bugün

Siktir lan deli.
Akp'nin ülkesi diye bir yer yok.

Türkiye cumhuriyeti var. Kimi kimin ülkesinden kovuyorsunuz? Dedirtmiştir.
nereye siktiriyoruz? gümrük kapısında oluyor mu o iş?
Çomaaar geh geh geh. Muç muç muç.
Yüzde 30 yüzde 70 i mı kovuyor?
yallah arabistan a bedevi faresi.
Mal beyanı.
Vergi mukellefinde yüzde 50lik bir düşüş olur Bi daha düşün.
Kaldıramazsın.
Kuşu.
(#45973230).
S*k*k ben o doğalgaza aylık dört haneli rakamlarla fatura ödüyorum...
evet beğenmiyorum, ülkemden gitmesi gerekenleri yollamadan tatile bile gitmiyorum.
demokrasi "beğenmiyorsanız siktirin gidin"den ziyade bir "beğenmiyorsanız siktir edin" rejimidir. bu bir özdeyiş. şu an ben uydurdum.
akp gelmeden önce niye onca yıl siz siktirip gitmediniz diye sorulabilir.
arkadaşlar şu fikir nasıl! akp'yi beğenmeyenleri ülkeden göndereceğimize, ülkeyi akp'yi beğenecek zekadakilerle doldurabiliriz! şeytanın aklına gelmez, yazın bir köşeye.
görsel
Atatürk'ün kurduğu ülkede böyle boş konuşan insan olması trajikomik geliyor bana.
chp'yi beğenmeyen de ülkeden "gidebilir" o zaman. siktirip değil ama normal bir şekilde gidebilir yani. gitmeye de bilir diye cevaplanabilecek bir söz.
Beğenmeyenin siktir olup gitmesi prensibine sonuna kadar varım. Madem dünya büyük olma, dolayısı ile seçenek bolluğu iddiasında, herkesin istediği gibi yaşama şansı da olmalı.
birkac ay sonra gotune tekmeyi yiyip siktir olup gonderilecek sakirtin son sozleri.
25 yıl önce kanlı mı gelecekler kansız mı onu konuşuyorduk. şimdi kanlı mı gidecekler kansız mı artık onu konuşuyoruz.
"ileri demokrasilerin" geregidir(!). Cahiller bilmez tabii.
kime şaaaptıracağımızı söyleyin de boş yere aramakla vakit kaybetmeyelim. randevu alınabiliyorsa tercih nedenidir, kuyruklarda perişan olmayız.
ooo önce siz buyrun... siktir edebilirseniz giderim.
herkes aynı nüfus cüzdanını taşıyıp bu cumhuriyetin eşit bir vatandaşı olduğu sürece... kimse kimseyi siktir edemez sayın aq.

adam siktir etmeyi bırakın memleketi göçmen doldurdunuz!
hadi seni kimse siklemez de şu lafı diyebilen bir milletvekili veya büyük adam gördün mü?
suçtur aq! aklınızda olsun. ayrım gayrım yapma nifak ifadesidir. bir düşün bakayım niye o sözde büyüklerden bunu duymuyorsun...

ya da 100 taneniz toplanıp bu sloganı atıp, elinizde bunu yazan pankartla eylem yapın bakayım ne oluyor?!

halep de arşın da orda.
(bkz: sahi bir demokrasi vardı ne oldu ona)
bir an için bu sözü ciddiye alırsak;

vaktiyle taze cumhuriyetin ilk yıllarında devrimciler halkın bir kesimine karşı "chp'yi beğenmeyen arkadaşların anasının .mına kadar yolu var" demiş olsa, kurulamayacak bir cümle idi bu. şaka yapıyorum canım, beyin fırtınası yapıyoruz şurda.

hadi akp'yi beğenmeyenlerin hepsi bavulu topladı gitti diyelim. otomatikman bir başka siyasi ayrılığın yada herhangi bir formda bir başka korkunun bu boşluğu doldurması gerektiğini bilmiyor musunuz ? yoksa nasıl yönetecekler sizi oğlum ?

onu da geçtim, gelecek 20 yılda konjonktür değişip de türkiye dümeni farklı bir yöne çevirirse, memnun olmadığın noktada konuşursam siktiri yerim korkusuyla hiç eleştirmeyecek misin ? hedefe koyduğun insanlardan aynı yavşaklığı mı bekliyorsun veya ?

şahsen benim ülkeden gitmesini isteyeceğim tek kafa, yavşak kafasıdır, geri kalanı kendi aralarında bi şekilde anlaşır. şu sınırlar içerisinde aynı ekmeği bölüp yiyoruz neticede.
Benim vatanım benim toprağım sanane yarragim diye cevap verilesi yazar sanki tek partili dönem padişahlık aq begenmiyorsam baskasina oy veririm yani bundan sanane aq.
Hiç kimsenin, hiç kimseyi vatandaşlık haklarına sahip olduğu ülkeden kovmaya, kovmaya teşebbüs etmeye hakkı yoktur. Haydi diyelim ki bir cesaret bu lafı ettin, zaten ülkenin gidişatını beğenmeyen, bu ülkede yine kendi isteğiyle yaşamıyordur, bağlayan bir şeyler vardır, gitmesinin zamanı vardır. Sen ki ancak böyle beğenmiyorlarsa gitsinler gardaş o zaman diyen kıraathane muhabbetlerine ulaşabiliyorken, onun ince hesapları vardır. Ama tabi ki çomar akp seçmeni özgürlük ve fikirlere saygı gibi kavramlardan bir haber olduğu için bu kahvehane ağzıyla ikide bir ezberlediği bu cümleyle sözde başkanını savunur. Puşt ta sensin, muhalefet te sana girsin.