bugün

geniz akintisi öksüruk farenjit.
butun gece genzinizi zimparalamislar.
Bu kadar lanet bir hastalık görmedim hayatımda şimdiye kadar. Ne ilaç işe yarıyor ne diğer çözüm önerileri… aptal öksürük 3 haftadır boğazıma yerleşti gitmiyor. Ne biçim iş anlamadım.
Şu dönemde covid ile karıştırmamak için çok dikkatli olmak lazım.
tam gidecek, hafifledi derken daha ciddi bir öksürükle geri gelmiş aptal lanet şey. ne ilaçlar fayda oldu ne şarap ne kış çayı. tam da tatile çıkacakken olaya bak ! çok sinirliyim ya !
Kendisi şarap içilen bir geceye yenilmiştir. ilginç… ama sakın şarap/ alkol içerken antibiyotik almayın.
ayakta da öksürük nöbeti başladı, hayırlı olsun. anlaşılan çekeceğimiz var. saçmasapan bir hastalık.
Yazın sıcağında burun tıkanır, gözler yaşarır, sürekli uyku ve yorgunluk hali. Alerjik nezle ile hayatta kalmaya çalışmak bir felaket.
Cilt kaşıntısı ve kabarması gibi sinir bozan bir alerjik etki verebilir.
nasıl bir belaysa artık... yattığın zaman geniz akıntısı ve öksürükten uyuyamazsın. o kadar ilaç kullanırsın, yine de geçmez. Allah düşmanımın başına vermesin.
geldi bahar ayları,
gevşer burun yayları yine...
Bu hastalık öyle şeref yoksunu bir hastalıktır ki sosyal yaşamınızı mahveder cebinizde tuvalet kağıdı rulosuyla dolaşırsınız gözleriniz morarır kafanız patlayacak gibi basınç yapar. Genelde de hayatınızın önemli anlarında nükseder. Küfür edilecek hastalıkların başında gelir. Tedavisi var mı bilmem ama kafama mike tyson vursun istiyorum.
Genelde beni her sene ağustos ayında vuran hastalık. Rupafin isimli minik bir ilaç var kaşıntıyı hapşırmayı kesiyor tavsiye edilir.
ne olursunuz tedavi edin beni.
bilaxten adlı ilacı tavsiye edeceğim hastalıktır. *
(bkz: rhinolight)
öncelikle geçmiş olsun. Soğuk sıkım çörek otu yağını denemenizi tavsiye derim.

burun tıkanıklığı, burun akıntısı, kaşıntı ve hapşırmayı azalttığı söylenmekte.
yıllardır uğraşıyorum bununla, üst üste hapşırmalarım meşhur.
bu dönem daha zor oldu, hasbelkader dışarıda denk gelen hapşırma krizlerinde,
etrafın bakışları çok fena, sanki vebalı gibi bakıyorlar, birinin çıkıp süpürge ile kovalamasından korkuyorum.
Hayattan bezdiren hastalık! Dün ilacınımı almayı unuttum günüm berbat başladı ve muhtemel geceye kadar da böyle sürecek. ilacı alsan hep bir uyku hali, insanı deli ediyor.
Hele şu pandemi zamanı sürekli hapşırarak dolaşıp insanların size ‘koronalı’ mısın diye bakması da promosyon.
Neyse, bu lanet hastalıktan kurtulabilen var mı?
Aşı diyemiyoruz zira alerjenlerim tespit edilemedi maalesef.
şu feci sıcak ve nemli hava zamanlarında başımdaki tehdit. Feci başağrısı is loading.
Mart ve Mayıs aylarında cehennemi tatmama neden olan alerji tipi. Bu yıl korona virüs nedeniyle dışarı çıkamadığımdan mayıs dönemi Haziran’a sarktı. Tanrı 3 gündür yukarıdan selam çakıyor bana.
Bugün üst komşum bir hapşırdı bina yıkılacak sandık.
Sebebi bu mi ki acep ?
Bütün o hapşırık krizlerini, yaşaran gözleri, akan burnu geçiyorum ama en zoru kaşınan burun. Öyle bi kaşıntı ki, Uyutmuyor bu saate kadar.
Üstüne de alerjik astım eklenince En ufak bir koku bile burnu koparıp atmak isteyecek kadar dehşet kaşıntılara sebep oluyor.
bu aralar soğuklar gelip gittikçe yine ağrı ve bitkinlik durumlarına garkolmama yol açan rahatsızlık.
öldürmeyip süründüren hastalıktır. zannımca beni de suriyeden gelen toz bulutu etkilemiş olacak ki bir buçuk aydır sinüzitim. bir aydır da burnum tıkalı. bu gittiğim üçüncü doktor umarım bu sefer iyileşirim.
hapla, spreyle tedavisi olmaz. sadece bastırırsınız, alık rahatlama yaşarsınız.

tedavi olun. aşı tedavisi.
güncel Önemli Başlıklar