çalıştığı evin kızını ayarladı bana ama, çok soğuktu be. boyuda bi uzun neyse etek giymişti manzaraya baktık beraber...
işte böyle biridir alf ayıptır sölemesi itin tekidir. satar arkadaşlarını. şimdi figüran kayfesinde anılarını anlatıyor.
bir sahnesi hala aklımda olan müthiş dizi karakteri:
Alf büyük bir iştahla buzdolabına gider. Orda bir biftek vardır, üştünde de bir not:"Alf bunu YEME!"
Alf:
-Neden o notu yiyeyim ki?
der bifteği ve daha bir çok şeyi midesine götürür.
eğer bütün malmekliler böyle ise benim de bahçeme bir tane düşsün dediğim uzaylı.
80'li yıllarda büyük beğeniyle izlenmiş dizi. şimdilerde digiturk-retromax'de hafta içi yayınlanmaktadır.müşfik kenter'in sesinden izlemek daha zevkliydi tabi.
(bkz: taze sıkılmış kedi suyu)
80li yıllarda çocuk olanların pazar sabahlarının vazgeçilmezi. şu sıralar ise iyi ki digiturküm var dedirten olay. *
eski bölümleri http://www.diziarsivi.com sitesinden indirilebilen dizi.
alf'teki annenin sesi de eskiden alev oraloğlu'na aitti. müşfik kenter'in yanında onu dahi arıyor insan. ama yine de güzel.
7 midesi olan uzaylı dizi starı.**
trt' nin unutulmaz dizilerinden birisi, melmac gezegininden gelen sevimli, komik, killi, uzayli kahraman. çocukken pazar gününü iple çekme sebebim.
ayrica idas reklamlarinin sadi adli karakterinin esinlendigi kahraman