bugün

basketbolda topu rakip sahaya geçirmek için sahip olduğunuz süre. eğer 8 saniye içinde rakip sahaya taşıyamazsanız hücum hakkı rakibe verilir.
televizyonlarda izlediğimiz key reklam ya da bilinen adıyla alt bantların rtük tarafından belirleen ekranda kalma süresi.
dün vizyona giren film, fragmanı çok ilgi çekiciydi ama yinede türkiye'de fragmana bakılıp filme gidilmez o yüzden millet biraz gitsin izlesin yorumlara bakıp ona göre gidin.
Bir filmdir.
filmin süresini de 8 saniye yapsalarmış daha iyi olurdu.
Pazar günü sinema keyfimizi bu hafta feda ettiğimiz tatlı film. Gerçek bir karakterin hem senarist hem oyuncu olduğu bir filmi ilk defa bu kadar ilgimi çekti. Kızın hikayesi olağan dışı gibi lanse edilse de herkesin yaşayabileceği gündelik normal Olayların daga farklı lanse edilip senaryolaştırıldığı bir film olmuş. Tabi en önemlisi görüntü ve mekan konusundaki Eşsiz tad. Gerek ışıklar gerekse çekimlerin yapıldığı ve efektlerde çok hoştu bir Türk filmine göre. Gidilip görülmesi gereken güzel Türk filmi.
bir kişisel gelişim kitabı kadar b.ktan. parama yazık oldu zamanıma yazık oldu. kesinlikle tavsiye etmiyorum bu filmi. berbat. bir ara stv deki 5. boyut sırlar dünyası tarzı olaylar gelişti. çok saçma. efektler desen stv seviyesinde. 8 saniyenize yazık olur.
fragmanına bakıp galiba iyi film diye ümitlendiğim fakat beni hayal kırıklığına uğratan, beklentilerimin altında bir filmdir. yaşanmış bir hikaye olması ve başrol oyuncusunun yaşadıklarını filmde calandırması tek ilgi çekiçi özelliğiyli. filmin yapımının kötü olması ne yazık ki bunun önüne geçti. verdiği bir iki mesaj vardı sağolsun da havada kaldı hepsi. velhasıl fragmanına güvenip gitmemeli filme. iyi olan birkaç sahneyi fragmana koymuşlar o kadar.
izleme sırasında iki defa ağlamaya yeltendiğim film. tamam, bu benim dandikliğimden ama.. bence olmuş.
güzel film. esrayi cok dövuyordu o kocasi mi ne. vicdansiz kopek.
SEVGILISI OLANLAR ICIN GUZEL FILMDIR.
Henüz izlemediğim, konusu ilgi çekici olan ancak yönetmeninin hiçbir tecrübesi olmayan oyuncularla kadrosunu kurmasında 'fazla' cesaret bulduğum film.
itirazım var * ın türk sinemasına inancı arttırması akabinde o gazla fragmana kanıp bilet aldığımız film. gitmez olaydım. görmez olaydım...

--spoiler--
son sahnede dans ederlerken aha dedim ruyacı amca bizim kızı götürecek. o da olmadı o kadar tırt lan. neyse ki film sonunda birbirimizi affettik bu film için.
--spoiler--
izlenilmemesi gereken filmler listesinde yerini almış bi film olmuş. Emeği geçenlere yazık olmuş.
Film suresi ne kadar hatırlamıyorum ama iste o kadar zaman kaybı vasat vasat vasattı yani.
Tamam efektler hoş olmamış olabilir, teknik kusurlar şunlar bunlar vs. Fakat filmde toplumsal cinsiyet eşitliği açısından oldukça mantıklı noktalara temas edilmiştir ilk yarıda. Kadının kırmızı kuşak takmayı reddetmesi gibi. Bu açılardan filmin verdiği mesajlar oldukça iyidir. En son "bu salondan çıkmadan önce birini affedin, öncelikle de kendinizi" gibi bir şey söylemektedir. Bütün bunlar aslında milletçe ihtiyaç duyduğumuz mesajlardır. Film demek sadece efekt değildir. Biraz da verdiği mesaj bakımından değerlendirmek gerekir. Kurgu içerisine yedirilmiş mesajlara odaklanmak gerekir.
Efektleri berbattı ama konu çok ilgi çekici ve gerçekçiydi. Öyle gerçekçiydi ki esrada kendimi buldum.
Konu oyunculuk iişleyiş muhteşem olmuş kendimi gördüm beyaZ perdede bu rüyalar insanı kafayı yedirtir.
Esra inal’ ın hayatından senaryolaştırılan 8 Saniye, farklı ama ortalama bir hikaye anlatıyor. http://www.mumillica.net/2015/03/8-saniye.html
başrolde sürekli trip atan sevimsiz bir kızın olduğu film. lakin filmin başlangıcı güzel;

--spoiler--
insanın kaderi kendi çabasına bağlıdır.
--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=WyogldEGDMQ

korku filmi değil ama dün bu filmin yarısını izledim ve bütün gece kabus gördüm. galiba konusunu gerçek hayattan alıyor diye bu kadar çok etkilendim. şu anda kabusların hiçbirini hatırlamıyorum.
filmin tamamını izledim. esra'nın hikayesine tam inandığımı söyleyemem (rüyaları falan) ama kadın hakları konusundaki görüşlerine tamamen katılıyor ve destekliyorum. ailesi de çok tatlı, esra'yı her zaman desteklemiş olmaları çok güzel.
Şu an foxta bi bok anlamadım ama filmi bir türkün yaptığına inanmak güç.
bir filmmiş.
2015 yapımı ömer faruk sorak filmi.
Film Almanyada geçiyor ve standart bir yapım
Ayrıca güzel bir replik;
- "Allahı neden göremeyiz baba?"
+ "çünkü o bizim küçücük gözbebeklerimize sığamayacak kadar büyüktür."