1. 1.
  cok özel bir dondurma cesidi.
  2 ... spiritualized
 2. 2.
  ETHIOPIA'NIN BAŞKENTi.
  AMHARIC DiLiNDE (BU MEMLEKETTE KONUŞULAN DiLLERDEN BiRi)YENi ÇiÇEK ANLAMINA GELEN KELiME.
  2 ... necromancer
 3. 3.
  bir zamanlar habe$istan olarak bilinen etiyopya'da her kralın, geleneklere göre kendilerine bir ba$kent yapma olayından doğan $ehir... bu $ehir, 1887 yılında, kral II menelik'le ba$layan hanedanlık döneminde kurulmu$tur. denizden 2400 metre yükseklikte, okaliptüs ağaçlarının arasında yer alır. bolivya'daki la paz'dan sonra dünyada ikinci en yüksek ba$kent ünvanını ta$ır. karayollarıyla kenya, sudan, somali gibi ülkelere bağlanan addis ababa'nın bir de avrupa ve ortadoğu ülkeleriyle bağlantısını sağlayan bir havalimanı vardır.
  2 ... dom dom bullet
 4. 4.
  feci derecede adidas'ı çağırıştıran şehir.
  1 ... kajmer
 5. 5.
  bazen abeba olarak telafuz edilebilir, normal karşılamak lazımdır..
  ... cupid
 6. 6.
  feci şekilde adnan aybaba'yı hatırlatır.
  1 ... odun
 7. 7.
  kadıköy'deki meşhur baylan pastanesinin bir spesiyalitesi.
  (bkz: kup griye)
  ... dedirten durum
 8. 8.
  Habeşistan'ın başşehri. 1893 de Entotto'nun yerine başşehir olmuştur. Entotto dağlarının güney eteklerinde kurulmuş ve denizden 2424 metre yükseklikte bir şehirdir. 1924 yılında imparator Naibi zamanında ve italyanların işgalinden sonata şehir onarılmış, muntazam yolları, hastaneleri, elektrik santralleri, radyo istasyonu ile modern bir şehir manzarası almıştır.

  iklimi sağlığa elverişlidir ve 401.915 nüfusa sahip Habeşistan 'ın en büyük şehridir.

  1936 yılında italyanlar tarafından işgal edilen Addis Ababa,1941 yılında ingilizler tarafından kurtarılarak Habeşistan'a geri verilmiştir.
  1 ... destination unknown
 9. 9.
  adı ''yeni çiçek'' anlamına gelen okaliptus ağaçları arasında uzanan şehirdir. bolivya'nın başkenti lapaz'dan sonra dünyanın ikinci yüksek başkentidir.
  ... katu
 10. 10.
  Addis Ababa veya Addis Abeba, Etiyopya ve Afrika Birliği'nin başkenti. 80 farklı dilin konuşulduğu şehirde Hıristiyan, Müslüman ve Yahudi toplulukları yer alır. Deniz seviyesinden 2,500 metre yüksekte olan Addis Ababa'nın konumu 9.03° K 38.74° D'dir.

  http://galeri.uludagsozluk.com/g/addis-ababa/
  ... ece kscg