bugün

entry'ler (6)

aiesec

Arkadaşlar çok afedersiniz ama bu sözlüklerin bokunu çıkarıyorsunuz! Aiesec "Fırsat" diyor siz zırvalıyor diyorsunuz. Kaçınız üniversite okurken insan topluluğunun karşısına çıkıp konuşmalar yapıyorsunuz? Kaçınız en az 1 insan dahi yönetiyorsunuz? Bunlar mezun olduktan sonra size tanınmayacak imkanlar iyi bilin!
Mezun olduktan sonra her sabah erkenden kalkıp kariyer.net üzerinden başvurularınıza cevap gelmiş mi diye bekleyeceksiniz emin olabilirsiniz. Adamlar size ne yaptınız dediğinde iş başvurusu diye zırvalamaktansa sosyal projelerde gönüllü olarak görev aldım demeyi yeğlerim.
Aiesec'in beni kullanması da hiç gücüme gitmez. Çünkü Aiesec'i kullanmak kendimi gösterip elime geçen fırsatları değerlendirmek de benim elimde. Bu uğurda kullanılmak bence hiç gurur zedeleyici bir şey değil.
Sadece üzülüyorum... Böyle bir organizasyona bok atabilecek derecede kalitesiz insanlara sahip olduğumuz için ve de o insanlar da toplumun bir parçası, onlar için de uğraşıyor olmak gerçekten beni üzüyor!

zeyyat sabuncuoğlu

şuan 60 küsürlü yaşlarda olmasına rağmen sesinin hala karizmatik olduğu bir hocadır. Dersleri güzel anlatır fakat sınavları tuhaftır, zor da diyebiliriz. Geçen sene işletme dersi final sınavında son konular ağırlıklı sorular soracağını söyleyip, son konulara ağırlıklı olarak çalışmamı sağlayıp, sınavda da sınavın yarısından çoğunu vize konularından sormuş hocadır.

bilçin tak

benim de arka sıralarda sesini duyamadığım bir hocadır. çok şık ve güzeldir, havalıdır da. Kızların çoğu onu sevmez. Kokoşluktan camdaki yansımasına baktığını iddia eden kızlar vardır.

şükrü dokur

Uludağ Üniversitesine yatay geçiş yapmadan önceki Balıkesir Üniversitesindeki muhasebe hocamın aslında hoca olmayıp, mali müşavir olduğunu ve dersinden şimdiye kadar hiç bir şey anlamayıp notlara çalışıpta geçtiğimi söyledim şükrü hocaya. Onun bana söylediği söz gerçekten çok doğru bir söz: "Herkes muhasebeci olabilir ama herkes hoca olamaz".

Çok iyi niyetli, hümanist, işini seven, maaşını son kuruşuna kadar hak eden nadir hocalarımızdandır.

ömer akat

Üretim yönetimi ve pazarlama anabilim dalında sonunda başkan olabilmiş, sıradan olmayan, hayata hep eleştirel yönde bakan, kimilerine göre gıcık ama bana göre çokta sevimli ve öğrenciye yakın olan bir hoca. Arkadaşlarımız genelde hocaları dersten geçirip geçirmediklerine göre iyi - kötü kategorisine koyuyor fakat bu hocanın dersinden geçemesem bile bendeki yeri iyidir. Çünkü okulda onun kadar düşünen, kafayı çalıştıran, öğrenciye hayat dersi veren, öğrenci sorunlarını duyurmaya çalışan bir hoca daha yok benim bildiğim. Üstelik bu sene herkesi dersten geçirmeyi düşünüyorum dedi (parantez açıp çalışmayanlar hariç tabi demeyi de unutmadı). Herkesi geçirmeyi düşündüğünü kime söylediysem inanma dediler geçirmez o dediler ama etrafı o kadar eleştiren bir adamın kendi sözünü yutacağını sanmıyorum.

ixir

adı: ixir
kategori: müzik - rock
açıklama: vokal - akustik gitar : cihan akan,
bas gitar : erdinç ayar,
davul : yavuz sözkan,
klavye : arda özüpek

ixir yenileyici ve huzur verici olduğu inanılan müzik grubudur. bu terim ilk önceden simyagerler tarafından (aynı zamanda felsefe taşı olarak bilinen) basit metalleri altına dönüştüren, hastalıkları tedavi eden ve yaşamı uzatan maddeyi tanımlamak için kullanılırdı. simyagerler her ne kadar bu kelimeyi türetmişlerse de, böyle bir madde konusundaki inanç simyadan önce de vardı ve sürekli olarak mitoloji ve müzik tarihinde rastlanır.

ixir,kulaktan kulağa dolaşıp,en ücra duygularınıza kadar ulaşabilir ruh halinizi değiştirebilir.altı kişiden oluşan bu topluluk tamamen gerçek şarkılar üretmekte inanmadıkları,hissetmedikleri hiç bir notaya dokunmayıp paylaşmamaktadırlar ve dinlenilip hissedildikçe alışkanlık, bağımlılık gibi yan etkilere sahip bir takım sonuçlar yaratabilirler
.

Diye tanımlıyorlar kendilerini. Bir zamanlar (Geçen seneye kadar) Uludağ üniversitesinde okuyan Yavuz ve arkadaşlarının oluşturduğu istanbul kökenli grup. Bir albüm çalışmaları var. Onu da şöyle tanımlıyorlar:

ixir ilk albüm !

ixir'in önümüzde ki aylarda müzik marketlerde maxi
single olarak yerini alacak olan ilk stüdyo albümünün kayıtları
bitmiştir.albümde 3 şarkı ve bonus track olarak versiyon bir şarkı yer
alacaktır.detaylı bilgi yakında!

Şahsım adına şunu söyleyebilirim çok sağlam bir grup. Albümleri çıktığında piyasada tutulacağına inanıyorum ve ileri de herkesin severek dinleyeceği gruplardan biri olacağı düşüncesindeyim.

Grubun Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/ixirband