bugün

filmin son 10 -15 dklık kısmında ki insanı çileden çıkaran saçmalıklar silsilesi olmasa.
filmdeki açık kalan kısımlara bir rötuş atılsa bir şeye benzeme ihtimali varmış.

tamam esinlenme senaryoyu kabul ediyorum. çoğu oyunculuk ikna edici düzeyde ama senaristin kesinlikle son kısmı artık bitireyim de çekelim diye yazdığı ve yönetmeninde çekerken duygu vereceğim diye ıkınırken kastığı filmdir.

çok güzel olabilirmiş.

bir çuval incir berbat edilmiş .
levent üzümcü nün profesyonelliğini ortaya serdiği film.
Levent Üzümcü gerçekten harika bir iş çıkartmış. Ayrıca Mustafa Üstündağ komediyle karışık dram nasıl olur dersini vermiş adeta. kah kahkahalarla gülüyorsunuz, kah ağlamaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz. film çok güzel, çok hoş da, bizim filmlerimizde neredeyse olmazsa olmaz olan şu mafya işleri bence sıkmaya başladı. her filmde mafya babaları, mafya ilişkileri var. filmin eksilerinden biri bu, diğeri de "fareler ve insanlar" filmindeki temanın aynısının işlenmiş olması.
kamile abim taşşaksız abim severim seni.

(bkz: güzel abim)
Anne ve babamın benden onceki muhtesem calısması sonrası ortaya cıkan erkek çoçuk.
levent üzümcü tamamda selen seyven zeka özürlü rolünü hiç yapamamış gerçekten.bide bilmiyorum farkındalar mı rain man'e benzemiş bu film.ama olmamış.oyuncu farkı kendini çok belli etmiş.
zihinsel engellileri iyi tanıyan biri olarak levent üzümcü'nün döktürdüğü,
ara ara gözyaşı döktüren fena olmayan film.
an itibariyle kanal d de yayınlanan müthiş bir film.
olmamış türk filmlerinden biri. ne kadar para harcadılar bilmiyorum ama olmamış.
duygulandıran film. levent üzümcü nün performansı çok başarılı.
film güzel beğendim ama şu kanun keman ud taksimleri çok fena efkarlandırıyo adamı oturum rakı içesi geliyo insanın mazilere dalıp gece gece...
levent üzümcü'nün oyunculuğu ile kendine hayran bıraktığı film.
şu son sahne gerçekten ağlatacak derecede başarılıydı.
naptın be levent sıçtık koltuğa. o neydi öyle.
sonu beklenen ama umulmayan şekilde biten ve komediyle dramı bir arada tutuyormuş gibi gözüken bir dram filmi.
zamanını ayırıp otuz saniye bile filme bakmadığı belli olan, buna rağmen yorum yapanlarının bulunduğu film. rain man çakması filan da değildir, hatta alakası yoktur. iki filmi birbirine benzetmek için yoğun çaba sarfetmek gerekir.
levent üzümcüye bakmaktan yönetmeni ve diğer oyuncuları inceleyemediğim film. levent üzümcü gerçekten harikaydı. film güzeldi ama çok çok daha güzel olabilirdi. bazı sahnelerde " naptın yönetmen! " diyorsunuz. daha gerçekçi olabilirdi. ama yine de güzel bir filmdi. çılgınlar gibi ağlattı*
--spoiler--
dağa kaçtı.
--spoiler--
sonunu gördükten sonra keşke hiç izlemeseydim dediğim filmdir.
gözümden yaş getiren, dağarcığıma "ı ıh" gibi saçma bir şey katmış film.
fareler ve insanlar kitabının fazla etkisinde kalınmasıyla kaleme alınmış bir senaryoya sahip filmdir.
geçen gün kanalın birinde verilmişti. Filmin sonuna denk gelmişim. Filmin geri kalanını izlemedim ama sonu o kadar saçma ve zorlama geldiki, duygusallık yapmak mı istemişler amaçları neymiş bilmiyorum ama resmen bok etmişler. Filmin sadece sonunu izlememe rağmen sonu filmden nefret ettirdi.
edit: tamam film güzeldir ona bişey demiyorum da sonu güzel diyen var mı cidden?
rain man geliyor afişini görünce aklıma hala izlemedim ama bilgisizce bi eleştiri bu da.
(bkz: abbem)
Film güzel başlayınca içten içe sevindim güzel bir türk filmi izleyeceğim diye.Final sahnesinde serinin kaçıncı filmi hatırlamıyorum ama Scary Movie'de yanlış hatırlamıyorsam ringde seri ölümler oluyordu , özelliklede boyun kırılmaları.Çok benzettim ve bütün hevesimi kaçırdı.Bir başka fiyasko da şu ; Levent Üzümcü (oyunculuğu mükemmeldi) silahı yere koyarken hiçbir ters hareket yapmadan durduk yere vurulması tam anlamıyla BERBAT tı.Ölürken geçen diyaloglar çok iyiydi velakin keşke o berbat zamanlamada vurulmasaymış o konuşmada aşırı gözyaşı dökebilirdim.Senaryo iyi , oyuncular iyi , oyunculuk iyi amma 'yapım' pek tatmin etmedi beni.
bugün star tv'de yayınlanan mükemmel film. sanırım bir kitapta da şişman, güçlü ve zihinsel engelli biriyle onun kurnaz ve çelimsiz arkadaşı vardı, çiftlik kuracaklardı ancak şişman olan adam kızı yanlışlıkla öldürdüğü için vuruluyordu. film de böyle bir olay üzerine kurulu.