bugün

entry'ler (135)

bugün

Yoruldum çok çok çok çok çok.

yazarların yapmayı sevdiği en saçma şeyler

Geceleri uyuyamadığımda aptalca şeyleri araştırmaya başlıyorum. Mesela tr eurovision tarihindeki tüm şarkıları dinleyip kafamda sıralıyorum. Oturduğum bölgedeki mekanların google yorumlarını okuyorum. Üniversitedeki hocaların özgeçmişlerini araştırıyorum. Az önce bursa’daki aşçı maaşlarını ve ev kiralarını merak edip baktım. Hahshsha saçma şeyler düşünüp gülüyorum kendime. Mesela şöyle şeyler müslüm gürses nereli, canan karatay gençken nasıl görünüyordu, evde gnocchi yapsam bir kiloya ne kadar un gider, cinli tiramisu güzel olur mu, bir kaşık kaç gram gibi gibi.

gece uykunun kaçması

Yapılan salaklıkları düşünüp kendini düşürmek için mükemmel zamanlama.

gece uykunun kaçması

Akşam 9’da kahve içtiğimi için uyuyamıyorum. 1 saat içinde uyuyamazsam duşa girip bir espresso içip işe geçeceğim. işten önce kahvaltı ve bi kahve daha içerim belki.

normalleştirilmeye çalışılan şeyler

Hayal kırıklığına uğramak. Artık zirvedeyim normalim oldu. Teşekkürler.

nefret ettiğiniz özelliğiniz

Bir şey hemen olsun isterim. Asla bekleyemem.

sözlük yazarları şu an nasıl hissediyor

Bombok.

anın görüntüsü

görsel
5 gün izinliyim. Millet izmir’e gitti kedilere bakıp votka içmeye geldim.

nasıl gidiyor hayat

Çok güzel. Uzun zaman sonra. Yeni bir italyan mutfağına başladım. Müdüründen garsonuna Herkes 24-26 yaşında. Herkes kendi aleminde ve olgun insanlar. Yaşıtlarımla ve kafa yapıma uygun insanlarla kaliteli bir iş çıkarmak çok mutlu hissettiriyor. Çok şey öğreniyorum kendimi geliştiriyorum. Bir hafta oldu ama çok hızlı benimsendim ve ayak uydurdum. Kendimi hiç bu kadar ait hissetmemiştim. Kimse kimseyi suistimal etmiyor, pasifize etmeye veya yüksek-alçak bakmıyor. Herkes arkadaş. Makarna açarken dans ediyoruz. Saçmalamaktan kaçınan biriyim ama saçmalamayı seviyorum bazen. Maaşım da fena değil. işe değil de arkadaşlarımla vakit geçirmeye gidiyor gibiyim. Çok ütopik geliyor. Zaman hızlı geçiyor. Çok iyi hissediyorum.

müslümanlarda ahlak var midir

(bkz: köle ahlakı)

yalnızlıkla baş etme yolları

14-23 çalışmak.

anın görüntüsü

görsel

zor günlerden geçenlerin bildiği en iyi şey

Eski zor günler nasıl geçtiyse bu da geçer. Eski problemleri düşün şimdi problem değil. Hatta komik durumlar. Bugünün problemleri de öyle. Ne olucak yani zaten yarına çok anlam bulduğum ve keyif aldığım için uyanmıyorum. Bağlı olmadığım, etki alanım dışında hiçbir şeyi kontrol edemem. Kontrol edemediğim şeylere karşı beklenti oluşturmam. iş, aile, arkadaşlar… hiçbirine beklenti oluşturmam ve üzülmem. Değer verdiğim pek bir şey yok üzüntü duyacağım şeyler de yok. Probleme bak, çözebiliyorsan çöz. Çözemiyorsan kabullen ve devam et. Herkes herkessiz ve her şeysiz yapabilir. insan her şeyi atlatabilir ve alışabilir.

hayatınıza tekrar giren eski sevgili

15 yaşında değilseniz yapmamanız gerektiğini bilmek güç değil.

zor zamanında yalnız kalmış insan

2 aydan fazladır maddi problemler yaşıyorum. Bir işe girdim çıktım. Mutfak çok pisti, öğrenebileceğim bir şey yoktu, ekip 18-19 yaşında laçka çocuklardan oluşuyordu. iş disiplini kaybedeceğimi hissettim. Oraya ait hissetmediğim ve kalitesiz bir işin parçası olmak istemediğimden kısa sürede içinde çıktım. Annem, babam, ablam. Çevrem 2-3 insandan ibaret hayatım. Herkes borcun varken neden çıktın, sigortasız kalıyorsun, mantıklı iş yapmıyorsun vs vs. Kimse mi empati kurmaz, beni anlamaz. Biri de olsun kendini geliştirmeyeceğini düşünmüyorsan, suistimal edileceğini hissediyorsan, ait hissetmiyorsan doğru karar vermişsin, vakit kaybetme desin. Yok. Varsa yoksa akıl vermek. Anlamsız ve çekilmez bulduğum hayattın üstüne kalitesiz, beni geliştirmeyecek bir işe mecbur kalmayı reddetmeyi anlamıyor mu bu insanlar. Kendimi çok yalnız ve güçsüz hissediyorum.

yapılmadığı için gurur duyulan şeyler

Hiçkimseye eyvallah demedim. Kendimi ezdirmedim, suistimal ettirmedim. Annemin babamın bile parasını yemedim. Kendim çalıştım, kendim kazandım ve yedim. Kimseye söz sahibi olma hakkı vermedim. Çizgimi hep belli ettim.

bir erkeğin bağımlılık yapabilecek özellikleri

Kaliteli mizah anlayışı ve kendine ait hissettirmesi.

anın görüntüsü

görsel

:/

mesafeli bir insan olmak

Her konuda; iş, aile, arkadaşlar, sosyal ilişkiler hayal kırıklığına uğradığı için insanlara karşı tahammülü kalmadığından içli dışlı olmayı istemez çünkü bilir ki her şeyin sonu aynı bok.

problemleri küçültmek

Bilmiyorum. Bu aralar hiçbir şey iyi gitmiyor. Hayal kırıklığına uğrayıp duruyorum. Çok kafa yormayacağım. Her şey akıp gidiyor, çözülüyor veya unutuluyor. Ne yapabilirim ki.