1. 1.
  üniversitenin ilk günü kapsamında sınıfa gelerek bir takım tanıtımlarda bulunan, zaman içerisinde bazı arkadaşların katıldığı fakat ne olduğunu tam açıklamayıp bir yapınma içerisinde bulundukları oluşum. zannımca masonik faaliyetler içerisindeler.*
  8 -3 ... veritaserum
 2. 2.
  the international platform for young people to discover and develop their potential
  ... trinfr
 3. 3.
  Asla yanına yaklaşılmayacak kurumdur.Aisec üyeleri parasız işçiler olarak kullanılırlar.Her sene yaptıkları sınavlarda toplanan paralarla alem yaparlar.
  Yüzlerce kişiye "sizi staja yollayacağız" bahanesiyle kandırırlar ve sadece kendi elemanlarını gönderirler.
  Ben şahsen girdiğim sınavlarda başarılı olmama rağmen vaadedilen iki sertifikayı alamadım ve staja da gidemedim.
  9 -4 ... italiano
 4. 4.
  (bkz: bi erasmus vardı ne oldu ona)
  -1 ... jokerr
 5. 5.
  takdir edilesi faaliyetlerde bulunan yurtdışında türk öğrencilere staj imkanı sağlayan.Aynı zamanda da yurtdışından gelenlere türkiyede staj imkanı sağlayan sivil toplum örgütlenmesi.
  (bkz: Aiesec türkiye nin saçma icatları)
  2 -2 ... narsil
 6. 6.
  Lise,üniversite yıılarımda yurtdışında staj hayalimi sürdürebilmemi sağlamış, yararlı bir sivil örgüt.

  Taa ki,gün itibariyle beni abimden ayırarak, gözümden düşmüştür.
  4 ... maksat muhabbet
 7. 7.
  Kişilerin kendi potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri, an itibariyle dünyanın 95 ülkesinde 900 e yakın şubede faaliyet gösteren, uluslararası öğrenci organizasyonu. Dedikoduların aksine masonlukla uzaktan yakından alakası olmayan (masonluk tamamen gizlilik, kapalılık üzerine kuruludur), isteyen herkesin ofislerine gidip ne olup ne bittiğini görebileceği, yine sanılanın aksine üyelerine parasız işçilik değil binlerce kişisel gelişim fırsatı sağlayan, kâr amacı gütmeyen, bugune kadar Kofi Annan, Bill Clinton gibi sayısız liderler yetiştirmiş, bana Ukrayna'da hayatım en güzel, en eğlenceli 2 ayını yaşamamı sağlayan stajı bulan ve son bir yılda yaptığım firma görüşmeleri ile(Coşkunöz Holding, Yeşim Tekstil vs.) organizasyonunda faaliyet göstgerdiğim projeleriyle (Meet My Friend, Chinese Opportunity) kendimi geliştirmeme, sebep olan kuruluş. Türkiye'de 11 şubede faaliyet göstermektedir (Bursa, istanbul, Ankara, izmir, Eskişehir, Denizli, Kocaeli, Gaziantep, Adana, Antalya ve Doğu Akdeniz). http://www.aiesec.org.tr
  3 -3 ... zubizarett
 8. 8.
  Çok iyi hatunların olup, hatun tanıma ve geliiimine inanılmaz katkıda bulunan, güya öğrenci birliğidir.
  2 -4 ... gasil
 9. 9.
  (bkz: aiesec bursa)
  1 ... artam
 10. 10.
  kendisini dısarı tanıtmada eksikleri olan ancak içine girince işin aslını anladığınız dunyanın 100 ulkesinde faliyet gosteren turkiyenin de bu ulkeler içinde en iyi 4.ulke oldugu fırsatların asla tukenmediği ve katılıp aktif gorev alanların kendilerine gercekten de cok sey katabildiği tamamen ogrenciler tarafından yurutulen turkce aclımı Türkiye iktisadi ve Ticari ilimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği olan Kurum. (T.i.T.i.T.S.K.)
  2 ... batiray