bugün

Dervişlerin yaşadığı ulu topraklardır... Menzil...
Nedense bana pek itici gelen yerdir.
böyle sonradan görme ve de aşırı cahil bir yer gibi gelir.
Adıyaman 1
Malatya 2
Muş 3
Bunlar çok gıcık ve pis yerler.
Işid tr şubesi. Bakan olucam öttürürüm burayı.
menzile uğramadan dönmeyin .çok şey kaybedersiniz .demedi demeyin .
diyarbakır ve konya ile birlikte ışid'e en çok destekçi çıkan ilimizdir.
güneydoğunun bence en kendi halinde şehridir. turistik bir gezi münasebetiyle şehri ve çevresini gezme imkanım oldu. öncelikle şehrin amiral gemisi ve cazibe merkezi nemrut dağı ve üzeindeki komagene döneminden kalan tarihi eserlerdir. zorlu bir tırmanıştan sonra ulaştığınız nemrut dağının zirvesine ve manzarasına hayran kalmamak elde değil.

hz üzeyir peygamberin mezarı da adıyaman'dadır.
çiğ köfteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
ingiliz Financial Times gazetesine göre, Türkiye'nin en ölümcül terör hücresini besleyen kenttir.

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
Adam çıkmamasıyla ünlü bir il. Ticaret yapanlarıyla çok karşı karşıya geldim. Neredeyse hiçbiri çekini senedini ödemedi. Her şeyi bir yakınının üstüne yapıp piyasayı dolandırarak kaçıyorlar.

Adıyamanlı diyince böyle bir yüzüm ekşir benim. Gerçi tüm kürtlerin adı geçince ekşiyor. Böyle bir böğğkk oluyorum.
askeri ve polisi aşırı seven milliyetçi ve aşırı dindar şehir. altını çizmek istediğim birşey var sözlük, adıyamanlılar türk bayrağına çok sadık bir kürt şehridir. bunu birçok kürt şehrinde görmek zordur. adam ben kürdüm ama benim bayrağım bir vatanım bir dedi ağzım açık kaldım helal olsun dedim. adıyamanlılar o kadar iyi insanlardır ki orada 5 ay kalmış biri olarak hala kalbimdeler. bu kadar mert ve eliaçık bir halk görmedim. cebinde paran olmasa da dolmuşa binersin. yemeğini yersin. hatta cep telefonu bayisinde param yetmedi kontorü cebinden yükledi adam helal hoş olsun dedi. bu nasıl bir mertliktir şaşırdım. adıyamanlıların en çok söylediği şey ise şu : misafir başımızın tacıdır ama adıyamanlılar birbirlerini sevmezler.

özellikle gölbaşı, besni, kahta en büyük ve en yaşanabilir ilçeleridir. hele bir sincik ilçesi var ki düşün de görün öyle bir ıssız yer. sincik, gerger, samsat, tut, çelikhan diğer ilçeleridir. samsatta baraj vardır. sincik'e kahtadan gidilir. gerger diyarbakır, sincik ve çelikhan ise malatya sınırındadır. gölbaşı kahramanmaraş, besni ise gaziantep'e en yakın ilçelerdir.

daha ayrıntılı bilgi isteyen sorabilir..
adıyaman isminin pek az kişinin bildiği acıklı bir öyküsü vardır.

Kemal ile fadime birbirlerini çok seviyorlarmış. ancak fadime'nin ailesi fadime'yi kemal'e vermiyormuş. sebebi ise kemal'in fakir olmasıymış. Her neyse,kemal askere gitmiş. Bunu fırsat bilip,fadime'yi oranın önde gelen aşiret lideri olan,pislik mi pislik bir herif ile evlendirmişler.

kemal askerden döndüğünde fadime'nin evlendiğini duymuş ve kahrolmuş. bu gerçeği kaldıramayıp,oranın meydanında kendini asmış. hemen bu olayın haberini fadime'ye yetiştirmişler. fadime de meydana koşmuş ve kemal'i öyle görünce kahrolmuş. o da kendini asmış.

halk ise bu olay kendilerine ders olsun diye,"buraya artık kemalvefadime adını verelim" demişler.

o da yıllar içinde değişe değişe günümüze adıyaman olarak gelmiş.
Hentbol Takımını taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu iki sporcusu hayatını kaybetmiştir.

http://www.dha.com.tr/kaz...ldi-adiyaman_1151005.html
Menzil'e gitmeyenlerşn gidip yaşaması gereken bir yerdir. O kadar hristaynım ama benim bile müslüman olasım geldi.
En iyi yerli ışidcilerin yetiştigi ilimiz.
170 bin paket kaçak sigaranın ele geçirildiği yer.

çiğköfte şehridir.
Metrodaki facialcı gökhan geliçin memleketi.
Yakışmadı sana adıyaman...
Türkiyenin rakkası yani ışıdin türkiye başkenti...
Adiyamanlilari sevmem.
benim gözümde tütünle özdeşleşmiş şehir.
Süslenip püslendirilen bu tip anadolu şehirlerine "güzel" diyenlere bilgisayarının başından kalkıp orada yaşamayı öneriyorum. Yapacak hiçbir şey yok oralarda.

Not:Adıyamanlıları tenzih ederim.
En çok evet çıkacak şehirlerden biridir. isidli vatanı olarakta anılır.

Not: hayir
Cemaatçi yOBAZ iğrenç insanları Olan şehir. Işid sempatizanları bile cirit atıyor.

Akp kesin %70 evet alır.
neden bilmiyorum ama bu ilde at çok kesiliyor. buyrun en son haber;

özellikle gölbaşı ve besni ilçeleri güzeldir, candır.
ekseriyetle diğer ilçelerde dahil olmak üzere insanı iyidir, sıcaktır.

sevilir.

edit: adıyaman'da gezecek yer menzil değildir pek sevgili yazar arkadaşlar.
tavsiyem gidip nemrut'u gezin. menzil'de ne yapıyorsunuz?

gidin merkezde, gölbaşında, besni'de takılın.
menzil falan girmeyin hiç.