bugün

entry'ler (1849)

güne güzel bir söz bırak

“Etrafın seni sıktığı zaman kitap oku...Ben şimdiye kadar her şeyden çok kitaplarımı severdim.Bundan sonra her şeyden çok seni seveceğim ve kitapları beraber seveceğiz.insan muhitin bayağı ,manasız,soğuk tesirlerinden kurtulmak istediği zaman yalnız okumak fayda verir.Bana en felaketli günlerimde kitaplarım arkadaş olmuştu.Fakat bu yetmiyor .Şiirlerimde de gördün ki kitaplara rağmen çok ıstırap çektim.Çünkü candan bir insanım yoktu.Sen benim yarım kalan tarafımı ikmal edeceksin”
SABAHATTiN ALi.

kadınlar ne ister

Cemal Süreya "kadınlar " şiirinde gerekli şeyleri yazmıştır. Dinleyince anlayacaksınız.

deniz yücel

sözde hukuk ulkesiyiz ama kimin hapse girip çıkacağı bastakilerin iki dudağının arasında.

akhisar milli eğitim müdürlüğü tiyatro kararı

gencecik çocukların tiyatrosuna bari karismasaydiniz. Bir kişinin sözüyle savaş ve savaş karşıtı ile ilgili bütün terimleri engelleyeceksek, ismi savaş ve barış olanları da sınırdışı edin bari!!!

mezhepçi aleviler

sen şimdi ayrımcılık yaparak vatansever mi oldun sevgili yazar. Bir zihniyetinizi duzeltin. ülkedeki insanları alevi-sunni, türk-kürt ayrımı yapmaktan vazgeçin.

konya daki 400 hamile çocuk iddiası

bakıyorum da bazı arkadaşlara hala siyaset pesindeler. bu ahlaksız olayların istanbul izmir Konya Yozgat Hakkari vs fark etmeksizin hangi ideolojiden veya görüşten gelirse gelsin kınanması ve tepki gösterilmesi lazım. Kaynağı yok niye inanalim diyen bazı arkadaşlar olaylar gerçek olduğunda da ( istanbul'daki gibi) bir tepki verdiklerini görmedik. Her gün birbirinden iğrenç olaylar ortaya çıkıyor. Allah bunları yapanların ve bu olaylara göz yumanlarin belasını versin.

ankara

keşke ilk zamanlarındaki gibi ufak şirin bir Anadolu şehri olarak kalsaymis. Yapılaşmanın istanbul ile yarışır vaziyette kötü olan şehir.

rte nin haçlıların papasından dua dilemesi

ne demişler " Siyaset en iyi yalan söyleme sanatıdır."

kılıçdaroğlu yeniden başkan olursa chp ye oy yok

bu tepkiyi aslında ben iktidar partisi secmenlerinden beklerdim ama vaziyet ortada. Neyse Eğer oy vermeyecekseniz gidip partiye üye olun ve başkanı siz seçin. Burada konuşmaniza gerek kalmaz.

alevi mezhepçiliği türkiye nin kanseridir

bu ülkede vergisini düzgün veren Aleviler, dini olarak hiç bir haktan yararlanamayanlar yine Aleviler. Bu ülkenin kanseri Aleviler veya Sünniler değil, bu ülkenin kanseri herşeyi bildigini sanan cahillerdir.

chp hain bir parti haline gelmiştir

Şehitlerin kanlarının hesabını soracaksan eğer ;

1. Barış sürecinde şehirlere bomba depolanmasına göz yumanlardir,
2. Sehide kelle diyenlere,
3.Bir şehit için meclis mı açılır diyenlere,
4.Sehit tabutu üzerinde konuşma yaparak gösteriş için de olanlara,
5.Teror örgütleriyle görüşüp sonra kandirildik diyenlerden,

Hesap sorman gerekir.

chp kongresini kandil de yapsın

Teror orgutlerinin kimleri kandırıp kongrelerinde istedikleri adayları çıkardıkları ortadadır.Bu ulkeye En büyük ihaneti yapanlar Dolmabahçe mutabakatini imzalayanlar, şehirlere bomba depolanmasına göz yumanlardir. Sanki yıllardır terör örgütleriyle görüşmeler yapan, Öcalan'ı vatansever yapan tipler bunlar değilde CHP lilerdi.

okuduğunuz en etkileyici kitap

kurstan hannah -bülbül.

chp pkk savunuculuğu yaparken susan chp li

burda yazılanlara bakiyorum da evet eleştirmek güzel birsey ama eleştiri yaparken yalnız karşındaki parti veya ideoloji yi değil kendi partini ve ideolojini de elestirmelisin. eger bunlari yaparsan o zaman tarafsiz objektif elestirmis olursun. ben türkiye cumhuriyeti nin bir yurttaşı olarak ülkeyi yöneten akp hükümetine elestirim sunlar;

1. pkk nin Habur senliklerine niye göz yumdunuz?
2.Sözde barış sürecinde komutanlara operasyon izinlerini niye vermediniz ve pkk nin şehir merkezlerine mühimmat stoklamasina niye göz yumdunuz?
3.Mavi marmara da ölen insanlarımızı niçin üç kurusa sattınız ?
4. Bunlar camide içki içtiler , türbanlı bacima saldırdılar vb yalanlarla halki niye kin ve düşmanlığa sevk ettiniz?
5.Devletin içerisine feto denen kansizlari niye yerlestirdiniz? Şuan mecliste bulunan feto yandaşı siyasiler niçin tutuklanması?
6. Cocuk gelinler, cocuk tecavuzleri , kadin cinayetleri, 15 temmuz olayları vb birçok şey için araştırma önergelerini neden ret etttiniz?
7.Abd ye her gün tv lerden bağırıp çağırırken ülkemizdeki abd üslerini neden kapatmiyorsunuz?
8.Istanbul ankara bursa vb akp li belediyelerin bulunduğu ve arsaların parsel parsel peşkeş çekildiği yerlerin hesabını niçin sormuyorsunuz?
9. Devletin sınırları kevgire donmusken, pyd yeni palazlanmaya başlamışken neden operasyon yapmadınız da böyle bir terörist grupla komşu olduk ?
10.Yunanlilar tarafsiz olmasi gereken adalari işgal etmisken neden sesiniz çıkmaz da konu öso olunca kuvayı milliye ile bir tutarsınız?
11. adaların lozan antlasmasiyla değil de osmanlı devleti zamanındaki antlasmalarla verildigini bilmemize rağmen hala utanmadan nasıl lozan i kotulersiniz?

recep tayyip erdoğan

herkes tarafından kandirilan türkiye cumhuriyeti vatandaşı.

şu anda dinlenilen şarkı

yıldız tilbe - yemin mi ettin.

yazarların en beğendiği türküler

yeni cami avlusunda ,
eklemedir koca konak,
şu karşıki dagda kar var duman yok.

selçuk inan

yarasinkaptan.

diyarbakır

şehir merkezi özellikle kayapinar ve yenişehir gayet yasanilasi yerlerdir. on gözlü köprü, gazi köşkü , hasan paşa hanı , ulu cami, dort ayakli minare vb. çok güzel ve tarihi yerleri mevcuttur. bir de surlari ve sur içini restore edilirse gayet gelişmeye müsait ve turist çekme potansiyeli olan bir sehrimizdir.

giresun un içinde

ahmet aslan in yorumu bence efsanedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.