bugün

tapan dinlenme tesisi personelleri çok yavaş bir tostu 10 dk da zor hazırladılar.
halkı nasıl bilmem.
halen konya'nın etkileri görülen şehir.

konya-aksaray mı diye de sorarlar...
görmeden ölmeniz gereken şehirlerin başında gelir.
Atatürkçü insanlarız az olduğu orta Anadolu kenti.
ya anasını siktiğimin şehri sevgilimle ilk kez buluşmak zorunda olduğum şehir. onu bunu siktiret milletin aşk şehri paris olur bizimki aksaray, bizimkiyle gittik mekan falan yok sinema varmış bulamadık falan sosyal aktivite olarak meydandaki parkta allahtan 30 ağustos kutlaması falan varmış da ona girdik vakit geçti, neyse gezdik dolaştık biz gittik bi parka en yakında a 101 vardı bilen bilir içecek falan aldım oturduk parka ulan insanın sevgilisiyle oturduğu ilk parkın adı kazıklı park olur mu? çekin atamadım lan utancımdan kız diyo hadi aşkım çekin atalım kıza da söyleyemiyorum bi insan neden kocaman bir parkın adını kazıklı park koyar. bokum gibi şehir aynı gitmeyin.
istanbul'da arap istilasına uğramış bir semt.
Liseyi okuduğum güzelim şehir. insanlara aksaray deyince istanbul aksaray mı ya da niğde aksaray mı diyorlar.. Pek bilinmiyor ama çok güzel ve gezilesi bir şehirdir..
Atatürk ÇÜ insan bulmanın samanlık ta iğne bulmak gibi olduğuna inandığım yer.
oldukça ufak bir şehir.

şehrin yarısı 2. kılıçarslan'ın ismini almış yapılarla dolu.

şehrin girişinde(konya yönünden) önce aksaray malaklısı, sonra da 2. kılıçarslan heykeli var.

ufak bir şehir. 2 caddesi var çarşı gibi.

ıhlara vadisi'ni görmek için gidilir.
en güzel ilyas salman - şener şen kapışmasının başrolüdür.
(bkz: Mordor) halt yemiş buranın yanında. istanbul'un esenler otogarı ile beraber en kötü yerlerinden biri.

Öyle hayali yapımlara falan bakmanıza gerek yok.

Gidin biraz dolaşın. Yeminle ruhunuz daralır. Ne zaman işim düşse içim daralıyor amk.
Gerçekten leş gibi bir istanbul semti. Metrodan yusufpaşa tramvaya aktarma yaparken bile çekilmiyor.
Daha çok arap semti haline geldi, yazık.
Türk aramanın samanlıkta iğne aramak gibi olduğu istanbul ilçesi.

Ülkeden, istanbul'dan soğuma sebebi.
eskiden niğde'ye bağlı bir ilçeydi şimdiyse niğde'den daha büyük bir ildir. klasik orta anadolu şehridir.
yaşadığım dönemde nüfusu 100000'di.. şimdilerde bunun birkaç kat arttığını düşünüyorum. artık nasıl bir göç alıp, içine nasıl edildiyse..

halkı iyidir, siz bakmayın.. benim yaşadığım dönemde, ulu camii gibi muhteşem selçuklu eserleri, ervah mezarlığı, somuncu baba türbesi; yerleşim içerisinde seçilebilir durumdaydı.. şimdiyi bilemem..

yuva köyü komple ingiltere'dedir.. hatta bunu başarabilmek için, insanlar boşanıp farklı akraba/eş-dostlarıyla evlenmişler.. bildiğim, köyde herkes 2-3 kişiyle evlenmişti.. kendi kendileriyle dalga geçen bir iki yuva köylü tanımıştım.. iyi insanlardı..

hasan dağı vardır.. şehre göre arkada kalan taraflarında göl vs bulunurdu.. cidden cennet gibiydi..
Hadi Aksaray Aksaray Aksaray bir ki bir ki diye kulağa hoş gelen meşhur Aksaray.
annem taraf ili.

insanların bakışları, huyları,sesleri tuhaf. varlığı tuhaf. çocukluğum çoğunlukla eğlenceli geçti orada ama ilk sarkıntılık deneyimimi de orada yaşadım.

gelişemeyen bir ildir. yozdur.
isminin kökeni türkçe olan illerimizdendir.
il olanının şehir merkezi bizim köyün az gelişmişi.
Nevsehir ayrımından once kavşakta has diner var döneri guzel.
Doğalgaz tesisinde çalışan Çin uyruklu 9 kişi coronavirus şüphesiyle Aksaray eğitim ve araştırma hastanesine kaldırılmış. 5 gün önce de çin'den Türkiye'de gelmişler.

Kaynak: mynet