bugün

entry'ler (53)

hırsızla yatıp kalkan hırsız olur

bir rte şöyle buyurur; 'ben oğlundan hırsızlık öğrenen baba görmedim, hırsızlık babadan oğla geçer'

(bkz: yazık ayol kimin çocuğuysa)

sözlük yazarlarının bugün aldığı kararlar

daha yeni uyandık dur hele.

diyarbakır

(bkz: amed)

büyük göğüslü kadın

dik ise ne ala, sarkmışsa facia.

bülent ersoy un kandil nedeniyle kapalı olması

reyting amaçlı son çırpınış durumu.

kızların sadece yakışıklı erkeklerden hoşlanması

yanlış bir önermedir. paran varsa tipin, şeklin önemli değildir.

bakir adam arayan kadın

bulduğu acaba işine yarayacak mı diye düşünmeden edemediğim arayış. bu erkek bulunmaz hint kumaşı değil, elbet bulunur, fakat o bakir biraz yumuşak olabilir. belki o sebeple bakirdir, ablacım senin işini görmez o.

türkiye nin huzura kavuşacağı gün

cıkmaz ayın son Çarşambası olan gündür.

1 80 boyla topuklu giyen kadın

attır o at binersin ona gerisi sizin hayal güÇünüz.

tuvalete bağdaş kurarak oturmak

zor işdir büyük Çaba ister.

seni çok istiyorum

erkeklerin karşı cinse en çok kullandığı yalandır.

fenerbahçe nin galibiyetleri tesadüf

(bkz: türkiye kupası)

üniversite diplomasının rulo şeklinde verilmesi

'günümüz türkiye sinde aldında ne olçak al ahan rulo yaptık artık sen münasip şekilde saklarsın' şeklinde anlatılacak vaziyet.

ilk yerli eğitim uçağına verilebilecek isimler

kartal, sahin ve doğanımız vardı bide atmacamız olsun. atmaca olsun atmaca.

evrimi kabul eden müslüman

iyi insandır akılcıdır bizdendir o.

erol taş

adı bile duyulduğunda adamın canını tavuk butu çektiren insandır.

insanı gıcık eden sesler

damlayan su sesi.

devlet bahçeli

ülkenin gurur kaynağı olacak derecede matematik bilen fakat kimse tarafından farkedilemeyen cevherdir.

hiç milliyetçi deniz olmaması

saçma sapan bir teoremdir, bütün Denizler milliyetçilerden daha fazla vatanperverdir. (bkz: Deniz gezmiş)

komünizm karşıtı insan

Okuma ve araştırma bilinçi olmadan körü körüne saplantı düşüncelere kapılmış insan yada çok zengin kapital bir patrondur. Eşit ve ırkları tanımaksızın kardeşçe yaşamayı reddeder, bu nedenle o görüşteki insanlara vatan haini damgasını kendi ırkcılıgını kabul etmeksizin yapıştırır. Her konuyu geçtim türk toplumunu ele alalım ey faşist, ülkücü, fetocu arkadasım sana sorarım müslümanım deyip ademe inanıp nasıl olabilirde ırkları savunursun nerde bir babadan gelme inançın oturun önce kendi inançlarınızı kendi içinizde bir degerlendirin derim. Kendi inançına saygısı olmayanın başka inançlara saygısının olmasını zaten beklemiyorum ama bilin bu işçi sınıfı bir gün uyanacak o nasırlı yumruk siz faşistlerin suratına siz kapitalistlerin siz emperyalistlerin ve yandaşlarının suratına patlayacak.