1. 282.
  (bkz: familya)

  la famila es todo.
  ... alpertunna
 2. 281.
  ideal olan anne baba ve en çok iki çocuktur.
  ... selia
 3. 280.
  Familia.

  La familia es todo.
  ... alpertunna
 4. 279.
  Eskiden anne, baba, çocuğun olduğu yapı, aile olarak adlandırılırdı. Fakat şimdi anne-çocuk, baba-çocuk, kadın-adam, adam-adam, kadın-kadın, kadın/adam-kedi/köpek, nine/dede-çocuk ikilileri de aile diye adlandırılır. Aile olmak için evli olmak, genetik yapıdan benzer olmak, aynı soydan gelmek gerekmez. Güven, sevgi, saygı vb. karşılıklı olduğu sürece ve duygusal "bağ" olduğu sürece aile olarak tanımlanır.
  Ayrıca toplumun en küçük yapı birimidir diye tanımı küçültemeyiz. Toplum, aile ve bireylerden oluşur. Böylesine büyük bir toplumu oluşturan yapıya en küçük birim diyemezsiniz.
  En önemli etken bağdır. Bağ olduğu sürece arkadaş-arkadaş da bir ailedir.
  ... nehirde dans
 5. 278.
  Hakkında ne zaman fikirlerimin kesinleştiğini düşünsem, o fikirleri kelimelere dökeceğim zaman girdaplanıp beni de içinde boğan bir yapı.
  Aile birbirine koşulsuz destek olan insanların oluşturduğu, toplumun en küçük kurumudur.
  Fakat destek olmak kavramının yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Kişi zor ve zaman gerektiren bir sürecin sonundaki başarıyı arzu ettiğinde ona; "bu kadar kendini üzdüğüne değmez" demek destek olmak değildir, yükünü biraz olsun omuzlarından almak, belki de o yolda kendisiyle bir adım atmak, taşıdığı taşı bir parça daha o hedefe yaklaştırmaktır.
  Maraton koşmak isteyen insanı dinlenmeye teşvik etmek yerine sabah erken kaldırıp idmana göndermektir destek olmak!
  Hayatlarımızın müstakil olduğunu kabullenip tecrübe edilmesi gereken konularda karışmamaktır, öğrenmesinin önüne geçmemektir.
  Bir aile ferdimizin rahatını düşündüğümüzde onu rahat ettirecek değil; zorlukları aşmayı öğretecek bir tutum ile yanında olmalıyız ki bir dahaki sefer o zorlukları kendisi aşabilsin ve bunu yapabildiği için mutlu olabilsin. En sevdiğimizi iddia ettiğimiz insanlardan bunu çalmamalıyız.
  Velhasıl kelam; günümüz hazırcılığı ve kabalığı ile bir arada tutulması çok zor olan kıymetli bir kurumdur.
  ... mechatro
 6. 277.
  (bkz: #40197255) şu entryme ek olarak aile başlığına devam.

  -anne yarın ben erkenden çıkacağım haberin olsun?
  -hayırdır nereye?
  -ales sınavı var.
  -ne ile ilgili bu sınav? amaaan neyse boşver. kazanamayacaksın zaten?

  gel de bu moralle sınava gir.
  ... black again black
 7. 275.
  (bkz: familya)
  ... alpertunna
 8. 275.
  maalesef benimki pek diğer aileler gibi değil.
  28 yaşımdayım mimarım. işsizim güçsüzüm. aileme destek olmak için mezuniyetten sonra anadolunun boktan bir ilinde kalıyorum. 1 yıldır kariyer.net'te mimarlık alanında iş ilanı verilmeyecek kadar boktan bir yer. ek olarak işsizliğim yüzünden ailem hep yüzüme laf tokatı yapıştırırlar. lise mezunu kız kardeşim bir giyim mağazasında 2.000 tl maaşlı bir işte. o bile benle alay ediyor. "o kadar okudun boşuna, senden fazla kazanıyorum" diyor.

  yeter artık. yarın gidip askerlik için kredi çekeceğim, sonra 21 günlük askerlik için bekleyeceğim. ondan sonra bu adam gitti gider. bir daha bu boktan şehre dönmemek üzere elvada edeceğim.
  https://www.youtube.com/watch?v=HgczkwlDQ7s+
  1 ... black again black
 9. 274.
  Hayatımız boyunca edindiğimiz tüm davranış biçimlerinin yaklaşık % 70'ini 0-6 yaş dönemde kazanırız. Bilinçli aile çok önemli.
  ... entente cordiale
 10. 273.
  kişinin ailesini seçememesi kadar kötü bir şey yoktur.
  2 ... mana potu